Kevin den Beer wil ambities waarmaken Stephanie de Frel pakt zege in de Z1-dressuur Jordy van Bremen van Baronie naar Terneuzen Zeeuwse zwemkampioenschappen in Sas van Gent z PZC Zaterdag 16 mei 2009 39 Motorcrosser uit Zaamslag zit nog niet aan plafond. door Aector Dooms AXEL - Voor motorcrosser Kevin den Beer kan het nog harder gaan. Dat neemt niet weg dat de 23-jari- ge rijder uit Zaamslag in de MX2-klasse 125 cc aan een uitste kend seizoen bezig is in de RES-competitie. Momenteel neemt hij na vier wedstrijden de tweede plaats in achter Aswin Van- damme,. maar hij heeft goede hoop de koppositie in de resteren de zes wedstrijden over te nemen. „Ik heb me dit jaar ten doel ge steld clubkampioen te worden. Daarnaast wil ik een plaats in de top vijf van de regio district West Nederland halen. Die plaats geeft recht om mee te doen aan de lan delijke finale", vertelt hij na een trainingsritje. De regelmaat in het trainen, twee keer per week, heeft hem sterker gemaakt. „Ik heb vier jaar in Nij megen gestudeerd. Daardoor kon ik niet trainen. Ik reed wel wed strijden, maar ik had geen ritme. 'Ik ben net zo lang blijven zeuren bij mijn ouders tot ze overstag gingen' Alles deed zeer. Het was puur hob byisme", kijkt hij terug. Na zijn studie vond Den Beer werk in de gehandicaptenzorg bij Stichting Tragel. „Ik werk in ploegendien sten, ook in het weekeinde. Het lukt me altijd wel om op wedstrijd dagen vrij te zijn. Of ik heb een vrije dag of ik kan ruilen met een collega." Het motorcrossen is altijd zijn pas sie geweest. Vader Andries den Beer nam hem al vroeg mee naar de wedstrijden. „Ik viel wel eens in slaap, maar ik was er bij." Hij be gon op elfjarige leeftijd met motor crossen. „Ik kreeg een brommertje van mijn ouders. Op een Tomos heb ik aan de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen meegedaan." Vanaf dat moment was de sport niet meer uit zijn hoofd weg te denken, maar het zou twee jaar du ren voordat hij debuteerde in de 8occ-klasse. „Het is best een dure sport. Ik ben toen net zo lang blij ven zeuren bij mijn ouders tot ze overstag gingen. Daar ben ik ze nog dankbaar voor." In het begin was het crossen een kwestie van vallen en opstaan. Hij woonde toen nog bij zijn ouders in Axel. „Ik heb tot mijn vijftiende in de 8occ gereden. Het heeft ook te maken met je lengte, die van toepassing is op de motor. Ik had eigenlijk nog maar twee jaar rijer varing toen ik de overstap maakte naar de 125CC. Het is me redelijk goed afgegaan." Den Beer heeft zich gaandeweg ontwikkeld tot een goede klasse mentsrijder. „Een goede start is het halve werk. Het hangt natuur lijk ook af van je startpositie. Voor de eerste manche wordt er geloot. We hebben dit jaar al veertig rij ders aan de start gehad. Dat ver groot de kans op valpartijen." Dit jaar heeft hij al een paar keer pech gehad. „Ik ben een keer uitge vallen door een motorpech met de koppeling. Vorige week viel ik nog in de start, maar ik ben doorgere den. Ik was aan een inhaalrace be zig. Toen ik op de zesde plaats lag, werd er vanwege een massale val partij opnieuw gestart. Die man che heb ik toen gewonnen." Het geeft de vorm aan waarin hij momenteel verkeert. Den Beer houdt van een zwaar parcours met zandgrond. „Ik ben een echte zandrijder. Een voordeel is dat ik het parcours van het Smitschorre- circuit goed ken. Het circuit heeft een goede naam. Behalve de vaste rijders komen er ook crossers van de Belgische Bond. In de vorige wedstrijd reed WK-rijdster Nicky van Wordrager mee." Den Beer is zeer ambitieus en zit nog lang niet aan het plafond van zijn mogelijkheden. „Ik wil vol gend seizoen