Het WAK zet zichzelf Zorgen over weekmarkt in centrum Temeuzen Taal 14 I Maandag 18 mei 2009 pzc Maatregelen zijn nodig om de weekmarkten in de regio te verbeteren. terneuzen - De weekmarkt in het centrum van Terneuzen is het zor genkindje van alle markten in Zeeuws-Vlaanderen. De overige weekmarkten in Axel, Hulst, Sas van Gent en Oostburg zijn redelijk stabiel, aldus voorzitter Wim Westveer van de Zeeuws-Vlaamse afdeling van de vereniging voor Ambulante Handel. Hij reageert daarmee op een 'noodkreet' van de stichting Verkooppromotie Ter neuzen. In een brief aan B en W, met een afschrift aan alle raadsle den, kaart voorzitter )aap Schie man de 'sterke achteruitgang' van de weekmarkten in de regio aan. Hij wil dat Terneuzen maatregelen neemt om de aantrekkingskracht Size Matters verdient plaats op Graauwrock graauw - De coverband Size Mat- teïs staat donderdag mei (Hemel vaart) op Graauwrock. De Oost- burgse groep won zaterdagavond op De Boomwai de selectiewed strijd 'road to Graauwrock'. Acht groepen namen deel aan de voorse lectie. Behalve Size Matters spelen donderdag (18.00 uur) Fourever, Landmark 105 en Gino and the Bulldozerband. Topact is De Dijk. OM vernietigt auto van hardleerse man terneuzen - De auto van een 63-ja- rige Terneuzenaar is gistermiddag op last van justitie vernietigd na dat de politie de man rijdend had betrapt terwijl hij al tijden niet meer in het bezit is van een geldig rijbewijs. Dit was hem afgenomen door de rechter. De man was er van op de hoogte dat hij niet meer mocht rijden. Agenten van de Zeeuwse politie troffen hem rond 12.10 uur rijdend aan op de Schel- dekade in zijn woonplaats. De man is overgebracht naar het poli tiebureau. De dienstdoende offi cier van justitie heeft gelast dat de auto werd vernietigd. Ook krijgt de man een proces-verbaal. DVD SPAARZEGEL J&Q, 'Made of Honour' 11 www.pzc.nl/dvd ZEEUWSE. Kinderen en taai blijven boeiend. Bing (7) uit Vlissingen roept al tij den dat zijn vader moet ophouden met 'sgijaretten roken'. Zus Moira (5) maakte haar ouders onlangs deelgenoot van haar visie op de meisjesnaam lanke, toen zij het had over haar omi, die Janke heet. Janke... dat is bijna huilen",filoso feerde het kind. Geldzaken geven van de markten op zowel kramers als publiek te verbeteren. West- veer wijst op de landelijke tendens van teruglopende populariteit van weekmarkten, maar hij ontkent dat de situatie in Zeeuws-Vlaande ren veel zorgelijker is. Wel geeft hij daarbij aan dat de markt op woens dag in het centrum van Terneuzen 'een drama' is. Hij wijt dat aan een aantal factoren, waaronder de slechte bereikbaarheid en betaald parkeren en de voortdurende dis cussie over de opstelling van de kramen in relatie tot de terrassen van de horeca. Ondanks veelvul dig overleg is daar nog steeds geen oplossing voor. Wethouder Adhe- mar van Waes zegt dat er in elk ge val geen draagvlak is voor verplaat sing naar Heren- of Rosegracht. In Axel wordt overigens nagedacht over opvulling van lege plekken op de zaterdagse markt. Brandje op zolder van woning in Graauw graauw - Twee mannen hebben zaterdag bij een brand in een wo ning aan de Rozenstraat in Graauw ademhalingsproblemen opgelopen. Ambulancepersoneel heeft hen met zuurstof behandeld. Het duo probeerde een brand op de zolder te blussen. Het brandje was veroorzaakt door een wasdro ger. De gealarmeerde brandweer had het vuur snel onder controle. Geld gestolen) bij inbraak in Terneuzen terneuzen - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Schoolweg in Terneuzen is een geldbedrag van zeker enkele honderden euro's ge stolen. De inbraak is gepleegd tus sen vrijdagmiddag 17.30 uur en za terdagmorgen. Een voorbijganger ontdekte de braak en waarschuw de de politie. Er was een raam ge forceerd om binnen te komen. De technische recherche heeft een on derzoek ingesteld naar sporen. Drugscontrole bij veer in Breskens breskens - Met een controle van anderhalf uur heeft de politie za terdagmiddag bij de veerboot in Breskens bijna zestig gram softdrugs in beslag genomen. Tus sen 15.00 en 16.30 uur werden ze ven mannen, allen afkomstig uit België en in leeftijd variërend van 19 tot 43 jaar, gecontroleerd. Ze kre gen per persoon een boete van naar keuze honderd euro of een dagvaarding. Tip? redactie@pzc.nl ook grappige misverstanden. Bing en Moira zijn toe aan zakgeld, me nen hun ouders, maar de laatsten vertonen dienaangaande weifelend gedrag. Wanneer, immers, moet je er als ouders mee beginnen? Aan tafel verzuchtte Moira: „Mama en pa pa, wanneer krijgen wij nu eens een zak geld?" Op woensdag 20 mei 2009 om 10.00 uur houden wij (i.o.v.) in het openbaar een EXECUTIEVEILING Deze veiling vindt plaats aan het adres Nederstraat 14 te Middelburg, ten laste van M. Raboen. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor: Buys Partners B.V. 0166-601020 of met de execute rende kandidaat gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilinadeurwaarder.nl. 'Amateurkunst is voor iedereen. Het WAK biedt evenementen naar ieders gading; muziek en beeldende kunst van het laagste tot het hoogste niveau' Eiien verstoten, Huist l Lesje pottenbakken in Toonbeeld. De Termeuzense muziekschool verwelkomde zaterdag veel bezoekers. HULST - Met veel kleur en vrolijkheid heeft de Van Sassenstraat in Hulst za terdag als een van de winnaars van de energiebesparingscampagne het kli maatstraatfeest gevierd. De rommelmarkt trok veel mensen, er was sfeer en 't weer werkte mee. De straat was een bruisend centrum. Allen waren het eens: het klimaatfeest is voor herhaling vatbaar, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58