'Hij viel niet echt op door zijn goals' Wm Dennie le Comte treedt in de voetsporen van Jacky Lambert Dennie's mooiste 40 Zaterdag 16 mei 2009 PZC Z Zeeuws topscorer Dennie le Comte dodelijk in zestien. door Rudy Boogert OOSTERLAND - De 28 doelpunten waarmee Dennie le Comte op nieuw Zeeuws topscorer is gewor den, maakte hij allemaal van bin nen het strafschopgebied. De type ring van zijn maatje Barry Steen- poorte 'Dodelijk in de zestien' wordt daarmee onderstreept. Vier mensen laten hun licht schijnen over de 26-jarige aanvaller van Dui- veland, die in de jeugd nooit in de spits heeft gestaan en die elke za terdagochtend de cd voor na de wedstrijd in elkaar mixt. Irma le Comte, vrouw van Den nie. „Op zaterdagochtend voor een wedstrijd is Dennie altijd wel ge spannen. Ik laat hem dan altijd zijn eigen dingen doen en vraag hem niet te veel. In bad gaan is dan zijn favoriet. Hij is ook vaak met muziek bezig. Bijna elke zater dagochtend maakt hij een cd met muziek voor na de wedstrijd in de kleedkamer. We drinken ook al tijd nog samen koffie, maar verder laat ik 'm lekker doen." „Na een wedstrijd kan ik niet aan hem merken of hij wel of niet ge scoord heeft. Hij is daarin best be scheiden. Je kunt het wel merken of hij heeft gewonnen of verloren. Als Duiveland heeft verloren, zie je hem na de wedstrijd even niet of hij komt stilletjes naar me toe en zegt iets van 'het was slecht'. 'Ik ga elke wedstrijd kijken en ben best meelevend. Ik ben ook trots op hem.' Als ze gewonnen hebben, is hij uit bundig." „Ik ga elke wedstrijd kijken en ben best meelevend. Ik ben ook trots op hem. Vorig seizoen werd hij al topscorer en nu in de tweede klas se weer. Toen hij de bokaal vorig jaar won, heeft-ie een tijdje op de vensterbank gestaan zodat ieder een hem kon zien. Sinds we een nieuw interieur hebben, staat-ie iets minder in het zicht. In de ser re. Maar nu krijgt-ie weer een plaatsje in de kamer hoor." Henk Schouten, zijn huidige trai ner bij Duiveland. „Vorig seizoen maakte hij in de derde klasse 28 doelpunten, dit sei- Winnaars PZC-topscorersklassement Dennie le Comte (links) viert met zijn ploeggenoot Wilmar van de Sande weer een doelpunt voor Duiveland. zoen in de tweede klasse heeft hij er weer 28 gemaakt. Normaal ge sproken ben je dan een betere spe ler geworden, want een klasse ho ger krijg je betere spelers tegen over je. Maar dat geldt niet alleen voor Dennie, dat geldt voor de he le ploeg. En in dat collectiefis Den nie meegegaan." „Hij heeft een neus voor de goal. Hij doet me denken aan Gerd Mül- ler. Hij maakt .precies op het juiste moment de goede vooractie. Ver dedigers staan nog rond te kijken als Dennie al weg is. Zoiets kun je niet leren, hooguit verbeteren. In de combinatie kan hij nog wel be ter worden. Maar waar hebben we het over? Als je er 28 inlegt, ben je een aardige spits." „Het is een wereldventje. Hoe hij praat, hoe hij kijkt met die ondeu gende blik. In de groep is hij ook een sfeermaker. Je kunt precies zien wanneer hij loopt te dollen of wanneer hij serieus is. Als hij een geintje maakt, steekt hij zijn tong uit. Weet-ie vast niet, dat ik dat zie..." Hans Rotte, zijn trainer in de B- en A-junioren. „Dennie was in de jeugd een voet baller met veel overzicht en ook qua techniek was hij een van de beteren. Hij viel niet echt op door zijn goals. Ik herinner me hem als een speler die in de as speelde. Met name als midmid, maar hij heeft ook als laatste man gespeeld. Je kon hem eigenlijk overal kwijt. Maar hij was in die tijd geen typi sche spits hoor." „Buiten het veld was hij een beetje laconiek, maar binnen het veld was hij altijd serieus. Er waren wel 's jongens die er de kantjes van af liepen, Dennie