Sport Kramer neemt in Nisse geen genoegen met alleen de eerste plaats Korfballers Swift profiteren van mindere dag bij TOP Arnemuiden De Bongerd kansloos tegen Yerseke Tennissers 't Halve Maantje moeten bittere pil slikken m Schaaktitel Hekhuis en Bosters PZC Maandag 18 mei 2009 I 35 EP Shannen van Strijdonck eindigt met Vulcano in de klasse B op een fraaie tweede plaats. foto Willem Mieras Van der Linde schrijft klasse M op haar naam. door lucien Roelandt NISSE - Siebe Kramer uit Oud-Be- ijerland was zaterdag in Nisse op de springwedstrijd van de Weelrui- ters met Von Meta in de in handi cap verreden klasse Z en ZZ opper machtig. In de klasse L werd de overwinning een prooi voor de Bra bantse Sandra Storm met Deceday. Aniek van der Linde uit 's Heer Arendskerke schreef met Quintina Z verrassend de klasse M op haar naam. En Imke de Kort uit Lewe- dorp toonde zich met Wincentino de beste in de klasse B. De Weelruiters heeft in de loop der jaren bij de ruiters een uitste kende naam opgebouwd. Dat bleek weer uit het enorme aantal deelne mers van buiten de provincie. Om het kaf van het koren te scheiden, had Rens Wondergem een stevig doch paardvriendelijk parcours uit de hoge hoed getoverd. Deson danks hielden veel ruiters in het ba- sisparcours het strafblad blank. Het venijn zat duidelijk in de barra ge. Maar ook de beslissende om loop betekende in de klasse Z/ZZ voor Kramer geen probleem. Als tweede starter stuurde de prof zijn paard in 37,28 foutloos naar de fi nish. Ook met Richelle onder het zadel reed hij sterk, waardoor hij ook de tweede plek opeiste. In de klasse M rekende Aniek van der Linde af met de broodrijders. Met een foutloze barragerit en een tijd van 44,83 seconden zette Marti- ne van den Eijnden meteen de druk op de ketel. De amazone uit Steenbergen mocht echter niet lang de hoop op de overwinning koesteren. Als tweede starter stuur de Van der Linde de merrie Quinti na Z in 40,36 foutloos rond. Laatste starter Michelle Sonneveld leek met Citty een Zeeuwse zege nog in de weg te staan. De combinatie uit Sprundel was bijna vijf tellen snel ler dan Van der Linde, maar met fi nish in zicht schopte haar viervoe ter een paal naar beneden. Siebe Kramer en Aniek van der Linde zijn tijdens de spring wedstrijd in Nisse ongenaakbaar in respectievelijk de klasse Z/ZZ en M. Derdeklasser Togo slaat toe in tweede helft. door JaapJan Ritsema GOES - Fortis was kansloos tegen ODO en moet in de resterende twee wedstrijden minimaal één punt pakken om niet opnieuw in degradatiezorgen te komen. Ondo staat met één been in de tweede klasse. Eén punt scheidt de ploeg uit Sint-Laurens van het kampioen schap en promotie. Fortis-ODO 8-11: Coach Aarnout Crucq was eerlijk: „ODO was te sterk voor ons." De Maaslanders grepen vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en hielden Fortis na de 1-4 steeds op twee punten af stand. Doordat de Souburgers te veel kansen verkwanselden, werd het nooit een wedstrijd. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan 2, Remco Crucq, Chantal Cal- jouw en Elze Blankenburgh 1. Swift-TOP 14-14: Swift had een goede dag, TOP een iets mindere. Kort samengevat zou dat de pun- tendeling kunnen verklaren. Voor TOP was het een onbetekenend puntje erbij, voor Swift een belang rijke remise tijdens de strijd tegen degradatie. Scores Swift: Richard Geldof en Jacco van den Bosse 4, Ivo de Hond, Roel Klootwijk en Judith Steenbergen 2. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder 4, Leon van Belzen 3, Nelleke van Belzen, Corné Bezemer en Frank Bouwsma 1. All Ready-IJsselvogels 9-10: In het rechtstreekse degradatieduel met IJsselvogels delfde All Ready het on derspit. In een wedstrijd die niet overliep aan kwalitatief hoog staand korfbal toonden de Moord rechtenaren zich de beste van de ondersten. Haalde All Ready in eer dere degradatiesituaties het beste uit zichzelf, dat zat er nu niet aan. Scores All Ready: Marcel Joziasse en Dennis Voshart 3, Remy Quist 2, Yvon ne Joziasse 1 Oranje Zwart-KVK 12-9: Coach Wim Voorneveld achtte de derde klassers gelijkwaardig, maar zag KVK aan het kortste eind trekken door slordigheden. „Het koelbloedi ge ontbreekt om tegen een gerouti neerde tegenstander als Oranje Zwart potten te breken", zei Voor neveld. Scores KVK: Jeroen Quist 3, Sander Slabbekoorn 2, Saskia Ruijssens, Ilse Goedegebuure, Bart Nieuwenhuijze en Lennart Volkers 1. Vios-Togo 8-10: Het momentum voor Togo lag halverwege de twee de helft. In een fase dat Vios-scores uitbleven, werd de 6-5-achterstand omgebouwd tot een 6-io-voor- sprong. Scores Togo: Marcel Viergever, Dennis Boelman en Marcel van Belzen 2, Cor né van Rooijen, André Goossens, Mar ten Postema en Anouk Hazelaar 1. Ondo-ADO 12-4: Na rust had On do ADO verdedigend in de houd greep. Nog één keer scoorden de bezoekers. "De schwung was er toen al zo'n beetje uit", verexcu seerde coach Christian Hoefkens zich voor het feit dat zijn ploeg de eigen productie niet wat hoger op schroefde. Scores Ondo: Hagar Hoogwerf, Wim Allaart en Martijn Walraven 2, Joris Hoogwerf, Robbie Mesu, Ronald Wisse, Ruth Holmes, Renee Groenleer en An- nelie Wisse 1. Stormvogels-Blauw Wit 9-8: In gevecht tegen degradatie verkocht Blauw Wit zijn huid duur. Na drie kwart wedstrijd was de Kloetingse pijp leeg en keerden de kansen in Westkappels voordeel. