Buitenland bezig aan 'laatste fase' Nederlands offensief in Uruzgan lll'MH Olifantenbaby K is nog een foetus, maar geeft eenheidsgevoel in België nu al een oppepper Leraar mishandelt gehandicapte AL 25 JAAR BOUMEN OP SUCCES PZC Zaterdag 16 mei 2009 9 Duitse politie pakt 'Kaninchenkiller' dortmund - De Duitse politie heeft waarschijnlijk de 'Kaninchen killer' opgepakt, die de afgelopen twee jaar toesloeg in de regio Dort mund. Agenten arresteerden een 26-jarige man in Dortmund. Zij troffen in zijn verwaarloosde wo ning kadavers en levende dieren aan. Het doden van konijnen en andere kleine dieren begon twee jaar geleden. Tientallen beestjes werden zonder kop of met afgeruk te voorpootjes teruggevonden. Verplicht chemo voor 13-jarige patiënt minneapolis - Een rechter in Min nesota heeft gisteren bepaald dat een 13-jarige jongen met een vorm van kanker naar een reguliere arts moet. Zijn ouders hadden daar be zwaar tegen, op religieuze gron den. Volgens de rechter was de 13-jarige Daniel Hauser echter 'me disch verwaarloosd' en had hij hulp nodig van de kinderbescher ming. Bij Daniel werd eerder dit jaar de Ziekte van Hodgkin vastge steld. Lichte straf vader na ontmaagding zoontje nottingham - Een vader die zijn zoon van 14 een prostituee aan bood, om seksles te krijgen, krijgt een voorwaardelijke straf. Een 42-jarige Pool in Nottingham reed met zijn zoon naar een weg waar prostituees zich aanboden. De jon gen koos uitgerekend een politie agente in burger. De vader werd aangeklaagd. Maar de rechter meende dat de vader het goed meende en niet de intentie had zijn zoon schade te berokkenen. Oppositie Spanje naar rechter om abortuswet madrid - De grootste oppositiepar tij van Spanje, de conservatieve PP, stapt naar het constitutionele hof om liberalere abortuswetge ving tegen te houden. Als het aan de regering ligt, mogen voortaan vrouwen van 16 jaar en ouder tot de veertiende week hun zwangerschap laten afbreken. Als de moeder gevaar loopt of als de foetus is misvormd, mag abortus zelfs tot de 22e week. De PP is te gen abortus. Miljoenen Duitse Dodental aardbeving stembiljetten ongeldig Abruzzen naar 299 potsdam - In de Duitse deelstaat Brandenburg zijn 2,15 miljoen stembiljetten voor de Europese verkiezingen ongeldig. Ze moeten worden herdrukt. De namen van twee van de 289 kandidaten staan er verkeerd op gespeld. De her druk is een lastige klus: de stembil jetten zijn even breed als een A4'tje, maar hebben de uitzonder lijke lengte van 94 centimeter. De kiescommissie probeert snel het nodige papier aan te schaffen. Antwerpen - België is in de ban van Baby K. De naderende geboor te van de eerste Belgische babyoli fant in de historie, brengt nationa le hoop. De bevalling komt live op internet. Viereneenhalf miljoen ge boortekaartjes liggen klaar, in het Frans en in het Vlaams. Baby K geeft het eenheidsgevoel van de zuiderburen een oppepper. Baby K is nog een foetus, maar al hard op weg nationaal symbool te worden. „Er gaat geen dag voorbij of Baby K staat in de krant, is op tv of op de radio", zegt commer cieel directeur Anja Stas van de Antwerpse Zoo. Olifantenverzor ger Marcel de laegher: „Wij Belgen opgesloten zaten, zijn de afgelopen dagen ontsnapt door via een lagune te vluchten. De gezinnen hielden zich vast volgens het leger uiteindelijk door de troepen geholpen. foto EPA Honderden Hollandse militairen rukken op naar Westbank. TARIN KOWT - Nederlandse militai ren zijn met Afghaanse en Australi sche collega's een nieuw offensief begonnen in de Afghaanse provin cie Uruzgan. Bronnen in Den Haag bevestigden gisteren dit be richt van de Wereldomroep. Woensdag vielen de troepen het Dohrafshan-gebied binnen, ten noorden van Tarin Kowt. De ope ratie richt zich op de Westbank, een gebied van circa tien bij vier ki lometer dat sinds