Scheldetheater wil regio-overleg Modellen op de foto in Doel Spoor langs Expresweg alternatief voor kanaal Tunnel gestremd Nog even tijd voor een dolletje. z PZC Zaterdag 16 mei 2009 2 5 Programmering Hulst, Oostburg en Terneuzen beter afstemmen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De programmeurs van het Scheldetheater in Terneu zen pleiten voor intensiever over leg met de collega's van de andere theaters in de regio over de pro grammering van voorstellingen. Ingrid Neve van het Scheldethea ter: „Wij werken al prima samen met het Ledeltheater, maar het kan nog beter. Er zijn plannen in de maak voor een nieuw theater aan de Houtmarkt in Hulst. Als dat theater - met zo'n 300 stoelen - is verwezenlijkt, is dat misschien een mooi moment voor de oprich ting van een regionaal overlegplat form voor de podiumkunsten. Al les bij elkaar zijn er in de regio zo'n 200 voorstellingen per sei zoen. Als je over de programme ring goede onderlinge afspraken kunt maken - welke artiesten waar staan - bewijs je de theaterbezoe kers een goeie dienst." Momenteel ontbreekt nog overleg met de pro grammasamenstellers van Den Dullaert. Het programma van het Scheldetheater voor komend sei zoen telt traditiegetrouw iets meer dan honderd voorstellingen. De af gelopen jaren trokken die steevast ruim 50.000 bezoekers per sei zoen. Neve is daar heel tevreden mee. „Zeeuws-Vlaanderen telt ongeveer 100.000 bewoners. Dan scoor je 1^ Het Scheldetheater wil meer overleg over de programmering van de theatervoorstellingen in de regio. Daartoe zou een spe ciaal platform kunnen dienen. met de helft heel goed." In het sei zoen 2009-2010 staan in totaal twintig cabaretiers op het podium in Terneuzen. Namen: Dolf Jan sen, Theo Maassen, Tineke Schou ten, Lenette van Dongen, Wim Helsen, Kommil Foo, Jörgen Ray- mann, Guido Weijers, Bart Peet ere, de Ashton Brothers en Nilgün Yerli. Regio-zanger/cabaretier Mai- kel Harte houdt - ook al bijna een traditie - een Oudejaarsconferen ce. Veel muziek ook, komend sei zoen in het theater in Terneuzen, zoals de musicals Disney's Sing-a-Long, Amandla! Mandela, Ja zuster, nee zuster, Dorus en An nie en Pippi. Maar ook: Racoon, Boudewijn de Groot, Harry Sack- sioni, Willem Vermandere, Simo- ne Kleinsma, Hans Liberg, Frank Boeijen, Hans Teeuwen en de Ter- neuzense jazzformatie Boo's Jaz- zoos. Voor de kinderen onder meer: de Plopshow en Mega Min- dy. Bij de toneelvoorstellingen springen Caveman met Peter Fa- ber, Liefdesbrieven met Anne-Wil Blankere en Paul van Vliet en Ma- thilde van het Theaterproductie huis Zeelandia eruit. Reserveren kan vanaf woensdag 20 mei. DOEL - Het verpauperende polder dorp Doel op de linker Schelde- oever is twee dagen het decor voor fotoshoots met modellen. De Zeeuwse fotografen Hugo Fer- mont (Terneuzen) en Jeroen van der Lubbe (Vlissingen) hebben ge kozen voor twee modellendagen in het bedreigde dorp. Fermont: „Doel biedt mooie mogelijkheden voor fotografen en het past ook in de profilering van Doel als kunst dorp, zoals het zich de laatste tijd presenteert." Zondag 17 mei is de eerste fotoshoot, die vooral be doeld is voor beginnende en jonge modellen tot 16 jaar. Op Hemel vaartsdag staan modellen van alle leeftijden voor de camera. Ook vi sagisten zijn welkom. Inschrijven kan via www.fotografieservice.nl TERNEUZEN - Nog even was er tijd voor een dolle tje, maar maandag begint het serieuze werk. Dan starten de eindexamens. De 200 eindexamenkan didaten van scholengemeenschap Zeldenrust/ Steelantcollege zetten op hun laatste schooldag de boel flink op stelten. Er werden leraren ont voerd, bekertjes water op de trappen gezet en an dere melige grappen en grollen uitgehaald. Hoog tepunt was een Zeskamp, compleet met een stormbaan, skippybairace en een kruiptunnel. Er deden 24 teams aan mee. En nu begint het grote afzien. foto Camile Schelstraete BORSSELE - De Westerecheldetun- nel is van Borssele naar Terneuzen gisterochtend een uurtje gestremd geweest na een eenzijdig ongeval. Een automobiliste reed op weg naar de tunnel tegen de vangrail. Zeebrugge staat alleen in strijd tegen verbreding van Schipdonkkanaal. door Wout Bareman EEKLO - De zwaar omstreden ver breding van het Schipdonkkanaal in de Vlaamse grensstreek lijkt van de baan. De liberale Open VLD heeft zich aangesloten bij de tegen standers, waaronder Groen!, de so cialistische SP.A en Lijst Dedecker. Alleen het christen-democratische CD&V is nu nog voorstander van de verbreding van het kanaal, dat de haven van Zeebrugge een goe de achterlandverbinding moet be zorgen én een directe aansluiting op de nieuwe Schelde-Seineverbin- ding. Politiek lijkt het plan voor de ver breding over een lengte van 56 ki lometer (kosten 700 miljoen) nu afgeschoten. Ook de machtige Boe renbond, de milieuorganisaties en het actiecomité 't Groot Gedelf (40.000 handtekeningen tegen) verwachten niet dat Vlaams minis ter Hilde Crevits het plan nu nog zal doorzetten. Open VLD in West-Vlaanderen vindt de kanaalverbreding onrealis tisch en pleit voor twee alternatie ven: uitbreiding van de zogenoem de estuaire vaart vanuit Zeebrugge richting Westerscheldemonding én de aanleg van een spoorlijn pa rallel aan de Expresweg tussen Ant werpen en Zeebrugge. Maar obk die zou de grensstreek doorkruisen en het landschap aan tasten. Burgemeester Freddy De Vilder van grensgemeente Zelzate vreest dat zo'n spoor desastreuze gevolgen zou hebben voor zijn ge meente. Er zouden woonwijken moeten verdwijnen en een spoor tunnel onder het Kanaal Gent-Ter- neuzen moeten worden aangelegd. Op Zep Middelburg kun ie dansen, sporten, eten en winkelen. Ook vind |e er d leukste beleveniss van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75