Marathon Z&-? ws-Vlaanderen marathon in de armen na afloop mm PZC Maandag 18 mei 2009 33 drinken. Hans Corbijn uit Oostka- pelle doet het net als de meeste an deren rustig aan. „Ik heb geen zin om me te verslikken", is zijn com mentaar, waarna hij nog een natte spons over zijn gezicht haalt. Cisca Zohlandt is in afwachting van haar echtgenoot Jurgen. Als de butant op de marathon zit de doel man van Philippine met een tijd van tweeënhalf uur over 25 kilome ter op schema. Een trotse Cisca: „Tot nu toe doet hij het toch maar eventjes.'' Op het fietspad van Axel via Ma- grette naar Spui kunnen de lopers met de wind schuin in de rug mooi tempo maken. Het asfalt blijkt niet de favoriete ondergrond van Adriaan Coppoolse uit Rhoon. Aangezien hij graag op on verharde paden loopt, ervaart hij de lus door het Eiland van Meijer bij Spui als een zeer welkome af wisseling. „Maar ik kan me voor stellen dat mensen die al wat moe zijn niet meer op zo'n knollentuin zitten te wachten. Ikzelf vind het heerlijk. Het loopt gewoon veel lekkerder, al kwam ik bij Kapelleb- rug nog wel ten val. Maar dat stel de niks voor", vertelt de licht aan zijn knie gehavende Coppoolse bij de finish op de Markt in Terneu- zen. Daar is het een drukte van be lang. De atleten en atletes worden als grootheden ingehaald. Op het verhoogde podium ligt de rode lo per uit. Ronald Bun uit Middel burg kan het zelfs nog opbrengen om bij zijn finish een koprol te ma ken. Die krachttoer is voor Jurgen Zohlandt niet weggelegd. De man met de hamer heeft hem zwaar te pakken. Na dik vijf uur gaat hij als allerlaatste over de eindstreep. Vrij willigers van het Rode Kruis van gen hem op. Hoewel Zohlandt weer redelijk snel bij zijn positie ven is, moet hij toch naar het zie kenhuis, omdat zijn hartslag hoog blijft. Na een nachtje ter observa tie is zijn goede moraal zondag weer helemaal terug. De inwoner van Westdorpe weet niet van op geven. „Zeker weten", is dan ook zijn antwoord op de vraag of hij volgend jaar weer meedoet. „Maar van de week hoeft het eventjes niet", zegt hij er gevat achteraan. mensen om drinken aan te geven en ook in het draaiboek van de huldigingen ontbrak het één en an der. Want we hebben dus gewoon nog een paar trofeeën over. Inder daad, het is allemaal niet schok kend, maar het zijn wel punten van aandacht", zegt Roels over en kele onvolkomenheden. De hevige regenval van de voor bije dagen, leverde ook nauwelijks hoofdbrekens op. Ondanks die nat tigheid was er op het dik veertien kilometer lange onverharde gedeel te van de route in feite geen vuil tje aan de lucht. Roels erkent dat er wellicht maatregelen getroffen hadden moeten worden als het een week of langer was blijven ho zen. „Maar ook daarmee hadden we rekening gehouden." Marlon Roels in gesprek met Alwin Vermeulen, de eerste winnaar van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Schelstraete 1/rt\ W& Straks zweet ik te veel. Kun je me nu alvast op de foto zetten?" De Belg )os de Groote uit Turnhout voor aanvang van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen tegen een fotograaf. „Berry Knib, loopt'm in een wip." Tekst op een spandoek van Jan Knibbeler en Arend de Haas ter aanmoediging van Berry Knibbeler uit Westdor- pe. „Meefietsen? Ben je gek. Nee, ik rijd met de auto mee." Eregast John Vermeule, Zeeuws recordhouder op de mara thon, vlak voordat hij de deelnemers aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen wegschoot. „Of ik wel eens voor mezelf loop? Nee hoor, ik voetbal toch. Jorg van der Mark liet zijn teamleider José de Poóter in de estafettemarathon van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen lange tijd in onzekerheid. De voetballer van Spui zou zijn ruim tien kilometer in 41 minuten