Situatie All Ready steeds nijpender Westerschouwen zakt ondanks gelijkspel Tennissters Duiveland houden hoop levend -'.m wL 38 I Maandag 18 mei 2009 PZC V" *T> vV&l t gj&Ml |fü Dennis Voshart probeert namens All Ready te scoren met een doorloper in het verloren degradatieduel met IJssel- vogels. foto Dirk-Jan Gjeltema Derby's gaan beslissen over lot van Zierikzees team in eerste klasse G. door JaapJan Ritsema ZIERIKZEE - In het rechtstreekse de gradatieduel met IJsselvogels delf de All Ready zaterdag het onder spit. In een wedstrijd die niet over liep van kwalitatief hoogstaand, korfbal toonde de tegenstander uit Moordrecht zich de beste van de ondersten. Het werd in Zierikzee 8-9 voor IJsselvogels. Haalde AU Ready in eerdere degra datiesituaties het beste uit zichzelf boven, dat zat er nu niet aan. Lijfs behoud wordt nu een zware kluif. In het slechtste geval scheiden twee Zeeuwse derby's AU Ready van degradatie naar de tweede klasse. „Zuur man. Echt balen", verwoord de Remy Quist de gemoedstoe stand van zijn ploeg na de belang rijke nederlaag tegen IJsselvogels. De teleurstelling zat vooral in een opeenstapeling van moeizaam ope reren, verkeerde momenten kie zen en pech. Moeizaam kwam de wedstrijd zeker op gang. Na een kwartier viel de t-i binnen. Het eerste Zierikzeese aanvalsvak (met Dennis Voshart weer eens in de gelederen) kon de korf maar spaarzaam vinden. De verdedigen de controle ten spijt miste de thuis ploeg in de resterende speeltijd de vereiste scherpte om een beter re sultaat te boeken. Meer dan aanha ken zat er niet in. Omdat de spanning ook IJsselvo gels van het scoren afhield, bleef het tot driekwart wedstrijd vooral spannend. Toen sloegen de bezoe kers een beslissend gaatje naar 5-8 en was All Ready geslagen. De voorlaatste plaats, die een beslis singswedstrijd voor lijfsbehoud in houdt, is het gevolg op de rang lijst. „We'weten wat ons te doen staat", relativeerde Remy Quist na afloop: „Gelukkig hebben we van de degradatiekandidaten het gun stigste programma", sprak hij zich zelf moed in. Scores All Ready: Marcel Joziasse en Dennis Voshart beiden 3, Remy Quist 2, Yvonne Joziasse 1 door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Het tennis- team van Westerschouwen heeft op de laatste speeldag in de hoofd klasse van de districtscompetitie toch nog een mooie uitslag neer kunnen zetten. Het team uit Burgh-Haamstede speelde zater dag thuis met 3-3 gelijk tegen Ani mo uit Temeuzen. Ondanks het gelijkspel kon degra datie echter niet worden ontlopen. Hoewel de spelers zelf al vrede hadden met degradatie uit de hoofdklasse, was het op papier nog mogelijk erin te blijven. Dan had het 6-0 moeten winnen, maar dat zat er geen moment in. Vooral voor Johnny Quaak is het teleurstellend dat er volgend jaar niet meer in de hoofdklasse zal worden gespeeld. Quaak verloor slechts één enkelpartij in de hoofd klasse (tegen Pieter van Reeth van Sjef) en voor hem zal het niveau in de eerste klasse te laag zijn. Za terdag won Quaak van Kevin de Rooij. Ook het dubbelspel van Quaak en Jacco Geleijnse ging ge wonnen, evenals de dubbel van Michel de Vlieger en Chris Schone- man. De overige drie enkelspelen werden door Animo in punten omgezet. Volgend jaar zal Westerschouwen het in de eerste klasse onder meer moeten opnemen tegen de man nen van Duiveland uit Nieuwer- kerk, die zaterdag kampioen wer den door in Goes met 4-2 van 't Halve Maantje te winnen. Na de enkelspelen stond het 3-1, waarna de dubbelspelen eerlijk werden verdeeld. Duiveland won daarmee al hun zeven confrontaties. Erwin Verbraak, Eelco Kouwenberg, Pa trick Renger en Ard Stoutjesdijk kunnen zich volgend jaar in de eer ste klasse opmaken voor enkele zware en lastige wedstrijden. