Tjoba is ongewoon improductief Pennings en Ruttinger zegevieren in Rilland 34 Maandag 18 mei 2009 PZC Korfballers maken maar zeven goals tegen kampioen Kinderdijk. door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Tjoba is zaterdag op waarde geklopt. In de topper in de eerste klasse was de nummer twee uit 's-Heer Hen drikskinderen niet opgewassen te gen Kinderdijk, dat met 7-11 won en meteen kampioen werd. „Ver dedigend zijn we echt heel sterk", zei aanvoerder Niels Westmaas, „maar we scoren al weken veel te weinig." Nadat Tjoba de titel pakte in de zaal (en Kinderdijk als derde ein digde) heeft de Bevelandse ploeg niet meer kunnen imponeren. Op een onnodige remise tegen TOP (9-9) volgde een magere vertoning tegen All Ready (7-13). En na weer slordig puntverlies tegen laagvlie ger IJsselvogels (14-14) kwam zater dag de eerste nederlaag van het jaar 2009. Westmaas: „Het ligt steeds aan hetzelfde. We werken heel hard, maar de ballen vallen niet goed. Het lijkt wel of de ti ming bij ons nét niet goed is. De passes zijn net niet op tijd, posi- ties worden net niet goed ingeno men en schoten komen net op het verkeerde moment." Al in de eerste helft van het duel met Kinderdijk werd Tjoba met dat probleem geconfronteerd. De thuisploeg schoot letterlijk te kort en pakte weinig aanvallende re bounds, waardoor 'een offensief vaak na één doelpoging al afgelo pen was. De groen-witten hebben veel lengte in de ploeg, maar wer den zaterdag in de lucht afgetroefd door de gasten uit Alblasserdam. Vooral ex-international Steven de Graaf, de directe tegenstander van Niels Westmaas, heerste in de korfzone. Tjoba werd zonder pardon op een 1-5-achterstand gezet. Mede door twee afstandspoeiers van Marcel WW Tjoba verliest met 7-11 van Kin- derdijk en ziet de ploeg uit Al blasserdam daardoor kampioen worden. De korfballers scoren al weken te weinig. Rode kaart Van Put Tjoba-trainer Chris van Put moest de laatste vijftien minu ten van het duel van achter de boarding bekijken. De Belg kreeg twee keer geel en dus rood. Beide keren tolereerde scheidsrechter Timmer zijn commentaar niet. De arbiter had een grensrech ter meegenomen, wat in de eer ste klasse niet gebruikelijk is. Niels Westmaas vond het duo zwak. „Als je zo'n topwedstrijd speelt, moet je ook een top- duo aangewezen krijgen. De spelers van Kinderdijk ergerden zich ook groen en geel." de Dreu kwam de ploeg terug tot 4-5, maar voor rust liep Kinder dijk toch weer uit naar 4-7. In de tweede helft gingen de Zuid-Hol landers, die de titel al roken, op de zelfde voet door. Ze scoorden wel iswaar niet meer zo vaak, maar ga ven nog minder goals weg. Ze trof fen het ook dat Tjoba na rust echt helemaal van de leg was. Dat er maar achttien treffers (7-11) vielen, betekende overigens niet dat de topper een onaantrekkelij ke wedstrijd was. Vooral de duels van Niels Westmaas van Steven de Graaf en van Dirk-Jan West maas met Bart de Wit waren prachtig. De vier kennen elkaar al lemaal van PKC uit Papendrecht. Hoewel ze allen op een lager ni veau zijn gaan korfballen, stralen ze nog veel klasse uit. Zaterdag dwongen ze elkaar steeds tot het uiterste te gaan. „Ik geniet ook steeds van wedstrijden tegen hen", zei Niels Westmaas. „We hebben respect voor elkaar, duelle ren heel sportief en doen er alles aan om de bal van de ander af te pakken." De aanvoerder betreurt het dat hij De Graaf en De Wit volgend sei zoen niet meer tegenkomt. Tjoba is namelijk in de zaal naar de over gangsklasse gepromoveerd en Kin derdijk op het veld. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Esther van Boven en Iris van de Velde 1. Boot rijdt één manche mee in motorcross district West. