van Hulst valt mee Boetiekhouder (24) uit Sluis blijft ontucht met stagiaire ontkennen Nieuwe directeur Snowbase hoopt op clementie gemeente Cl Waterschap helpt regionale economie beetje uit het slop De inboedelverzekering van Polis Direct, uitstekende kwaliteit voor een betaalbare prijs! pzc Zaterdag 16 mei 2009 I 23 heerlijk om buiten in de natuur te zijn en het leven van de honingbij is iets heel bijzonders", voegt Broos toe. De afdeling Hulst is bij zonder actief en vertoont zich op allerlei markten in de omgeving. Om uitleg te geven over hun lief hebberij en producten als honing, was eh honingwijn te verkopen. „Onze pr op die markten is de bes te reclame voor onze vereniging. Dan zien de mensen de bijen en de producten en dat spreekt aan." Bijen in cijfers In de provincie Zeeland zijn zo'n tweehonderd imkers actief. De afdeling Hulst van de Nederlandse Bijenhoudersvereniging telt 42 le den en 26 donateurs. De afdeling Hulst is op 23 mei 1910 opgericht door bierbrouwer H. Wau- ters en bestaat dus volgend jaar honderd jaar. De afdeling is een van de weinige in Nederland met een eigen vaandel. Dat vaandel heeft de afdeling sinds 1937. - Meer informatie over de afdeling Hulst van de Nederlandse Bijenhouders- vereniging is te vinden via http://www.bijenhouders.nl. Bezoekers kun nen van daaruit doorklikken naar de site van de afdeling. den haag - Een 24-jarige boetiek houder uit Sluis vindt dat hij door de Middelburgse rechtbank ten on rechte is veroordeeld tot een werk straf van 80 uur wegens ontucht met een toendertijd 16-jarige sta giaire. De man zei gisteren in ho ger beroep bij het Haagse gerechts hof dat de verhalen van het meisje niet kloppen en dat haar ouders achter de aangifte zitten. Het meisje werkte op 19 april twee jaar geleden amper drie dagen als stagiair in de kledingzaak, toen zij weer vertrok. Zij meldde nog die zelfde dag aan een vertrouwensper soon van school dat de eigenaar van de zaak haar had betast. De man zou achter haar zijn gaan staan en haar borsten hebben aan geraakt. Ook zou zij de penis van de man tegen haar billen hebben gevoeld. Volgens de eigenaar van de boetiek had hij die dag wel drie Exploitatie van complex heeft te lijden onder negatieve publiciteit. door Conny van Gremberghe terneuzen - De nieuwe directeur van het Terneuzense skipistecom plex Snowbase, Dennis de Bruij- ne, hoopt dat de gemeente Terneu- zen hem opder voorwaarden een horeca-vergunning wil verlenen. Met zo'n vergunning denkt De Bruijne de exploiatie van het com plex veilig te kunnen stellen. De voorbije maanden is namelijk ge bleken dat Snowbase behoorlijk te lijden heeft onder de publiciteit over de totstandkoming van de hal, de financiering van het geheel en beslagleggingen. „Aan heel de voorgeschiedenis kan ik niks veranderen. Als nieu we directeur heb ik de opdracht om Snowbase draaiend te houden en de exploitatie te verbeteren. Dat kan op dit moment alleen als er een horecavergunning wordt verleend. Desnoods onder voor waarden en dat lijkt te kunnen", al dus de Bruijne. De voorbije week heeft De Bruij ne verschillende malen contact ge had met burgemeester Jan Lonink van Terneuzen over de vergunnin genkwestie. Lonink kan voorals nog weinig voor De Bruijne bete kenen. Simpelweg, omdat er door de vorige directeur van Snowbase, Judith Dingemanse, een vergun ning is aangevraagd. Over die aan vraag heeft het Bureau Bibop nega tief geadviseerd. „Zolang die ver gunningaanvraag niet is ingetrok ken, kan ik feitelijk niets", zei Lo nink de voorbije week. Die boodschap bracht Lonink don derdagavond ook over aan de com missie bestuur en middelen op vra gen van CU-raadslid Cor Leunis. Die vroeg Lonink naar de laatste verwikkelingen in het skihaldos- sier en met name naar de huidige eigendomssituatie. „Die laatste is de voorbije maanden niet veran derd. Formeel is European Leisure Development (ELD van Olivier Be- herman) de eigenaar van het com plex. De exploitatie van Snowbase is nu bij Creon Limited (een Engel se bv van Beherman) terechtgeko men en de persoon die verant woordelijk is voor de exploitatie is recentelijk gewijzigd." Lonink gaf de commissie aan dat met laatstgenoemde (De Bruijne) contact is opgenomen en dat B en W dinsdag nog eens zullen spre ken over de vergunningskwestie. De Bruijne hoopt dat er snel een oplossing gevonden wordt. .„Afge lopen maandag haakte er nog een klant aft omdat ik hem geen zeker heid kon bieden over onze vergun ning en dat is toch jammer. Er wer ken bij Snowbase per slot van reke ning toch meer dan tachtig men sen die niets met alle verwikkelin gen rond de hal te maken heb ben." door Conny van Gremberghe terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen hoopt met een reeks maatregelen de regiona le economie enigszins uit het slop te trekken. Het algemeen bestuur van het schap, de Kamer van Koophandel en het CNV vroegen het dagelijks bestuur recentelijk om steunmaat regelen. De christelijke vakbond vroeg de tarieven voor volgend jaar te bevriezen. Dezelfde wens koesterden WD en PvdA-fracties binnen het algemeen bestuur. Het dagelijks bestuur stelt nu voor de tarieven voor 2010 niet te verho gen met de eerder geplande twee procent. Voor 2011 blijft die trend matige verhoging overigens wel ge woon gehandhaafd. Het schapsbestuur stelt voorts voor dit jaar extra werk uit te voe ren aan de'duintrappen in West- Zeeuws-Vlaanderen. Het schap wil daar nu 65 mille voor uittrekken, dubbel zoveel als eerder gepland. Voor het extra betuinen van water lopen wordt drie ton vrijgemaakt. Het gemaal Paal krijgt eerder dan verwacht een electromotor van een miljoen euro. Het karwei wordt komend jaar uitvoerd en niet in 2013. Om een inhaalslag te maken aan wegenonderhoud, wil het dagelijks bestuurbijna 1,2 mil joen euro beschikbaar stellen. Ook staat de aanleg van het fietspad Groede-Oostburg (kosten 2 mil joen) voor 2010 en niet voor 2015 op de rol en daarnaast investeert het schap acht ton in fietspaden tussen Sint-Jansteen en Heikant en bij Nieuwvliet. keer met het meisje gestoeid maar daar zouden geen seksuele inten ties achter hebben gezeten. Hij zou het meisje in de wang hebben geknepen. Deze aanrakingen zou den in het ouderlijk milieu van het meisje per abuis seksueel zijn uitgelegd, omdat een zus van het meisje ooit is verkracht. De hofaan- klager was niet onder de indruk en eiste ook 80 uur. Uitspraak over twee weken. 0900-0234 0,05 p m.) www.polisdirect.nl pol i S^j rect foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73