Vasseur gaat l Kevin Hondsmerk is Badtextiel voor zachte prijs. Luctor aan kop bij ZK voor clubs LEZERSENTRA PZC Volleybalsters Morres/Hulst schrijven geschiedenis 36 I Maandag 18 mei 2009 PZC V Pure verwennerij, luxueus genieten! Een heerlijk warme douche, een aangenaam ontspannend bad en dan een stroeve, stugge handdoek? Nee toch!! Verwen u zelf en uw gezin met de streelzachte handdoeken en badlakens van "New Vibe", iedere dag opnieuw. Alleen verkrijgbaar vla uw dagblad. Maak kennis met het heerlijk luxegevoel, in de verschil lende trendy kleuren, topkwaliteit, superzacht, kleur echt, extra comfortabel van Egyptisch gekamd katoen, topkwaliteit onder de katoensoorten. Dat is iedere dag genieten van exclusief voordeel!! Het luxueuze textielpakket wordt geleverd in een geschenk verpakking en bestaat uit de volgende 6 producten: - 2 washandjes 15x21 -2 handdoeken 50x100 -2 badlakens 70x140 De trendy kleuren zijn: vanille/chocolade bruin turquoise/ wit vanille/chocöVadejïrurn Adviesprijs 74,95 turquoise/wit Lezersprijs 49,95* *Excl. 5,95 verzendkosten H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Bij vragen belt u met de klantenservice: 0900-20213 52 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. door Peter van Kouteren ALBLASSERDAM - De 3-O-eindstand was misschien een tikje geflat teerd, maar liet niets aan duidelijk heid over. De volleybalsters van Morres/Hulst verzekerden zich na het kampioenschap in de regiodivi sie door winst op Volley Zuid van de felbegeerde dubbel. Morres/Hulst schreef daarmee ge schiedenis, omdat nooit eerder in de rijke historie van de club een team zowel de competitie als het bekertoernooi winnend afsloot. „Dit was een heel geslaagd seizoen met een fantastische groep. Eigen lijk zou ik nu moeten stoppen", zei oefenmeester Guido de Beule, die heeft laten weten nog een jaar door te gaan. De Zeeuws-Vlamingen begonnen de bekerfinale prima en lieten de nummer negen van de regiodivisie in de eerste set alle hoeken van de zaal zien. Dat resulteerde in een af getekende 25-13-zege en een heel ander verloop van de resterende sets. „De eerste set ging ons heel goed af', glunderde Eline Colsen. „We walsten er over heen. Maar als je zo gemakkelijk wint, ga je onbe wust iets gemakkelijker spelen." De Beule: „In de tweede set stop- door Jeroen Dellebeke SAS VAN GENT - Luctor et Emergo gaat net als bij de winterkampioen schappen aan de leiding in de .strijd om het Zeeuwse clubkam pioenschap. Na het eerste weekein de van de zomerkampioenschap- pen bedraagt de score van de zwemmers 1895 punten. De Storm vogel en De Schelde strijden om de tweede plaats met respectieve lijk 1468 en 1387 punten. Met zeven nieuwe Zeeuwse re cords bleef de grote recordoogst uit. Josje van Houwelingen verbe terde het Zeeuws record voor ne gentienjarigen op de 200 meter rugslag van 2.41,41 naar 2.31,09. Sonny Corré (16) was snel op de ,400 meter vrije slag met 4.26,56 waarmee hij vier tienden van zijn eigen tijd snoepte. Bas van Houwe lingen tikte op de 100 meter vlin derslag aan in een Zeeuws jaar gangrecord voor zeventienjarigen: 1.01,64; dat was 1.02,09. Ook won hij de 100 meter schoolslag. Kevin Hondsmerk was de enige met een persoonlijk Zeeuws re cord. Op de 200 meter schoolslag ging de zéér oude 2.38,0 (uit 1987) eraan met 2.37,01. Daarvoor moest Hondsmerk flink strijd leveren met Simon Edenburg, die zijn zin nen op de winst had gezet. Het waren de meisjes van De Stormvogel (Judith Stap, Nikita Kruis, Merel van der Ent en Ma- non Minneboo) die het seniorenre cord op de 4X 100 meter vrije slag ten wij met volleyballen. Ik had er vooraf voor gewaarschuwd dat Vol ley Zuid terug in de wedstrijd zou komen, als je rally's met hen moest aangaan. Dat is wel ge beurd." Het resulteerde in twee enerveren de sets, die allebei nipt en zwaar bevochten in het voordeel van de Hulster formatie uitvielen (26-24 30-28). In de derde set voerde De Beule bij een 20-14-voorsprong twee wis sels door. „Omdat ik vond dat ie dereen moest spelen." In de slotfa se greep hij echter terug op een zestal met meer wedstrijdritme. Vlissinger wint de laatste editie van Den Inkeltriatlon. door Jan Dagevos KRUININCEN - De route is uitgestip peld en de doelen zijn bepaald. Remy Vasseur wil dit triatlonsei zoen schitteren bij de wedstrijden in Stein en Almere. „Een Neder landse titel