Liever zinvol werk Goese Wagnerlaan wint ook de Beste Burenactie in Zeeland Pzc Politie zoekt Fietsen De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Maandag 18 mei 2009 PZC WIM HOFMAN Toke komt uit een wielrenfamilie en ze fietst graag. Deze keer wilden we in Vlaanderen langs de Schelde fietsen. We wisten dat langs de oevers van die rivier goede fiets paden liggen. We reden van Breskens en Sint Jan in Eremo richting Oudenaarde. Daar was het erg druk. Zo'n zesduizend amateurwielrenners begonnen aan hun ronde door Vlaande ren of reden andere stukken van wielerklassiekers. Er zijn daar wat heuvels en ook nog een aantal weggetjes met kasseien en daar houden de echte renners van. Ze willen zich afmatten, pijn lijden, desnoods door de pijngrens gaan of keihard van een helling over kinderkopjes naar beneden rijden. Wij deden het rustiger aan en verkenden de paden langs de oever van de Schelde die rustig stroomde. Af en toe zagen we aken met na men als Daro Daro, of Amour of Por Dios. Ze waren met hun vrachten met zand of keien of hout op weg van de ene sluis naar de volgende. Er zijn ook veel bruggen en dus konden we dan eens aan de rechter- dan weer eens aan de linkeroever gaan rijden. Het landschap was voornamelijk groen, weilanden met boterbloemen, de mei doorns bloeiden volop en er groeiden ook veel bloemen langs het pad. De Schelde is in het verleden hier en daar flink recht getrokken en links en rechts zijn er stukken oude armen van de rivier met daarbij stukken moeras (meersen) met veel vo gels; eenden natuurlijk, sommigen hadden veel kleintjes die met handenvol over het water gestrooid leken te zijn. We za gen ook aalscholvers, futen, dodaarsjes, een ijsvogeltje en rei gers, die volgens Toke soms op oude mannen lijken. We zagen ook ooievaars. Er was veel te zien, maar je moest ook opletten, want langs het pad staan dikwijls populieren en hun wortels drukken hier en daar het asfalt akelig omhoog. Ik denk dat ik vooral door die verraderlijke hobbels zadelpijn heb gekregen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Ik denk dat ik door die hobbels zadelpijn heb gekregen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: -055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Marjolein Coppoolse verruilde een goed betaalde baan bij de INC-bank voor een opleiding tot recherchekundige bij de Zeeuwse politie. door Emile Calon H et vak van financieel recherchekundige lijkt na een gesprek met Marjolein Cop poolse een van de mooiste banen ter wereld. „Praten met banken, naar het buitenland, sporen volgen, kijken welke con structies er zijn bedacht. Heerlijk", zegt ze met een aanstekelijk en thousiasme. De 29-jarige Middelburgse, opge groeid in Groede, komt uit de bankwereld. Na haar HEAO-stu- die werkte ze een aantal jaren bij de ING. Haar auto herinnert daar nog aan. Die kon ze betalen dank zij haar laatste bonus. Vorig jaar koos Coppoolse voor 'maatschap pelijk zinvol werk': de politie. Ze volgt nu als zijinstromer de oplei ding Recherchekundige. Die masterleergang bevalt enorm, zegt ze bij herhaling. „Ik mag alle facetten van het politievak besnuf felen." Samen met studiegenoten uit andere politieregio's kreeg ze de eerste weken direct inzage in een groot landelijk onderzoek dat voor forse koppen in de media had gezorgd. Ze mocht de zeven ordners bestuderen, praten met al le betrokkenen en moest na een aantal weken een eigen analyse in leveren. In die weken kreeg ze tot in detail inzicht in de wereld van de zware criminaliteit. Ze zit nu twee dagen per week op school, studeert daarnaast en maakt ook kennis met de praktijk. Zo liep ze bijvoorbeeld een tijd mee met Terneuzense agenten. Wat haar toen vooral opviel was de enorme gedrevenheid en be trokkenheid. Ze vertelt als voor beeld over een agente die op één dag 's morgens een man reani meerde, later op de dag een boete uitschreef en vervolgens meewerk te aan het oplossen van een over val. „Die variatie, dat is voor mij een van de aantrekkelijke kanten van het politiewerk." naar mijn werk. Dat is mij veel waard." Na een korte stilte: „Ik krijg betaald om twee jaar te stude ren. Om mezelf twee jaar lang te ontwikkelen." Ze verwacht niet dat die grote glimlach verdwijnt als ze over