afraffelen. „Nog een marathon of tien en dan zit ik bij de Nederlandse top." Een gekscherende Jacco Schroevers uit Middelburg vlak na afloop toen hij zijn p.r. met zes minuten scherper had gesteld tot 3.14,48. „Ik vind het razend knap. Iedereen doet maar net alsof het heel ge woontjes is om een marathon te lopen, maar de meeste mensen zul len het nooit kunnen hoor." Toeschouwster en supporter Cisca Zohlandt is vol bewon dering over de prestaties van de deelnemers aan de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. Axelse dubbelslag in kwart marathon De kwart marathon aflos singsloop van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen is bij de mannen gewonnen door Benjamin Gerrits uit Axel. Zijn plaatsgenote Anne- marie Agosti zegevierde bij de vrouwen. Over de ruim tien kilometer deed Gerritse 37 minuten en 33 seconden. Hij haalde het voor de Belgen Geert Waelput (Vrasene) en Marc Van de Geudte (Ever- gem). De winnende tijd van Agosti was 50.38. Marie-Jean- ne de Keyser (Bellem, B) en Suus Duerink (Terneuzen) eindigden tweede en derde. Rode Kruis maakt geen overuren De vrijwilligers van het Ro de Kruis beleefden op de Markt van Terneuzen een rus tige dag. Slechts tien van de bijna vierhonderd deelne mers aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen maakten gebruik van hun diensten. „Het is goed meegevallen. Het weer werkte natuurlijk ook mee", zei coördinator Jo ke van de Vrede. „De meeste pechvogels hadden kramp. Met een goede massage wa ren ze weer snel de been. Na tuurlijk was er een aantal dat onderweg te weinig had ge dronken. Ook dat probleem was snel verholpen." RUG Belgen winnen in achtste marathon Zowel bij de mannen als de vrouwen kwam de winnaar van de achtste mara thon afwachtingsloop van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren uit België: Kris Dervaux uit Oostende liep de ruim vijf kilometer in 17.08. Tim de Fe- ijter uit Axel eindigde als tweede en Rafael Hoogen- berg uit Sint lansteen als der de. Bij de vrouwen kwam Na thalie Michiels uit Sinaai als eerste over de finish. Haar tijd was 21.08. Esmee de Braai (Zaamslag) eindigde als twee de voor Anneke van den Maagdenberg (Utrecht). Klusbedrijf wint in estafettemarathon Het kwartet Edwin de la Ruelle, Sjaak Luteijn, Pa trick van Quekelberghe en Marco Ottjes won de aflos singsmarathon van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. On der de naam 'Spoedklus' Klus- sendienst Koewacht liep de Zeeuws-Vlaamse equipe naar een tijd van 2 uur 31 minuten en 17 seconden. De tweede plaats was voor de ploeg van Don Risicobeheer (Westkapel- le). Die moest precies negen minuten toegeven op de win naars. Het team van Saruma- rik uit Hulst eiste vier secon den later, in 2.40.21, de derde plaats voor zich op. MHH 50 Leo Dalebout vierde tijdens de Marathon Zeeuws-Vlaande ren zijn vijftigste verjaardag. Ter ere van dit heuglijke feit kreeg de inwoner van Gapinge startnummer 50 toebedeeld. Naast het bewuste nummer en zijn voornaam stond er ook 'vandaag vijftig jaar' op. „Ik vond dit zelf wel een grappig idee voor het nageslacht. Toen ik de organisatie vroeg of ze dit voor me wilden regelen, werkten ze,er meteen aan mee." Tot Dalebouts grote vreugde plofte het door hem zo vurig ge wenste startnummer vorige week donderdag bij hem thuis op de deurmat. Hij begon in Hulst aan zijn achttiende marathon. De vijftigste plaats zat er zaterdag voor de halve eeuweling niet in. In 3 uur 29 minuten en 57 seconden eindigde hij op de 111e plaats. uws w.vsmm Jurgen Zohlandt heeft het zwaar in de laatste kilometers van de Marathon Zeeuws- Vlaanderen. Toch komt hij nog breed lachend over de finish. Daarna is de pijp volledig leeg. Foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37