Sp ort gaan richten Wolfaartsdijk druipt af in Hoedekenskerke Topscorer Dennie le Comte mist dure strafschop voor Duiveland Terneuzen is op weg naar promotie HW'24 gaat zonder problemen door Zierikzee gaat zwaar onderuit in Zundert BPZC Maandag 18 mei 2009 31 Niemantsverdriet wordt node gemist tegen Roda Boys. door Rudy Boogert aalst - Kloetinge kan zich volle dig concentreren op de bekerfinale van komende zaterdag tegen LRC Leerdam. Het nacompetitieavon- tuur in de eerste klasse eindigde za terdag door een 2-0-nederIaag bij Roda Boys. Alleen een overwin ning had de promotiekans van Kloetinge levend gehouden, maar de hechte defensie van Roda Boys (vijfde keer op rij de nul), de afwe zigheid van de geschorste Mervin Niemanstverdriet en de rode kaart na ruim een uur voor Arjan van der Smissen maakten de ploeg kansloos. Met name de absentie van Nie mantsverdriet bezorgde trainer Diederik Hiensch 'de hele middag een wrang gevoel'. „Het is achteraf makkelijk praten, maar als ik de ruimte achterin bij Roda Boys zag..." Hiensch maakte zijn zin niet af Niemantsverdriet was er immers niet bij. En dat was zijn ei gen schuld. Een week eerder tegen Nieuw-Lekkerland (2-2) had zijn overdreven protest tegen de scheidsrechter hem de rode kaart opgeleverd. Niet voor de eerste keer ging hij over de schreef Om tot bezinning te komen was hij op de dinsdag training niet welkom. Twee dagen later mocht hij voor de spelers groep zijn verhaal doen. „Daarin heeft hij zijn excuses aangebo den", vertelde Hiensch. „Hij had een black-out en ziet zelf ook dat dat een probleem is. Maar hij wil daaraan werken." Na zijn boete doening mocht hij weer aanslui ten bij de groep. Het kwaad was echter al geschied en daarvoor moest Kloetinge zater dag bloeden. Zonder de snelheid en diepgang van Niemantsverdriet ontbrak volgens Hiensch 'de groot- Kloetinge is uitgespeeld in de na- competitie. Na het gelijkspel te gen Nieuw-Lekkerland (2-2) ver loor de Bevelandse ploeg nu van Roda Boys (2-0). ste dreiging' van Kloetinge. „We hadden veel balbezit, het posi tiespel was afgezien van de eerste twintig minuten goed en we kre gen veel halve kansen die hele kan sen hadden kunnen worden. Maar in de eindfase van de aanvallen kwamen we telkens net tekort." Daardoor kreeg target man Mari- nus Baas te weinig bruikbare bal len. Zeker ook omdat een van de aanvoerlijnen, Etiënne Mallie, vaak op hardhandige wijze werd afgesneden door Roda Boys. Het bleef onterecht onbestraft. Baas werd slechts drie keer in stelling gebracht. Twee keer door Daan Es- ser, één keer door Niels Kole. Dus niet door Mallie. Zijn handels merk de steekbal kon hij slechts één keer gebruiken. Daan Esser stuitte toen echter op de keeper. Kloetinge kwam niet door de Aal ster defensie heen. De geroemde aanval van Roda Boys deed de rest. Na ruim een kwartier kopte Remy Schouwenaar 1-0 binnen, nadat Frans van den Steenhoven wel heel veel ruimte had gekregen om voor te geven. Vér in blessure tijd counterde Roda Boys naar 2-0 via invaller Onno Damen: Kloetinge speelde toen al met tien man, omdat Arjan van der Smis sen na 68 minuten zijn tweede ge le kaart had gekregen van scheids rechter Van der Rest. Het kan hem de bekerfinale kosten. Roda Boys-Kloetinge 2-0 (1-0). 17. Remy Schouwenaar 1-0, 90+6. Onno Damen 2-0. