'Aldegonde woonde hier' s Nieuwe raadkaart Samenwerking klantcentrum Laat ons weten hoe jouw eindexamens gaan! www.pzc.nl/eindexamen pzc Maandag 18 mei 2009 1 7 Nadat we afgestapt zijn van een reeks themakaarten uit de collectie van Hans Lindenbergh, volgt van daag een afbeelding in de categorie dorpen en stadjes. Dit keer levert dat een foto op van een plaats met karakter. De vraag is: Om welke plaats gaat het? Nadere bijzonderheden over de si tuatie van toen en nu zijn van har te welkom. Oplossingen kunnen tot en met vrijdag 22 mei (tot 12.00 uur) worden gezonden naar: Redactie PZC Raadkaart, postbus 91, 4330 AB Middelburg; fax: 0118-434019; e-mail redactie@pzc.nl Onder de inzen ders van een goede oplossing wor den drie waardebonnen verdeeld. Braet." Het gezin van Prien be stond uit drie personen en in een klap kwamen daar vader, moeder dochter en zoon Braet bij. In het kleine arbeidershuisje in Nieuw- dorp was het een drukte van be lang. „Jammer dat we elkaar uit het oog verloren zijn." Op de foto is op de achtergrond 't Laege huis zichtbaar. Dat is nu be woond door de firma van Keulen. Dat schrijft mevrouw Nieuwland uit West-Souburg. „Vroeger was het bewoond door de oud-com mandant van de brandweer (Chris Janse) en zijn vrouw." Mevrouw Nieuwland heeft het ook over de bakkerswinkel van De Vlieger met daarnaast de bakkerij. „Aan de andere kant van het plein was de smidse van Ko Dingeman- se met ook plaats voor het beslaan van paarden. Tegenwoordig is dit nog de werkplaats van zijn zoon. Het witte gedeelte op de ansicht kaart was vroeger van de familie Melis (wagenmaker), daarna van familie de Visser (melkboer) en te genwoordig is het een gewoon woonhuis." Veel inzenders verwijzen naar het graf van Marnix van St. Aldegonde op de begraafplaats van West-Sou burg. C.F. Stevense uit Middelburg gaat terug in de tijd van Aldegonde. „Hij woonde hier." Philips van Marnix, heer van Sint-Aldegonde kocht in 1578 het ambacht West- Souburg, waarop hij een kasteel stichtte. In 1583 werd hij burge meester van Antwerpen. Dit kas teel, het slot Aldegonde, werd afge broken in 1810. De waardebonnen gaan naar: M. Looise, Oost-SouburgKlooster man-van Boven 's-Heer Arendsker- ke; M. Caljouw Middelburg. door Edith Ramakers Met veel persoonlijke herinnerin gen werd de raadkaart van vorige week ingekleurd. F. de Plaa uit Middelburg herkent het Marnix- plein in West-Souburg waar hal verwege het plein decennialang bakkerij De Vlieger gevestigd was. „In de jaren 30 van de vorige eeuw woonden mijn grootouders enkele huizen van deze bakkerij vandaan. Ook toen was er sprak van crisis en om daaraan enigszins het hoofd te bieden, bracht mijn oma elke week het zelfgeknede brood deeg naar de bakkerij om het te la ten bakken." Prien de Vroe-Wis- kerke uit Vlissingen heeft een her innering aan het Marnixplien in oorlogstijd. Zij woonde toen in Nieuwdorp en de familie kreeg evacués in huis. „Die familie woon de aan het Marnixplein in West-Souburg. Dat was familie Red liet Sprookjesbos en p win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar 1vtv1v.efteling.eom (gSjJS Isolerende beglazing Hardglazen deuren Veiligheidsglas Glasreparatie's Spiegels Arnesteinweg 27, Middelburg www.versluisenwilleboer.nl de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 13 mei 2009 inzake (F.99/14) ELECTRO TECHNISCH BUREAU DE WITTE B.V.. vest.adr. Stationsweg 68,4538 AD Terneuzen. F. Casant griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via w w w.rechtspraak .n 1 middelburg - In de toekomst moe ten burgers en bedrijven voor al hun vragen aan de overheid te recht kunnen bij een gemeentelijk Klant Contact Centrum. De Staten fractie van het CDA wil weten hoe ver de Zeeuwse gemeenten daar mee gevorderd zijn en of ze hierbij samenwerken. Dat is noodzakelijk om zo'n centrum goed te laten draaien. Alleen zijn de gemeenten daar te klein voor. In schriftelijke vragen aan het dage lijks provinciebestuur informeert het CDA of ook de provincie en het waterschap zullen aanhaken bij een Klant Contact Centrum. De partij acht dat zinvol, omdat de dienstverlening van de provincie straks voornamelijk via het Klant Contact Centrum zal verlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19