overgaan naar de li centiehouders. Maar dan moet ik eerst dit jaar presteren." Zo kijkt hij ook uit naar de open Zeeuwse MX2-kampioenschap- pen. Op de eerste districtswed strijd scoorde hij geen punten. „Dat viel samen met de clubwed strijd in Axel, waar mijn voorkeur naar uitgaat. In de komende dis- trictswedstrijden zie ik me wel in staat om in de top drie te rijden, wat voldoende moet zijn voor een startbewijs in de landelijke finale." Die vindt in oktober in Axel plaats. „Dat is perfect, want op dat par cours ben ik in mijn voordeel", weet hij uit ervaring. hulst - Stephanie de Frel schreef de klasse Zi in de dressuurwed- strijd van de PSV Hulst op haar naam. In de klasse Z2 toonde Eve lien de Kesel zich nipt de beste. De Frel reed de fraai in balans lo pende merrie Virgina naar een to taal van 68.35 procent. Vooral in de uitgestrekte hangen liet de Fue- go du Prelet-dochter zich mooi zien. Sibyle Burm behaalde met Sharon een score van 64.^3 procent en werd tweede. De strijd in de klasse Z2 was bijzonder spannend. Het verschil tussen de winnaar en de nummer drie bedroeg slechts zes tiende procent. Evelien de Kesel stuurde de verderlicht en royaal over de bodem gaande zwarte Fer- ro-dochter Voulez-Vous met 64.7 procent naar de overwinning. De amazone uit Watervliet bleef )a- ney Vermunt uit Koewacht met de mooi bergopwaartsgaande Lian Epona drietiende procent voor. sas van cent - Het buitenzwem- bad in Sas van Gent is dit weekein de het strijdtoneel van de Zeeuwse zomerkampioenschappen zwem men. Als een van de weinige kringen in Nederland organiseert de Kring Zeeland de Zeeuwse kampioen schappen 's zomers nog altijd in een 50-meter-buitenbad. De organiserende verenigingen De Honte en De Bruinvis gaan kennis maken met de nieuwe pakken. Was vorig jaar Blue Seventy de blikvanger, nu kan dat wel eens de Speedo Lazer Racer of misschien zelfs de nieuwe Jaked worden. Als de pakken regionaal net zo'n in vloed hebben als landelijk, zullen kringrecords niet uitblijven. De Zeeuwse clubs zijn goed vertegen woordigd, in totaal komen 230 sporters in actie. Opvallend is dat de mannen van Luctor niet op vol le sterkte zijn. Toby Aarnoutse, Niek de Ridder en Davy Bisslik zijn wegens studieverplichtingen in het buitenland. Grote kanshebbers op veel ereme taal zijn Kevin Hondsmerk en Step hanie Rombout. De wedstrijden beginnen vandaag en morgen om 10.30 uur. door Barry van der Hooft terneuzen - Jordy van Bremen speelt komend seizoen in het shirt van Terneuzen. De 21-jarige mid denvelder komt over van Baronie, waarmee hij kampioen in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal is geworden. „Bij Terneuzen wil ik weer meer aan voetballen toekomen." Eigenlijk had hij zijn besluit al een tijdje geleden genomen. Toch ging de oud-speler van NAC donderdag nog in gesprek met de club. „Ze wilden graag dat ik bleef', vertelt hij. „Maar ik kan niet de garantie krijgen dat ik meer aan spelen toe kom. Dit seizoen is in dat opzicht nogal wisselvallig geweest. Met Diederik Hiensch heb ik een heel goed gesprek gehad. Ik wilde ook graag terug naar een club in Zee land, omdat ik in Vlissingen ver der ga met de Pabo-studie die ik nu in Breda volg. Bij Terneuzen wil ik weer lekker voetballen." Kevin den Beer wil dit seizoen de landelijke MX2-finale halen, die in oktober op zijn 'thuisbaan' in Axel wordt gehouden. foto Peter Nicolai Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Puzzel ouderwets gezellig mee en maak tot maandag nog kans op set van 2x luxe satijnen éénpersoonsdek bedovertrekken (incl. kussensloop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81