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): 68. Arjan van der Smissen (Kloe tinge). Gele kaart: Kornee Sterrenburg en Wim Holster (beiden Roda Boys). Aantal toeschouwers: 750. Celdof naar Vlissingen Joffrey Celdof speelt volgend seizoen bij Vlissingen. Behalve Geldof stappen Sinan Coban en jonathan Constancia van Terneuzen over naar Vlissingen. Mervin Niemantsverdriet blijft bij Kloetinge. Alleen van Etiënne Mallie is nog zeker of hij bij Kloetinge blijft. terneuzen - Door een 1-4-zege op Rood-Wit uit Veldhoven raakte Terneuzen gisteren een stap dich ter bij promotie naar de eerste klas se van het zondagvoetbal. Jonathan Constancia scoorde uit vijf grote kansen voor rust één keer en maakte de stand daarmee gelijk: 1-1. Na rust kwam Terneuzen voor door Remco van Leeuwen en liep de ploeg verder uit door twee goals van Eric-Jan Naudts. Oosterlanders komen net tekort tegen Wieldrecht. middelburg - De zaterdag-derde klassers FC Dauwendaele en AZW haalden de volgende ronde van de nacompetitie. DFS werd uitgeschakeld. Voor beide tweede klassers, Duiveland en Seroosker- ke, bleef de competitieverlenging bij twee duels. Wieldrecht-Duiveland 2-1 (Wiel drecht wns): Duiveland balan ceerde zaterdag op de scheidslijn tussen vreugde en verdriet. De te leurstelling was enorm, omdat een gehavend Duivelafid na een 2-1-nederlaag én strafschoppen door Wieldrecht werd uitgescha keld voor promotie naar de eerste klas. Aan de andere kant werd met gepaste trots teruggekeken op een prima eerste seizoen in de tweede klasse. Dennie le Comte was de personifi catie van alle tegengestelde ge moedstoestanden. In de 84e mi nuut van de wedstrijd hielp de Zeeuwse topscorer zijn team aan de 2-1, waardoor Duiveland na de 3-2-winst in Oosterland straf schoppen afdwong, en was hij het stralende middelpunt. Enkele mi nuten later miste Le Comte de eer ste Oosterlandse penalty uit de reeks. Het bleek zeven benutte strafschoppen later een dure mis ser, waardoor Duiveland als verlie zer van het veld stapte. hulst - HW'24 heeft zich ge plaatst voor de tweede ronde van de nacompetitie. In een vlakke wedstrijd won zondag-derdeklas ser HW'24 zonder problemen ook de tweede wedstrijd van het Tilburgse RKTW. Het werd 3-0. De heenwedstrijd eindigde in 2-1. De doelpunten werden gisteren ge maakt door Evert van den Berg 1-0, Robin Reymaekers (e.d.) en Michal Szczawinski. Het duel verliep zonder inciden ten. Een week eerder waren er rel len in Oosterland. Serooskerke-De Zwerver 0-1: Voor Serooskerke zit het nacompe- titie-avontuur in de tweede klasse erop. Evenals in de uitwedstrijd in Kinderdijk (3-0-nederlaag), was De Zwerver zaterdag opnieuw te sterk voor de Walcherse equipe. Bij trainer Alexander van Keulen, die naar SSV'65 vertrekt, was niet al te teleurgesteld. „Ik heb twee leuke jaren gehad en ik denk dat we er met z'n allen het maximale uit hebben gehaald. Alleen al het feit dat ze dit seizoen toch maar even de nacompetitie hebben ge haald verdient respect." Beek Vooruit-Dauwendaele 0-1: FC Dauwendaele plaatste zich za terdagavond eenvoudig voor de volgende ronde van de nacompeti tie, met als inzet promotie naar de tweede klasse. De ploeg van trai ner Gérard de Nooijer won met 0-1 van Beek Vooruit. „Het was een hele rommelige, on geïnspireerde wedstrijd", blikte De Nooijer terug. „Het ging eigen lijk om des keizers baard. Na de 5-0-nederlaag van vorige week ge loofde Beek Vooruit er niet meer in." Joran Moes maakte de enige treffer. rav Van de zaterdagploegen gaan al- leen Dauwendaele en AZW door in de nacompetitie. Duiveland wordt uitgeschakeld na het ne men van strafschoppen. zundert - Voor Zierikzee zit de na competitie erop. De ploeg van trai ner Marco Groeneveld reisde na de 3-1-zege op eigen veld met een goede uitgangspositie naar Moerse Boys. Maar de thuisploeg deed wat het moest doen. Bij rust leid de Moerse Boys met 2-0, in de tweede helft liep het verder uit (4-0). Zierikzee kon pas in de slot minuut tegenscoren via Daan Rui tenbeek: 4-1. Internos-AZW 2-1: Door een treffer in de voorlaatste minuut van topscorer Mustafa Yilmaz hield derdeklasser AZW na de 2-0- winst in eigen huis tegen In ternos in Etten-Leur de schade be perkt tot een 2-1-nederlaag. De Axelse zaterdagclub verzekerde zich daardoor van een plaats in de tweede ronde van de nacompeti tie om een plaats in de tweede klasse. AZW speelde voor rust heel com pact en