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Marco Pennings uit Tholen en Arno Ruttinger uit 's-Heerenhoek waren de grote win- naars bij de district West-motor- cross in Rilland. KTM-rijder Pen nings won beide manches in de klasse MX 2, Ruttinger had op zijn Honda aan een tweede en eerste plaats voldoende om dagwinnaar te worden in de MX 1-3. In de MX 2 werden twee series ge reden en de eerste elf rijders uit beide series mochten uitkomen in de A-finale. Pennings schreef de eerste serie op zijn naam, Lennart van Houwelingen de tweede. In de finale nam Pennings de lei ding voor een Zeeuws drietal be staande uit Gino Nagtegaal (Nieuw- en Sint Joosland), Dennis Schelleman (Zuiddorpe) en Joeri van Stee (Yerseke). Terwijl Pen nings steeds meer afstand nam van de rest, ontspon zich een fasci nerend gevecht om de tweede po sitie. Lennart van Houwelingen uit Hardinxveld zag zijn inhaalrace be loond worden met de tweede plaats. Schelleman werd derde. In de klasse MX 1-3 voerde in de eerste manche Arno Ruttinger het veld aan voor Erik van der Wek ken en Piet van der Linden. De slecht gestarte buiten mededin ging meerijdende Mark Boot wist in de laatste ronde Ruttinger de lei dersplaats te ontfutselen. In- de tweede manche kwam Boot niet meer aan de start. Ruttinger leid de vanaf de eerste tot de laatste meters. Van der Wekken werd tweede en De Visser keurig derde. Bij de 65 cc kleine wielen won Mi- chan Fase uit St.Maartensdijk. Voetbaltoernooi bij afscheid Wim Davidse heinkenszand - Omdat Wim Davidse zijn trainerscarrière af sluit, houdt Luctor'88 uit Hein- kenszand vrijdag 29 mei een toer nooi tussen al de clubs waar hij ooit actief was. De verenigingen willen Davidse op die manier bedanken voor zijn bijdrage aan het Zeeuwse voetbal. Het toernooi begint om 19.00 uur. na afloop is er een soort receptie in de kantine van Luctor'88. Constancia en Coban naar VC Vlissingen terneuzen - VC Vlissingen heeft na Björn Langeveld (Hoek) nog drie nieuwe spelers voor komend seizoen binnengehaald. De aanval lers Jonathan Constancia en Sinan Coban (beiden Terneuzen) en ver dediger Joffrey Geldof (Kloetinge) spelen vanaf juli voor de zondag eersteklasser. Bésar Xhoxhaj, Jihad Azzagari en Danny Magito moeten vertrekken. Noad'67 krijgt bezoek van Feyenoord A1 sint philipsland - Feyenoord Ai speelt op 21 juli opnieuw een vriendschappelijk duel met de eer ste selectie van Noad'67. Het duel begint om 19.00 uur op het sport park aan de Zijpestraat in Sint Phi- lipsland. De Rotterdamse voetballers, die onlangs landskampioen werden, waren al eerder te gast bij Noad'67. Hun trainer, Jean-Paul van Gastel, gaf er ook al eens gasttrainingen. Dallinga/Fast begint play-offs met remise sluiskil - Het driebandenteam van Dallinga/Fast speelde in de eer ste wedstrijd van de play-offs voor het kampioenschap in de tweede divisie in eigen huis met 4-4 gelijk tegen Peter van de Laar/De Zwaan tjes. Over vier weken volgt de re turn in Bakel. Patrick Vasseur en Mathieu Vle- rick wonnen hun partijen, Berry Dallinga en Dirk Vlerick verloren. Tess van 't Westende in judoselectie vlissingen - Judoka Tess van 't Westende is opgenomen in de Ne derlandse selectie tot zeventien jaar. Die neemt vanaf 18 juli deel aan het European Youth Olympic Festival in Tampere. De Vlissingse judoka die uitkomt in de klasse tot 57 kilo plaatst zich bij een goede prestatie in Tampere rechtstreeks voor de wereldkampi oenschappen in het Hongaarse Budapest. Anne Eversdijk schrijft omnium op haar naam spijkenisse - Wielrenster Anne Eversdijk uit Kapelle heeft gisteren in Spijkenisse het Maasdelta wieier- omnium voor vrouwen (elite-B) ge wonnen. Deze wedstrijd werd ge houden naast de mannenprofkoers Tour de Rijke, die werd gewonnen door Kenny van Hummel. Eversdijk won de rit in lijn en de puntenkoers. De klassementskoers beëindigde zij als vierde. Gerben van Boven (rechts) moet alle zeilen bijzetten om zijn tegenstander van Kinderdijk van de bal af te houden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38