een aantal jaren ook routineklussen moet opknappen. Ook niet als ze dan te maken heeft met teleurstel lingen omdat het bijvoorbeeld niet lukt het laatste stukje bewijs te krijgen tegen een verdachte. Ze be seft maar al te goed dat het niet al tijd lukt een zaak op te lossen. Strijdlustig: „Dan pakken we hem maar voor een volgende zaak. Maar we krijgen hem." Nu ze kennis heeft gemaakt met tal van aspecten van het politie werk is het voor haar niet meer zo vanzelfsprekend dat ze financieel Binnen enkele weken kreeg Marjolein Coppoolse inzicht in de wereld van de zware criminaliteit Maar het belangrijkste argument om te switchen van baan is de drang om maatschappelijk zinvol bezig te zijn. Ondanks het uitzicht op een vette bonus van de bank had ze geen goed gevoel na een dag werken waarbij ze particulie ren financiële adviezen gaf. De druk om toch vooral aan de finan ciële positie van haar bank te den ken was enorm. Bij de politie heeft ze dat goede ge voel wel. En het maakt haar niet uit dat ze financieel flink moest in leveren. „Ik ben niet zo materialis tisch. Ga nu met een grote smile til-. •0 m Overleg van enkele rechercheurs nadat er vorige week woensdag een dode man was gevonden in Vlissingen. foto Lex de Meester recherchekundige wordt. De tacti sche recherche trekt ook. „Observe ren, verhoren, analyseren, ook mooi." Of de digitale recherche. Mogelijk komt ze het komende jaar, tijdens het vervolg van haar studie, nog andere boeiende aspecten van het recherchevak tegen. Ze laat zich ge woon verrassen. In haar klas zitten studenten die van alles gedaan hebben. Van een kunsthistoricus tot en met een journalist. Allemaal hebben ze hun baan vaarwel gezegd en ho pen volgend jaar aan de slag te kunnen bij de recherche van een van de Nederlandse politiekorp sen. Vijf agenten en één zijinstromer volgen momenteel opleiding. De masterleergang Recher chekundige (Master of Cri minal Investigation (MCI) geeft de kans om rechtstreeks in te stromen bij de recherche. Vijf agen ten van het Zeeuwse korps en één zijinstoomster volgen momenteel de leergang. Binnenkort starten nog twee agenten van het korps Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accep t van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088- 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC Rekeningnummer om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat zorgvuldig 0 met persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie Plan voor een elektrische buurtauto goed voor 5000 euro. door Jan van Damme GOES - Het werd een dubbel feest je. De Wagnerlaan in Goes was al uitgeroepen tot de beste klimaat straat van Zeeland. Dat vierden ze zaterdagmiddag met een straat feest annex energiebesparings- markt. In die sfeer van biologische wafels en straatspelletjes kwam da gelijks provinciebestuurder Mar ten Wiersma ook nog eens vertel len, dat de Wagnerlaan de Beste Burenactie had gewonnen: een be drag van 5000 euro. De burenactie is een prijsvraag on der de deelnemers van de klimaat straat-wedstrijd, georganiseerd door de Zeeuwse Milieu Federatie. De vraag was: stuur ideeën in die energie besparen in je straat. Er kwamen acht Zeeuwse inzen dingen binnen: behalve van de Wagnerlaan ook van de Van Sas- senstraat uit Hulst en Jan Campert- straat uit Westkapelle. Het plan van de Wagnerlaan om een elektri sche buurtauto aan te schaffen, werd als beste beoordeeld. De jury constateerde: „Het*idee is innova tief, schoon en energiebesparend." En - werd er ook gezegd - het zou een begin kunnen zijn van 'echt duurzaam vervoer' in Zeeland. De Wagnerlaan mikt nu op twee buurtauto's: één op benzine en één elektrisch. Het prijzengeld wordt gebruikt om de straatbewo ners een jaar lang een gratis abon nement op een van de huurauto's te geven. Het geld dient ook als te gemoetkoming in de meerkosten van de elektrische auto. De gemeente Goes reageerde in de persoon van de per fiets gearriveer de burgemeester Dick van der Zaag enthousiast. Maar hij consta teerde bij het weggaan wel dat er nog heel weinig oplaadpunten zijn in Nederland. Informatieavond over de buurtauto: woensdag 27 mei, 20.15 uur in buurt huis De Pit, Appelstraat 2a in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2