PZC 13 Zeeland 'Geld rolt te snel in Borsele' PZC Vakantieplannen? Kapvergunning ook in Noord-Beveland weg BEVELANDEN-THOLEN 14 15 Vroem! lees vind leef J Taal Kunstwerken blinden en slechtzienden in ziekenhuis te zien Maandag 18 mei 2009 WD-raadslid neemt voortouw in kritiek op financieel beleid. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De financiële rek is eruit bij de gemeente Borsele. Volgens VVD-raadslid Roel Boek- holt heeft Borsele 'te veel gewild op hetzelfde moment'. Hij doelt op de grotendeels uitge voerde masterplannen voor Hein- kenszand en 's-Gravenpolder en het nog lopende masterplan voor Ovezande. CDA-fractievoorzitter Peter van den Dries valt Boekholt deels bij. Hij sluit niet uit dat het masterplan Ovezande moet wor den versoberd, maar 'het gaat wel om investeringen in de lange ter mijn'. „We moeten ambitieus zijn." Borsele werkt aan een nieuwe fi nanciële meerjarenplanning. Dat is altijd een goed moment om vooruit te kijken. Zeker nu, vanwe ge de gemeenteraadsverkiezingen in 2010 en de verwachte kortingen op de rijksuitkering aan gemeen ten. De financiële positie van Borsele is niet slecht. Vooral bedrijven in het Sloegebied leveren de gemeen te veel onroerend zaakbelasting op. De reserves zijn redelijk. Borse le is in Zeeland (nog) één van de goedkoopste gemeenten wat be treft lokale lasten, maar de onroe rend zaakbelasting wordt de laat ste jaren wel meer verhoogd dan de stijging van het algemene prijs peil; met drie in plaats van ander half procent. De Borselse gemeenteraad heeft dit tot nu toe aanvaard om de mas terplannen te betalen en de bouw van nieuwe basisscholen in onder meer Borssele te bekostigen. „Nu kunnen we daardoor echter wei nig meer", kritiseert WD'er Boek holt. Volgens Boekholt wordt in Borsele soms te gemakkelijk geld uitgege ven aan niet geplande projecten, zoals het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp en een glijbaan in WISSENKERKE - Voor het kappen van niet-monumentale bomen is vanaf volgende maand in de ge meente Noord-Beveland geen ver gunning meer nodig. Om monumentale particuliere bo men te beschermen, heeft de ge meente Noord-Beveland een lijst daarvan laten samenstellen. Niet meer dan twaalf bomen staan er op. De eigenaren zijn ingelicht. De gemeente is zelf verantwoordelijk zwembad Stelleplas. Berry Kooi ker (Lokale Partij Borsele) vindt dit ook. „Nieuwe zaken worden opgepakt, terwijl onderhoudsfond- sen voor bestaande gebouwen on voldoende worden gevuld." Niet alle partijen in Borsele delen Boekholts kritiek zo stellig. „Wees ambitieus, gekoppeld aan een goed financieel beleid", vat Kees Weststrate (SGP/CU) samen. De PvdA dringt vooral aan op 'helder financieel beleid'. Overigens zit de rem er al wat meer op in Borsele, wat onlangs bleek toen het college van B en W het plan voor herstel van het strand bij Baarland moest intrek ken. voor het openbare groen. In Goes leidde afschaffing van de kapver- gunning eerder dit jaar tot onrust, omdat kort na de afschaffing hon derden bomen werden gekapt bij het Goese Meer. Noord-Bevelands ambtenaar Robbert Lievense voor ziet geen problemen. „In Schou- wen-Duiveland bestaat al enkele ja ren geen kapvergunning. Dit is re cent geëvalueerd. Er was niet meer gekapt dan anders." Thoolse band Infinite Mind winnaar van talentenjacht Regioruis Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Gewonde na frontale botsing in Rilland RILLAND - Bij een ongeval op de Hoofdweg in Rilland is zaterdag een 33-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal gewond ge raakt. Hij botste frontaal op de au to van een 23-jarige man uit Dor drecht, omdat deze geen voorrang verleende. De Dordtenaar bleef on gedeerd, maar de 33-jarige kwam bekneld te zitten in zijn auto. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Bergen op Zoom. Horecagelegenheden slachtoffer van inbraak THOLEN - Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een mislukte inbraakpoging gedaan in een café in Tholen. Ook andere horecagelegenheden waren die nacht slachtoffer van in braak. Uit een snackbar in Oost-Souburg zijn enkele honder den euro's, elektronica en traytjes bier weggenomen. In een café in Bruinisse stalen inbrekers geld en braken gokkasten open. FNV-voorzitter Agnes Jongerius naar Goes GOES - Vakcentrale FNV houdt za terdag van 10.30 tot 15.45 uur op de Grote Markt in Goes een mani festatie met als hoofdgast voorzit ter Agnes Jongerius. Thema is 'on zeker bestaan'. Jongerius gaat in de bat met het publiek en politici, on der wie PvdA-Kamerlid Paul Kal- ma. De Kapelse bigband The Ever greens speelt twee keer. Voorzorgsmaatregelen tegen vliegenplaag NIEUWDORP - In Nieuwdorp zijn door de gemeente Borsele speciale vallen geplaatst om snel een vlie genplaag te kunnen signaleren. De vallen worden geregeld gecontro leerd. Dankzij de voorzorgsmaatre gel is ook het mogelijk de bron van een plaag te achterhalen en de oorzaak te bestrijden. Nieuwdorp had de laatste jaren rond deze tijd nogal eens overlast van vliegen. OOSTDIJK - Kinderen in opperste concentratie tij dens een autoracespel op de Dag voor Gehandi capten, afgelopen zaterdag in Oostdijk. Sinds 2003 organiseert de stichting Davogé jaar lijks een speciale dag voor mensen met een ver standelijke of lichamelijke beperking. Het ritje met een vrachtauto en demonstraties van politie en brandweer trekken elk jaar honderden gehan dicapte en niet-gehandicapte bezoekers naar het terrein van groente- en fruithandel Jonika in Oostdijk. Ook waren er speciaal voor gehandicap ten aangepaste spelletjes, zoals autoracen en een flipperkast. „Het was weer een succesvolle en drukbezochte dag", volgens Olivier van Koeverin- ge, voorzitter van Davogé. foto Willem Mieras Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Kinderen en taal blijven boeiend. Bing (7) uit Vlissingen roept al tijden dat zijn vader moet ophou den met 'sgijaretten roken'. Zus Moira (5) maakte haar ouders onlangs deelgenoot van haar vi sie op de meisjesnaam janke, toen zij het had over haar omi, die janke heet. Janke... dat is bijna huilen",Jilosofeerde het kind. Geldzaken geven ook grap pige misverstanden. Bing en Moi ra zijn toe aan zakgeld, menen hun ouders, maar de laatsten ver tonen dienaangaande weifelend gedrag. Wanneer, immers, moet je er als ouders mee beginnen? Aan tafel verzuchtte Moira: „Ma ma en papa, wanneer krijgen wij nu eens een zak geld?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29