gaf tegen de goed voetbal lende thuisploeg in die fase geen enkele kans weg. Na de hervatting drong Internos fel aan. De Braban ders kwamen via invaller Tim Brands verdiend op voorsprong. Toen een kwartier voor tijd uit blinker Rob de Waal de score naar 2-0 opvoerde, was uitschakeling nabij. Internos miste drie minu ten voor tijd een uitgelezen kans op 3-0 en kreeg daarna het deksel op de neus door de treffer van Yil maz. DFS-Klundert 2-3: DFS'er Len- nart Padmos baalde zaterdag be hoorlijk. Zijn gedachten gingen te rug naar een moment in de twee de helft. Bij een 2-1-stand (na twee goals van Jarno Vermeulen) had hij DFS naar een marge van twee goals kunnen schieten en de deur naar een eventuele 4-1 (en strafschoppen) kunnen openen, maar van dichtbij mikte hij hoog over. Uiteindelijk ging zijn ploeg met 2-3 tenonder tegen de Braban ders. Hoedekenskerke-aanvoerder Julian Walraven (midden) wint met zijn ploeg het nacompetitieduel met Wolfaartsdijk. foto Willem Mieras Borssele en SPS ook volgend seizoen vierdeklasser. door Marco Puik middelburg - In de nacompetitie met als inzet promotie naar de der de klasse kreeg Wolfaartsdijk zater dag een gevoelige tik te verwerken. De ploeg van interim-trainer Adil Fertoute verloor met 3-0 van Hoe dekenskerke. Borssele en SPS zagen hun promotiekansen in rook op gaan. Hoedekenskerke-Wolfaartsdijk 3-0: De ploeg van trainer/speler Ro nald Zuijdwegt legde de bezoekers zijn wil op en kwam na 32 minu ten op voorsprong. Na goed voorbe reidend werk van Jeroen de Win ter tikte Zuijdwegt de bal van dicht bij in het doel: 1-0. Kort voor rust werd de marge verdubbeld. Wol- faartsdijk-doelman Philip Westveer liet de bal onder druk van Jeroen de Winter los, waarna de Hoede- kenskerke-speler het leer in het doel werkte: 2-0. De tweede helft leverde hetzelfde spelbeeld op. Tien minuten voor tijd werd het duel beslist. De scheidsrechter paste uitstekend de voordeelregel toe na een overtre ding op Ronald Zuijdwegt, waar door Jeroen de Winter raak kon schieten: 3-0. Op dat moment speelde Wolfaartsdijk overigens met tien man vanwege een rode kaart (tweemaal geel) voor Erik de Kok. Volgende week speelt Wol faartsdijk op eigen veld tegen Krui- ningen. Alliance-Borssele 4-2: Voor Bors sele is het seizoen voorbij na de 4-2-nederlaag tegen Alliance. Bij rust keken de Zeeuwen al tegen een 1-0-achterstand aan. Na een half uur bracht John Siemons de thuisclub aan de leiding. Drie mi nuten na de pauze zorgde oud-RBC'er Eric Lankers vanaf de strafschopstip voor 2-0. Een prach tige actie van Jurgen la Heijne vormde vijf minuten later de inlei ding tot de 3-0 van Rachid Boual- louch. Een doelpunt van Marc van Haneghem, die de bal na een goed lopende aanval tegendraads bin nenkopte, resulteerde in 3-1. Een in dividuele actie van invaller Martijn de Bot, de met hemiaklachten kam pende assistent-trainer van Allian ce, leverde de 4-1 op. Uit een straf schop kon Toon van Liere vervol gens iets terugdoen voor Borssele, maar dichterbij kwam het team van trainer Andres de Visser niet. SPS-Spui 1-2: De ontmoeting tus sen SPS en Spui kende twee gezich ten. De eerste helft was volledig voor SPS en na 35 minuten kwam de ploeg uit Poortvliet ook terecht aan de leiding. Een groot misver stand in de defensie van Spui bood Bart Franse de mogelijkheid om de Tholenaren op voorsprong te brengen: 1-0. Voor rust liet SPS en kele grote kansen onbenut om met een grotere voorsprong naar de thee te gaan. De missers bleken uiteindelijk gro te gevolgen te hebben. In de twee de helft stelden de Zeeuws-Vlamin gen namelijk alsnog orde op zaken. Direct na rust zette Johan Meul- broek de gelijkmaker op het bord. In de 54e minuut mochten de gas ten wederom juichen. Met een prachtige omhaal nam Veli Eryü- rük de 1-2 voor zijn rekening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35