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Linda de Witte 3, Frank Peene en Kristi- an Gabriëlse 1. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Esmee Walraven 3, Ivo Flipse en Ser- vaas Carels 1 Seolto-DSO 9-8. Scores Seolto: Chris Mol 3, Anniek Reijnierse 2, Daisy Ver kerk, Ralf Dourlein, Dennis Goedege- buur, Rob Harthoorn 1 Alleen Erwin de Keyzer pakt een punt in Bevelandse tennisderby. door Sven Bakker KLOETINGE - De confrontatie tus sen de tennisteams van De Bon gerd en Yerseke leek voorafgaand aan de districtscompetitie beslis send te gaan worden voor lijfsbe houd. Echter, Yerseke was al vrij zeker van lijfsbehoud en De Bon gerd was al lang en breed gedegra deerd. Yerseke bevestigde hun sta tus als hoofdklasser door met 5-1 te winnen van de Kloetingers. Alleen Erwin de Keyzer pakte een punt voor De Bongerd. Hij moest daarvoor wel aan de bak tegen Jean Dhooge: 6-12-6 6-4. Ook Mar lon Wisse had kansen op een punt, want hij stond in zijn partij tegen Jeroen Bakx met 6-1 en 5-2 voor. Bakx kwam terug tot 6-5 in het yoordeel van hem in de twee de set, waarna Wisse het voor ge zien hield en opgaf Richard de Witte won eenvoudig met 6-2 6-1 van Sjaco Nieuwen- huyze en Mario van Gastel klopte Eric Kole met tweemaal 6-1. De dubbels gingen ook naar Yerse ke. Bakx en Dhooge versloegen het koppel Wisse/Nieuwenhuyze met 6-2 6-4 en Van Gastel/De Wit te waren met 6-1 6-4 te sterk voor Schoneman/Kole. Yerseke keek na de wedstrijd in Kloetinge terug op een geslaagd seizoen, waarin lijfsbehoud in de hoofdklasse werd bewerkstelligd. Yerseke had dat vooral te danken aan het feit dat hun vier spelers dezelfde speelsterkte hadden en daardoor onderling vaak switch ten in volgorde. Bovendien ontpopte Jeroen Bakx zich tot een waardevolle pion in het team door veel punten binnen te halen. Goese mannenploeg hebben wonder nodig voor handhaving. door Sven Bakker GOES - Het is over en uit voor de tennissers van 't Halve Maantje. Het mannenteam speelde gisteren thuis met 3-3 gelijk tegen Game'78 uit Clinge en behaalde daardoor niet voldoende punten om kans te behouden op lijfsbehoud. „Of we moeten aanstaande zon dag op de laatste competitiedag nog met 6-0 winnen, maar dat zie ik niet gebeuren", zei een berustende Rinke van Remortel na afloop. „Met 6-0 winnen heb ben we de hele competitie nog niet gedaan, dus het is niet reëel om te denken dat dat aanstaande zondag wel opeens zou gebeu ren." Van Remortel'zorgde in zijn enkel spel voor het eerste punt namens de Goesenaren door 'op één' in straight sets te winnen van Tom Huis. Het werd 7-6 7-5. Ook Rik- kert van der Wel en Roland Bee- rens waren goed op dreef Van der Wel zorgde in zijn partij voor het tweede punt door met 6-4 6-1 van Niek de Koster te winnen. Bee- rens moest er harder voor wer ken, want hij had tegen Robin de Witte drie sets nodig. In het beslis sende bedrijf pakte Beerens de ze ge met 6-4. De broodnodige punten voor 't Halve Maantje hadden in de beide dubbelspelen gepakt moeten wor den, maar daarin lieten de spelers het afweten. Van Remortel en Van der Wel zaten er dichtbij, maar moesten het tegen De Kos ter en Huis in drie sets afleggen. Het werd 6-3 6-7 en 4-6. Greeve en Beerens verloren in twee sets van Bauwens en De Witte. „Met dit gelijkspel schieten we niets op", concludeerde Van Remortel terecht. Er zit voor de tennissers van 't Halve Maantje niets anders op dan volgend jaar kampioen worden in de vierde klasse. In die vierde klasse deden het tweede en derde team het erg goed. Het tweede mannenteam uit Goes won uit in Zevenbergen met 5-1 van Lobbelaer en maakt daarmee nog altijd een reële kans op de titel in hun poule en dus promotie naar de derde klasse. Het derde tennisteam van 't Halve Maantje pakte thuis de over winning tegen het vijfde team van Markant uit Breda. Het werd 4-2. De tennissers van 't Halve Maan tje uit Goes hebben een wonder nodig om in de derde klasse van de landelijke competitie te blij ven. OOST-SOUBURG - Jeroen Hekhuis en Robin Bosters hebben het Open Zeeuws kampioenschap doorgeefschaken op hun naam geschreven. Het duo bleef de nummers twee, Roeland Alders en Corné Boogaard, gemakke lijk voor. Met dit sterke optreden prolongeerde het Souburgse tweetal de felbegeerde titel. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39