het begin van de Nederlandse missie nooit geheel onder controle is geweest. Vanuit de Westbank zijn sinds af gelopen januari geregeld raketaan- vallen op de militaire basis Kamp Holland uitgevoerd. Begin april kwam daarbij de Nederlandse sol daat Azdin Chadli om het leven. Aan de operatie zouden enkele honderden Nederlandse militairen deelnemen. In totaal zouden chil li Vanuit de Westbank zijn sinds ja- nuari raketaanvallen op Kamp Holland uitgevoerd. Begin april kwam daarbij de Nederlandse sol daat Azdin Chadli om het leven. zend militairen in actie zijn. Net als bij eerdere offensieven is gepro beerd om vooraf contact te leggen met lokale leiders om eventueel verzet te voorkomen, meldde de Wereldomroep. Of dit tot het ge wenste resultaat heeft geleid, is ook bij de journalist van de We reldomroep nog niet bekend. Het ministerie van Defensie wilde gisteren niet op het nieuws reage ren. Dat doet Defensie nooit bij lo pende operaties. Bij zware gevechten in de zuidelij ke provincie Helmand zijn in de nacht van donderdag op vrijdag minstens 22 Taliban gedood. Een bomaanslag in de provincie kostte ook aan een Britse ISAF-militair het leven. De gevechten in het dis trict Nawzad braken uit nadat Tali ban twee politieposten innamen. Bij de tegenaanval riep de politie luchtsteun in. Onder de doden wa ren drie Talibanleiders uit Nawzad en omliggende districten. Taliban vielen gisteren ook een ge vangenis in de provincie Laghman aan. Ze slaagden er niet in binnen te komen. Eén gevangene wist tij dens de aanval over een muur te klauteren en te ontsnappen, een ander werd bij zijn vluchtpoging doodgeschoten. Een van de aanval lers werd gevangengenomen. brussel - In Vlaanderen is veel op hef ontstaan over de mishandeling van een 14-jarige verstandelijk ge handicapte leerling door een le raar. Een medeleerling maakte met zijn gsm beelden van de mishandeling op een school in Hoegaarden. Op de beelden is te zien hoe de leerkracht de jongen onderstebo ven met zijn hoofd in een bak nat cement houdt. Ook sleept hij de leerling over de grond en houdt hem onder een koude kraan. De feiten op een school voor speciaal onderwijs hebben zich volgens het Leuvense gerecht al enige tijd geleden afgespeeld. De school is een tuchtonderzoek tegen de leer kracht begonnen. l'aquila - Het dodental van de aardbeving in de Italiaanse regio Abruzzen is opgelopen tot 299. Een 83-jarige vrouw uit Onna is ia het ziekenhuis overleden. Zij was op 6 april gewond geraakt, toen haar huis instortte. In Rome is een fraudeur die probeerde van de aardbeving te profiteren, veroor deeld tot drie maanden cel en hon derd euro boete. De 32-jarige man had in de hoofdstad met een oran je nepcollectebus geld ingezameld. zijn blij dat we over iets anders le zen dart politieke en economische ellende. Van ons mag Baby K met een na zijn geboorte naar het parle ment." De bevalling kan dit weekeinde be ginnen, verwacht de Antwerpse Zoo. Baby K heeft ook al een eigen website: www.baby-olifant.be. Je leeft maar één keer. En dat leven wil je inrichten naar je eigen smaak. Je eigen huis moet daarom altijd uniek zijn en voldoen aan jouw wensen. 'Heerlijk wonen' noemen wij dat. Livingstone kiest daarin al 25 jaar lang voor kwalitatief bouwen. En met partners in iedere regio bieden we je altijd het beste en het nieuwste. Ontdek het zelf en vraag de catalogus aan op www.livingstone.org Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemersbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman v.o.f., 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis HEERUJKWONEN PERFECT BOUWEN Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro), tel.: 076 - 573 57 35 Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2, tel.: 036 - 548 94 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9