Zorgboeren in zwaar weer 20% korting! KNVB-beker is voor Heerenveen Militairen delen munitie uit Marathonlopers trappelen van ongeduld Opvang gehandicapten op boerenerf onder druk door bezuiniging. DEN HAAG - Zorgboeren hebben zwaar te lijden onder de bezuini gingen van minstens 800 miljoen euro op volksverzekering AWBZ. Doordat het kabinet patiënten kort op hun vergoeding, blijven die weg van de boerderijen. Zorg boeren zien hun omzet daardoor met 25 tot 30 procent teruglopen. Dat stelt voorzitter Mieke van Dragt van de Verenigde Zorgboe ren. Staatssecretaris van Volksge zondheid let Bussemaker heeft be cijferd dat onder de afgeslankte AWBZ zo'n 60.000 mensen hun recht op begeleiding verliezen. De afgelopen jaren stimuleerde het kabinet juist het opvangen van gehandicapten, autisten en ge dragsgestoorden op het boerenerf. Het aantal zorgboerderijen liep op van 214 in 2000 naar meer dan dui zend nu. Vooral mensen met een burn-out, ouderen en kinderen in het speciaal onderwijs komen va ker naar de zorgboerderij toe, ter wijl die groepen straks grotendeels buiten de AWBZ zullen vallen. Gemeenten worden verantwoorde lijk voor de maatschappelijke op vang van deze mensen, maar ze be Ronald Koeman wordt nieuwe trainer van AZ ALKMAAR - Ronald Koeman wordt de nieuwe trainer van kampioen AZ. De oud-international volgt Louis van Gaal op, die bij Bayern München aan de slag gaat. De 46-jarige Koeman ondertekent een contract voor twee jaar bij AZ. Gis teren werden de onderhandelin gen afgerond. Koeman was het af gelopen seizoen zonder club. Hij werd in april 2008 ontslagen bij het Spaanse Valencia. pagina 27: Ronald Koeman zorgt voor een trendbreuk bij AZ palen zelf hoe zij hun budgetten inzetten. Landbouwminister Ver burg krijgt signalen dat boeren zich grote zorgen maken, erkent ze. De ministeries van Landbouw en Volksgezondheid houden 'de vinger aan de pols', laten ze weten. pagina 4/5: opvang in de knel ROTTERDAM - SC Heerenveen heeft de KNVB-beker gewonnen. De ploeg van trainer Trond Sollied won in De Kuip na strafschoppen van FC Twente (5-4). Na de regu liere speeltijd was de stand 1-1. Na de verlengingen stond het door goals van Kalou en Hersi 2-2. In de strafschoppenreeks miste Hersi de derde penalty van Twente. pagina 26 en 27: eerste hoofd prijs voor Heerenveen BRUSSEL - De Belgische justitie be gint een onderzoek naar Belgische militairen die in Den Helder oefen munitie hebben uitgedeeld aan kinderen. De soldaten hielden vori ge week een grote evacuatieoefe- ning in Den Helder. Op bewakings- beelden is te zien hoe militairen in een snackbar de munitie uitdeel den. De Belgische legerwoordvoer- ster Ingrid Baeck noemt het uitde len 'compleet ontoelaatbaar en ook strafbaar'. HULST - De vierhonderd deelnemers aan de eer ste Marathon Zeeuws-Vlaanderen staan te trappe len van ongeduld bij de Keldermanspoort in Hulst, waar de start van de wedstrijd over 42,195 kilometer is. De lopers trokken zaterdag na het startschot via de wallen van Hulst, de Clingse bos sen, Heikant en Axel naar de Markt van Terneu- zen. Alwin Vermeulen uit Kwadendamme was de verrassende winnaar bij de mannen, bij de vrou wen ging de zege naar de uit Terneuzen afkomsti ge Karin Bakker, die al geruime tijd in België woont. foto Camile Schelstraete pagina 25, 32 en 33: Marathon Zeeuws-Vlaan deren zie video op www.pzc.nl meer over de marathon op het hardloopblog: www.pzc.nl/ weblogkustmarathon EN VERDER Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achter grond: 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 40. immmWË f£§ Marathon van Zeeuws-Vlaanderen moet een vervolg krijgen reageer op www.pzc.nl UW reacties: 524 Hand op de knip houden is verstandig 55% oneens -3BÊ 45% Marathon van Zeeuws-Vlaanderen www.pzc.nl/video Zonnige perioden Pedro Horrillo overleeft val van zestig meter C-voetbaltoernooi in Middelburg groot succes Pubers Romeo en Julia lichtjes karikaturaal WALCHEREN MAANDAG 18 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 116 - los nummer 1,45, zaterdag. 2,10 Oeze hele zomer 'Soek vóór SO juni* Ga naar uw Globe Reisburo of kijk op www.globereisburo.nl/disneylandparis Kreta - Chersonissos Egypte - Hurghada :LV'. J'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1