Door het hart van het Groene Hart 325 reizen@wegener.nl io reizen Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen, ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of alle Nederlanders fietsen. Niet John Jansen van Galen. Hij loopt liever: vandaag door de weiden en bossen bij IJsselstein. I sgpf: 7 overnachtingen ma. nr vanaf 307/" P-P- Lancffiotef W StafiCe U bent van harte welkom! Groot zomerbuffet €19/90 p.p v==m 024-3650360 pZC Zaterdag 16 mei 2009 De familie eend bij een sloot langs de De Tiendweg in Montfoort. foto's Cor Leenhouts Wandelen langs het riviertje de Linschoten. De Tiendweg van Mont foort naar Knollemans- hoek loopt, over gras, kilometers lang tussen sloten door, omgeven door meidoorns en fluitenkruid dat in deze lente nog weelderiger lijkt te bloeien dan in andere jaren. Ver over de weiden zie je boerderij en, een enkel ooievaarsnest, de to rens van IJsselstein en de zend mast in Lopik. Dit is het Groene Hart! Maar dan zit vlak voor ons een zwaan te broeden, ze beweegt haar hals dreigend in onze rich ting, het mannetje komt over wa ter naderbij met vervaarlijk opge zette vleugels. We zoeken twijgen om ons tegen een aanval te weren, maar het lijkt toch het beste om over brugjes en door weilanden een omtrekkende beweging te ma ken. We gaan meestal - lekker in de tin telende ochtendlucht! - vroeg op pad, maar dan verlang je later in de trein naar het late zonlicht. Dit maal nemen we pas in het middag uur de trein naar Woerden. Is al die ophef over het Groene Hart te recht? Nou, het begint goed: met arcadische parkbossen en graslan den rond het Huis te Linschoten; in de slotgracht broedt een water hoen en een moedereend voert een zwemmende stoet van twaalf jongen aan. De zwarte lammetjes laten zich niet fotograferen, ze ver dringen zich tegen het hek zo gauw je nader komt. Na het oud-Hollandse rivierdorp Linschoten, eerbiedwaardig en toch knus, is het ruim een half uur stug voortstappen langs de Mont- foortse Vaart eer je over de Hol landse IJssel door de stadspoort Montfoort in wandelt. Altijd span nend: een oord bereiken waar je nooit eerder was. En het is een ver rassing, met het kasteel dat het zijn naam gaf (Sterkberg, of, voor ons latinisten: Mons Fortis) en het stati ge pelgrimshuis in de Commande- rije van Sint-Jan. Een man op de fiets vraagt hoeveel we nou per dag lopen en fluit tussen zijn tan den. Later, op het pad over de zuidelijke IJsseldijk blijft de rivier lang on zichtbaar, maar de dalende zon zorgt voor het licht waarvoor we gekomen zijn: warm en weemoe dig, het gras haast fluorescerend. Hazen rennen over de akkers, een jaagpad leidt ons de vesting IJssel stein binnen, waar we op het stads plein bij wijn en bitterballen de vlucht volgen van een zeepbel die een meisje blaast en die lang zijn dansende gang langs gevels, bordes sen en vensters uitvoert. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Woerden - IJsselstein 20, 14 of 11 kilometer Het traject loopt van Woerden NS naar IJssel stein (diverse haltes van sneltram naar Utrecht CS en eventueel te rug naar Woerden) en staat be schreven in Groene Hart Pad. He laas is de tekst niet foutloos (op pagina 73 dient u de derde zin te negeren, en op de Noord Linscho- terdijk moet u bij de brug niet rechts- maar linksaf). U kunt ook vertrouwen op de geelrode marke ring van de route. Woerden-Montfoort 11 kilometer, Linschoten-IJssel- stein 14 kilometer. Openbaar vervoer onderweg: te Linschoten, Montfoort, Knolle- manshoek. na 2 kilometer Amalia Hoeve (koffie en thee in boomgaard), na 6 kilometer inLin- schoten, na 11 kilometer in Mont- foort, na 17,5 km jachthaven Meer- lokade. mag mee door het Groene Hart. UTRECHT De wandeling Harmeien Montfoort Benschop IJsselstein .vakantie bij vrienden Cen luxe familiehotel In de mooie omgeving van Bad Benthelm, midden In de natuur, meteen traditioneel Jtamhaus" en modern „Landhaus". luxe comfortabele kamers twee restaurants zwembad (30°) wellness-afdellng met sauna's serrecafé conferentieen ontmoetingsruimte tuinterras en barbecue golfbaan (op S km) r Restaurant: Iedere vrijdag vanaf 19.00 uur Landotel Stëhle Postweg 43 Tel. 0049 5923 9670 D-48465 Suddendorf lnfo@hotel-staehle.de bij Bad Benthelm Www.hotel-staehle.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97