niet. Een voor beeld kan ik zo snel niet beden ken, maar hij was iemand die van kattenkwaad hield. Zijn mondje kon hij ook goed gebruiken; op het randje van eigenwijs. Maar dat is wel goed voor een voetballer." „In de jeugd was Dennie ook al niet de grootste, maar zijn timing was toen al goed. Bij corners was hij altijd achterin te vinden om de ballen weg te koppen. Achterin ja..." Barry Steenpoorte, zijn maatje binnen en buiten het veld „Als ik een bal voorgeeft weet ik dat Dennie er staat. We kijken naar elkaar en begrijpen elkaar. Dat is eigenlijk gewoon zo ge groeid. Sinds Dennie in het eerste speelt - hij is volgens mij in 2001 onder Ton van der Spaan begon nen als rechtshalf - hebben we al tijd die klik gehad. We voetballen i ggaiBllPS ■r .v.- foto Ronald den Dekker dan ook al van jongsaf aan samen. Niet zozeer bij Duiveland, want ik zat eigenlijk altijd een team hoger. Maar op straat voetbalden we wel samen." „Dennie is dodelijk in de zestien, ik herinner me een doelpunt; Dit seizoen thuis tegen Oostkapelle. Hij nam een corner van Ronald (Zwager) in een halve omhaal op zijn schoen en die ging steenhard in de kruising. Bij negen van de tien spelers gaat zo'n bal huizen hoog over. Maar niet bij Dennie. Hij raakt de ballen altijd precies jaar topscorer club goals 2009 Dennie le Comte Duiveland 28 2008 Dennie le Comte Duiveland 28 2007 Robin de Pagter GPC Vlissingen 25 2006 Jari Vyaene HW'24 24 2005 Regilio Pinas GPC Vlissingen 29 2004 Chiel Maranus Domburg 29 2003 Adri van Hanegem IJzendijke 29 2002 Werner Bisschop Steen 35 2001 Patrick Ketting WHS 28 2000 Erik de Groene Luctor'88 30 1999 Raymond Mohr Heinkenszand 31 1998 Leon Goossen Terneuzense Boys 27 1997 Harm Rietjens HW'24 29 1996 Wilcode Valk SKNWK 27 1995 Jacky Lambert Koewacht 21 1994 Jacky Lambert Koewacht 25 Felix Binicewicz bron Rudy Boogert door Rudy Boogert MIDDELBURG - Dennie le Comte is de tweede speler die de topscorers- titel van deze krant prolongeert, [acky Lambert won de schutters- kroon in 1994 en 1995 in het shirt van Koewacht. Het grote verschil tussen beiden is dat Lambert zijn titels in de vierde klasse behaalde. Le Comte won vorig jaar in de der de klasse en nu in de tweede klas se. Beide seizoenen maakte de Oos- terlander 28 doelpunten. Vermenigvuldigd met de coëffi ciënt die hoort bij de tweede klas se (1,5) kwam Le Comte op 42 punten in het eindklassement. Daarmee bleef hij Dennis de Nooijer zes punten voor en diens ploeggenoot bij RCS, Hoessein Bouzambou, acht punten. Mark Minderhoud van De Noormannen is vierde geworden. De aanvaller ging wel met de eer strijken van productiefste Zeeuwse voetballer (32 goals), maar doordat hij in de vierde klasse uitkwam, kregen zijn goals een coëfficiënt van 1 mee. Winnaar Dennie le Comte ont vangt voor zijn topscorerstitel een waardebon van 300 euro en de topscorersbokaal. Nummer twee Dennis de Nooijer ontvangt een waardebon van 200 euro, zijn ploeggenoot Hoessein Bouzam bou van 100 euro. „Hij is ook een goud ventje voor het team. Hij heeft altijd wat te ver tellen. Hij helpt anderen, probeert jonge spelers beter te maken. Op een hoger niveau kan hij ook wel mee hoor, maar hij gaat toch niet weg. Hij blijft lekker bij Duive land." „Mijn mooiste doelpunt dit seizoen vond ik de 1-0 in de thuiswedstrijd te gen Bruse Boys. Op de rechterkant brak Barry (Steenpoorte) door. Weer Barry. Ik werd gedekt door Olaf Willemse, maar hij was in conclaaf met zijn ploeggenoot Emiel Dorst wie mij moest 'pak ken'. De bal kwam hoog voor en terwijl Olaf en Emiel nog stonden te kib belen, maakte ik mijn vooractie en was weg. Net genoeg om de bal in te koppen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82