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Het vrouwenteam van Duiveland heeft gisteren goe de zaken gedaan in de tweede klas se van het landelijke vrouwenten nis. De Nieuwerkerkse ploeg won thuis met 4-2 van 't Halve Maantje uit Goes, één van de concurrent in de strijd om een positie in het 'lin- kerrijtje'. In het begin van het seizoen leek het er even op dat Duiveland in de gradatienood zou komen, maar van degradatie zijn de Nieuwer kerkse vrouwen nu gevrijwaard. Een derde plek is zelfs haalbaar, maar dan moet het team zondag op de laatste speeldag wel thuis winnen van Lepelstraat. Gisteren haalden Angela Kouwenberg en Monique Deurloo in hun enkel spelpartij een punt binnen. Irene Buijs en Renate Renger verloren hun enkel. In het dubbelspel haal de Duiveland de zege binnen door tweemaal in drie sets te winnen. De koppels Buijs/Linda Verbraak en Kouwenberg/Deurloo waren verantwoordelijk voor de zege. „Het was echt heel spannend, maar eindelijk vielen eens een keer alle 'close-partijen' onze kant op", zei een opgeluchte Kouwen berg. „Met de 4-2-zege gaan we ab soluut nog voor de derde plaats in de poule." Het gemengde team van Zierikzee hield onverwacht de hoop levend om mee te doen om het kam pioenschap in de vijfde klasse. Hoewel vorige week nog de titel van de baan was, waren het deze week alleen maar blije gezichten met de 7-1-overwinning thuis te gen De Boskreek uit Breskens. Zondag reist Zierikzee af naar Vlis- singen om minimaal een overwin ning in de wacht te slepen tegen ti- telfavoriet De Schelde, die gisteren met 6-2 won van Oost-Souburg. Eerste klasse G STAND 1. Kinderdijk 11-20 2. Tjoba 11-16 3.0D0 12-17 4. TOP 12-13 5. Fortis 12-10 6. IJsselvogels 12-8 7. All Ready 12-6 8. Swift 12-4 REGELING Nummer laatst degradeert, nummer voorlaatst speelt be slissingswedstrijd met nummer zeven uit andere eerste klasse. Bij gelijke stand op plaats 7 en 8 volgt een beslissingsduel. RESTEREND PROGRAMMA 23 mei: All Ready-Fortis, Tjo- ba-Swift, IJsselvogels-TOP (A), ODO-Kinderdijk. 6 juni: Swift-All Ready, For- tis-Tjoba, Kinderdijk-ljsselvo- gels, TOP (A)-ODO. Swift-TOP (A) 14-14: Swift had een goede dag, TOP een iets min dere. In een gelijk opgaande partij sloeg TOP één keer een gaatje van drie punten, maar het was toch veelal stuivertje wisselen tussen beide Walcherse eersteklassers. Scores Swift: Richard Geldof en Jacco van den Bosse beiden 4, Ivo de Hond, J jP Roel Klootwijk en Judith Steenbergen allen 2. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder beiden 4, Leon van Belzen 3, ff Nelleke van Belzen, Comé Bezemer en Frank Bouwsma allen 1. Fortis-ODO 8-11: Coach Aarnout Crucq werd door de feiten gehou den aan een simpel verhaal: „ODO was te sterk voor ons." De opponent uit Maasland greep van af het eerste fluitsignaal het initia tief en dulde Fortis vanaf 1-4 ner gens dichterbij dan twee punten. Doordat de Souburgers teveel kan sen verkwanselden, werd het nooit een wedstrijd. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan 2, Remco Crucq, Chantal Cal- jouw, en Elze Blankenburgh allen 1. Noad'67 krijgt bezoek van Feyenoord A1 SINT PHILIPSLAND - Feyenoord Al speelt op 21 juli opnieuw een vriendschappelijk duel met de eer ste elftal van Noad'67. Het duel be gint om 19.00 uur op het sport park in Sint Philipsland. De Rotter damse voetballers, die onlangs landskampioen werden, waren al eerder te gast bij Noad'67. Hun trai ner, Jean-Paul van Gastel, gaf ook al 's gasttrainingen. Dallinga/Fast begint play-offs met remise SLUISKIL - Het driebandenteam van Dallinga/Fast speelde in de eer ste wedstrijd van de play-offs voor.? het kampioenschap in de tweede divisie in eigen huis met 4-4 geliiar tegen Peter van de Laar/De Zwaan tjes. a Óver vier weken volgt de return in het Brabantse Bakel. Patrick Vas- seur en Mathieu Vlerick wonnen hun partijen, Berry Dallinga en Dirk Vlerick verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56