Kloetinge kan zich op finale richten Heldhaftig Duiveland sneuvelt Van Keulen is tevreden Maatregelen zorgen voor rustig duel 30 I Maandag 18 mei 2009 PZC door Klaas Verspoor DORDRECHT - De nacompetitiewed- strijd tussen Wieldrecht en Duive- land verliep zaterdagmiddag zon der incidenten. Dat zorgde bij alle betrokkenen voor de nodige op luchting. Naar aanleiding van de gebeurtenissen vorige week zater dag tijdens het eerste duel, toen supporters in Oosterland met el kaar op de vuist gingen, hadden de diverse partijen hun maatrege len genomen. Beide clubs kregen van de KNVB voor het weekend al een voorwaardelijke schorsing en een geldboete opgelegd en er werd dan ook weinig aan het toeval overgelaten. Van Wieldrecht-zijde was er spra ke van een drooglegging. Voor en tijdens de wedstrijd werd er geen alcohol geschonken in de kantine van Wieldrecht. Door de KNVB was er zelfs extra begeleiding voor het arbitrale trio naar Dordrecht gestuurd. Het bestuur van Duive- land had met succes een aantal supporters dringend afgeraden om de wedstrijd te bezoeken en van uit de vereniging was geen vervoer geregeld voor de supporters. Wieldrecht-voorzitter Edwin van Vught sprak voor de wedstrijd het publiek toe en gaf onder meer aan dat kwetsende spreekkoren door de scheidsrechter niet getolereerd werden. Tussen het publiek, waar onder toch minimaal nog veertig supporters uit Oosterland, bevond zich ook politie in burger. Scheids rechter ]an Stange, die het eerste duel leidde, was eveneens als toe schouwer ook aanwezig. De sfeer rondom de wedstrijd was goed en bleef goed, vond ook Dui- veland-trainer Henk Schouten. „En de dag van vorige week moe ten we maar snel vergeten. Wij hebben een mooi seizoen gedraaid en het mooiste compliment kwam na afloop van het Oosterlandse pu bliek. Dat stond te klappen voor onze spelers en dat zijn toch din gen die mij raken. Ondanks de te leurstelling dat we uitgeschakeld zijn." Duiveland-speler Jordy van Vossen (witte broek) probeert Aron de Keijzer van Wieldrecht van de bal te houden. foto Henk Veenstra SEROOSKERKE - Serooskerke ver loor zaterdag ook het tweede na- competitieduel met De Zwerver. Na de 3-0-uitnederlaag vorige week in Kinderdijk volgde zater dag een 1-0-nederlaag op eigen veld. De trots op zijn ploeg was bij de scheidende trainer Alexander van Keulen na afloop vele malen gro ter dan de teleurstelling over de uit schakeling in de nacompetitie. „Ik heb twee erg leuke jaren gehad hier en ik denk dat we er met z'n allen het maximale uit hebben ge haald. Alleen al het feit dat ze dit seizoen toch maar even de nacom petitie hebben gehaald, verdient een groot compliment. Ik hoop bij SSV'65 op dezelfde instelling als hier bij Serooskerke, dan speelt die ploeg zo weer in de eerste klasse", aldus Van Keulen. Na zeventien minuten maakte We sley Kassels het enige doelpunt. Niemantsverdriet wordt node gemist tegen Roda Boys. door Rudy Boogert AALST - Kloetinge kan zich volle dig concentreren op de bekerfinale van komende zaterdag tegen LRC Leerdam. Het nacompetitieavon- tuur in de eerste klasse eindigde zaterdag door een 2-0-nederlaag bij Roda Boys. Alleen een overwin ning had de promotiekans van Kloetinge levend gehouden, maar de hechte defensie van Roda Boys (vijfde keer op rij de nul), de afwe zigheid van de geschorste Mervin Niemanstverdriet en de rode kaart na ruim een uur voor Arjan van der Smissen maakten de ploeg kansloos. Met name de absentie van Nie mantsverdriet bezorgde trainer Diederik Hiensch 'de hele middag een wrang gevoel'. „Het is achteraf makkelijk praten, maar als ik de ruimte achterin bij Roda Boys zag..." Hiensch maakte zijn zin niet af. Niemantsverdriet was er immers niet bij. En dat was zijn ei gen schuld. Een week eerder tegen Nieuw-Lekkerland (2-2) had zijn overdreven protest tegen de scheidsrechter hem de rode kaart opgeleverd. Niet voor de eerste keer ging hij over de schreef Om tot bezinning te komen was hij op de dinsdag training niet welkom. 1\vee dagen later mocht hij voor de spelers groep zijn verhaal doen. „Daarin heeft hij zijn excuses aangebo den", vertelde Hiensch. „Hij had een black-out en ziet zelf ook dat dat een probleem is. Maar hij wil daaraan werken." Na zijn boete doening mocht hij weer aanslui ten bij de groep. Het kwaad was echter al geschied en daarvoor moest Kloetinge zater dag bloeden. Zonder de snelheid en diepgang van Niemantsverdriet ontbrak volgens Hiensch 'de groot ste dreiging' van Kloetinge. „We hadden veel balbezit, het posi tiespel was afgezien van de eerste twintig minuten goed en we kre gen veel halve kansen die hele kan sen hadden kunnen worden. Maar in de eindfase van de aanvallen kwamen we telkens net tekort." Daardoor kreeg target man Mari- nus Baas te weinig bruikbare bal len. Zeker ook omdat een van de aanvoerlijnen, Etiënne Mallie, vaak op hardhandige wijze werd afgesneden door Roda Boys. Het bleef onterecht onbestraft. Baas werd slechts drie keer in stelling gebracht. Twee keer door Daan Es- ser, één keer door Niels Kole. Dus niet door Mallie. Zijn handels merk de steekbal kon hij slechts één keer gebruiken. Daan Esser Kloetinge is uitgespeeld in de na- competitie. Na het gelijkspel te gen Nieuw-Lekkerland (2-2) ver loor de Bevelandse ploeg nu van Roda Boys (2-0). stuitte toen echter op de keeper. Kloetinge kwam niet door de Aal ster defensie heen. De geroemde aanval van Roda Boys deed de rest. Na ruim een kwartier kopte Remy Schouwenaar 1-0 binnen. Na een 'krulbal' van Roda Boys op de lat, een redding van Teun Rent meester op de lijn en enkele hache lijke situaties voor het Kloetin- ge-doel halfweg de tweede helft, counterde Roda Boys vér in blessu retijd naar 2-0 via Onno Damen. Kloetinge speelde toen al met tien man, omdat Arjan van der Smis sen na 68 minuten zijn tweede ge le kaart had gekregen van scheids rechter Van der Rest. Het kan hem de bekerfinale kosten. Roda Boys-Kloetinge 2-0 (1-0). 17. Remy Schouwenaar 1-0, 90+6. Onno Damen 2-0. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): 68. Arjan van der Smissen (Kloe tinge). Gele kaart: Kornee Sterrenburg en Wim Holster (beiden Roda Boys). Aantal toeschouwers: 750.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48