PZCIs School moet wijken voor woningen PZC Vakantieplannen? SCHOUWEN-DUIVELAND 14 14 mm mm mÊm mkm lees vind leef J Taal _j|| Amateurs en profs zorgen voor weekend vol cultuur 'Het hoogste streven is fulltime met muziek bezig te zijn' Maandag 18 mei 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl College van B en W wil dependance van OBS De Kirreweie opheffen. door Dewi Gigengack burgh-haamstede - Het bijge bouw van openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede wordt nog deze zomer afgebroken. In plaats daarvan komen drie tijde lijke units op het terrein van de school aan de Julianastraat. Het gemeentebestuur van 'Schou- wen-Duiveiand wil de dependan ce opheffen omdat op die plek aan de Bernhardstraat de bouw van starterswoningen gepland staat. Het gaat om het project Bouwen In Eigen Beheer (BIEB), een bur gerinitiatief dat in 2005 is gestart. Omdat die ontwikkelingen verder moeten worden opgepakt, en om dat de staat van de dependance slecht is, kiest het college voor een tijdelijke oplossing. „We zorgen dat het onderwijs kan doorgaan terwijl er daar woningbouw ont wikkeld wordt", verklaart wethou der Wijnand Renden. Schooldirecteur Birgit de Ruiter- Schott is niet blij met de oplos sing. „Wij zouden liever wachten op de uitkomst van het onderzoek naar een brede school." Daarin zou De Kirreweie samen met chris telijke basisschool Onder De Wie ken een plek kunnen krijgen. Het bijgebouw kan volgens haar nog wel even mee. „Vorig jaar februari hebben we de dependance nog he lemaal opgeknapt. De kinderen m Het gemeentebestuur wil de de- pendance van OBS De Kirreweie opheffen om plaats te maken voor woningen. Tijdelijke units worden bij de school geplaatst. zijn er tevreden mee. Tijdelijke units vertragen het proces alleen maar. Ik zie liever dat de kosten daarvan bespaard worden en dat de gemeente haar schouders on der een brede school zet, zodat die er over twee jaar staat." Stichting Obase, de koepelorganisa tie van de openbare basisscholen, voert samen met vereniging Ra dar, de koepelorganisatie van de christelijke basisscholen, een on derzoek uit naar de haalbaarheid van een brede school. Volgens Ewald de Keijzer van stichting Obase werkt de gemeente hier maar mondjesmaat aan mee. „Voor het verkrijgen van bepaalde gegevens, zoals de kapitaallast van het huidige schoolgebouw, zijn wij afhankelijk van de medewerking van de gemeente. Maar we hebben nog geen ambtenaar aan tafel ge had. Het is vreemd dat de gemeen te hier geen ambtelijke capaciteit voor beschikbaar stelt." Wethouder Renden: „De depen dance is al jaren afgeschreven. En gegevens opvragen vraagt niet zo veel ambtelijke capaciteit. Dat we daaraan niet zouden meewerken is mij niet bekend." Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haai de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Mijnenveger laat WOll-bom ontploffen westkapelle - Voor de tweede maal wordt vandaag geprobeerd een bom uit de TXveede Wereldoor log voor de kust van Westkapelle onschadelijk te maken. De Amerikaanse vliegtuigbom, een 250-ponder, was vrijdagmid dag tijdens baggerwerkzaamheden in de zuigmond vast blijven zitten. De bom zou vanaf een KNRM-red- dingsboot op de zeebodem tot ont steking worden gebracht. Dit lukte door een technisch mankement niet. Vandaag laat een mijnenveger de bom alsnog ontploffen. Opgroeiende kinderen en taal blij ven ons boeien. Bing (7) uit Vlissin- gen roept al tijden dat zijn vader maar eens moet ophouden met 'sgijaretten roken'. Ook is Bing van mening dat de cracottes die zijn ouders wel eens aanschaffen niet volkoren maar 'nutarel' moe ten zijn. Zus Moira (5) maakte haar ouders onlangs deelgenoot van haar visie op de meisjeshaam janke, toen zij het had over haar omi, die lanke Tip? redactie@pzc.nl heet. Janke... dat is bijna huilen", filosofeerde het kind. Geldzaken kunnen ook aanleiding geven tot grappige misverstanden. Bing en Moira zijn zo langzamer hand toe aan zakgeld, menen hun ouders, maar de laatsten vertonen dienaangaande weifelend gedrag. Wanneer, immers, moet je er als ouders mee beginnen Aan tafel verzuchtte Moira on langs: „Mama en papa, wanneer krijgen wij nu eens een zak geld?" De dependance van OBS De Kirreweie biedt plaats aan de groepen 7 en 8. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43