zou mooi zijn", zei de Vlissinger zaterdag bij de seizoens opening in Kruiningen. Bij de 20e en laatste editie van de Den Inkeltriatlon (de organisatie stopt ermee) liet Vasseur meteen zien dat het hem ernst is. Hij won de wedstrijd op de olympische af stand (1500 meter zwemmen, 40 kilometer wielrennen en 10 kilo meter lopen). Vasseur kwam als derde uit het zwembad, had ver volgens een prima wissel en ver trok samen met Carlo van de Bergh (Rotterdam) en Matthijs Schijen (Breda) voor het fietson derdeel. Na 40 kilometer fietsen door de polder en met de wind voortdurend tegen begonnen ze gedrieën aan het lopen. Vasseur nam toen het heft in handen, ver snelde en liet iedereen zijn hielen zien. Hij finishte in een tijd van 1.57,06 uur. „Deze triatlon was bedoeld om snelheid op te bouwen", vertelde Vasseur na afloop. „Ik had hier ook de halve triatlon kunnen lo pen, maar dan heb je zeker drie weken nodig om te herstellen. Dat vind ik weggegooide tijd. Nu kan ik vanaf volgende week al gaan trainen voor de wedstrijd in Stein (22 juni), een driekwart triatlon. Daar doen heel veel toppers aan mee en ik zou graag in de Neder landse topdrie eindigen." De parttime zwemonderwijzer weet wat hij wil en gaat zijn eigen weg. Zo trok hij half maart al in zijn eentje naar Tenerife voor een trainingskamp van vijf weken. Al leen in de laatste twee weken kreeg hij gezelschap van zijn maat je Leon Jacobse. „Ik heb daar veel koppeltrainingen gedaan, dus twee tot vier uur fietsen en dan vervolgens anderhalf uur lopen. :-r «- f 8KS Aan het zwemmen heb ik wat minder aandacht besteed. Bij dat onderdeel zit ik ook nog niet op mijn niveau, daar moet ik nog aan werken." Eenmaal terug in Nederland trok hij de lijn door en kroop hij ook weer vaak op zijn fiets, soms voor een ritje van 120 kilometer, waar bij zijn vader op de scooter als gangmaker fungeerde. „■Komende zaterdag wil ik meedoen aan de Ronde van Noord-Beveland, de trimkoers. Die doe ik puur als trai ning. Mijn doel is dan om die wed strijd in het peloton uit te rijden." aanscherpten naar 4.10,98. Ook op de 4X 100 meter wisselslag was er een Zeeuws record, tot zeventien jaar: Stap, Savannah Leenheer, Minneboo en Van der Ent snelden naar 4.43,32, een verbetering van vier seconden. Stephanie Rombout was de beste vrouw met drie gouden plakken: 100 en 200 meter schoolslag en 100 meter vlinderslag. Op de all-in afstanden op de 200 rug en 400 meter vrije slag deed zij het rusti ger aan. Indruk maakten Manon Minne boo en Judith Stap. Minneboo won de 100 school- en vrije slag, vóór clubgenote Judith Stap, die de 200 rugslag en 400 meter vrije slag winnend afsloot. Zwemmer van De Schelde pakt op ZK zes gouden medailles. door Marlot Hak SAS VAN GENT - Om zich tegen de kou te wapenen liep Kevin Honds merk (21) zondagochtend diep ver scholen in zijn dikke winterjas over het terrein van buitenzwem bad 't Sasse. Geconcentreerd be reidde hij zich voor op zijn wed strijden voor het Zeeuwse zomer- kampioenschap. Nog niets vermoe dend dat hij aan het einde van de dag maar liefst vier gouden medail les mocht omhangen. De jonge zwemmer, al zestien jaar lang lid van zwemvereniging De Schelde, behaalde zaterdag in de eerste sessie al twee gouden plak ken. Zondag deed hij er nog een flinke schep bovenop. Met overtui ging toonde hij zich op alle afstan den de sterkste. De zwemmer was er naderhand een beetje beduusd maar erg opge lucht over. „Eindelijk ben ik weer op niveau. Het is een mooie dag ge worden. Het kan niet beter." in maart 2008 onderging Honds merk een vervelende operatie „Ik had een ontsteking net boven mijn navel, het herstel duurde lan ger dan verwacht. Ik had totaal geen conditie meer en moest door middel van krachttrainingen weer op niveau komen." Hondsmerk was al goed op de weg terug met vijf gouden medail les op de winterse variant van het kampioenschap. „Ik wilde ook per se meedoen aan de zomerkam- pioenschappen. Zo'n toernooi in je eigen omgeving heeft altijd iets speciaals. Ik kon dit weekeinde ook meedoen aan een groot stu- dententoernooi in Istanbul maar ik heb hiervoor afgezegd." Dat bleek een goede keuze. Geen van zijn tegenstanders kon hem bijhouden. De enige die nog in de buurt kwam, was het jonge talent van Luctor et Emergo, Simon Edenburg, op de 200 meter school-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40