Zeeland 'Eindelijk verlost van de muizen' PZC Koopzondag 17 mei n Intratuin Koudekerke ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 21 27 Bijensterfte is laag in Hulst Zaterdag 16 mei 2009 Bouw in Nieuw-Namen is onzeker Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl De brandweer moest gisterochtend de kelder en de verwarmingskelder van basisschool de Vlaswiek in Koewacht leegpompen. Die was volgelopen na het noodweer van donderdagavond. foto Camile Schelstraete overlast ontstond in Koewacht, waar de straten in een groot deel van het centrum blank kwamen te staan. Het water liep kelders en woningen binnen. De blusgroe- pen uit Koewacht en Zuiddorpe waren een hele avond in de weer om het water weg te pompen. „Dat klinkt simpel, maar is het niet", zegt brandweercomman dant Jeroen Meijering. „Wegpom pen heeft alleen maar zin als je het een heel eind verder in bijvoor beeld sloten kunt laten lopen." In Koewacht gebeurt het vaker dat de riolering het bij hevige regenval niet aankan. „Maar in deze mate hebben we het nog niet meege maakt", zegt Meijering. Er ontston den ook gevaarlijke situaties, om dat putdeksels uit het wegdek wer den getild. Over schade aan wonin gen kon Meijering niets zeggen. In Axel dreigde de sporthal onder water te lopen, maar de plas water die zich voor het gebouw vormde, bereikte de ingang niet. Verder moest de brandweer uitrukken voor wateroverlast in enkele stra ten in Terneuzen en in Zaamslag. In De Griete liepen een kelder en een keuken onder water. Bij ZLM Verzekeringen in Goes kwamen gisteren bijna geen mel dingen van schade binnen. De hevige regen richtte ook schade aan op akkerbouwpercelen, zoals hier aan de Tragel in Koewacht. foto Camile Schelstraete Bijna veertig meldingen van waterschade in woningen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Toen ze gisteroch tend bij de school de Vlaswiek in Koewacht de deur naar de kelder openden, dreven de muizenvallen rond in een plas die zo'n vijfen twintig centimeter diep was. „Dus van dat probleem zijn we eindelijk verlost", gaven de leerkrachten in de docentenkamer een positieve draai aan het ongemak. De kelder liep vol nadat de riolering over stroomde tijdens de hoosbuien donderdagavond. Eerst werd nog geprobeerd het water met emmers t weg te scheppen, maar dat bleek onbegonnen werk. Dus moest gis terochtend de brandweer er aan te pas komen. Die pompte de kelder E leeg. Het noodweer van donderdaga vond leidde tot bijna veertig mel dingen bij de brandweer in de ge meente Terneuzen. De meeste 1^ Het noodweer van donderdag- avond zorgde vooral voor over last in Koewacht. Daarnaast kwa men er meldingen uit Axel, Ter neuzen, Zaamslag en De Griete. Driepotige vos slacht kippen af in Heikant heikant - Inwoners van de buurt schap Drie Hoefijzers bij Heikant hebben bijna geen kip meer over. Het pluimvee is de laatste weken i afgeslacht door een vos. Het gaat om enkele tientallen kippen bij ze- j ker vier adressen. Donderdag zag i de roodstaart kans de zeven kip pen tellende populatie van Karei Martinet in de lulianastraat de kop af te bijten. De haan bracht het er, weliswaar toegetakeld, levend van af Volgens ooggetuigen is de da der een vos met drie poten. Ver moedelijk heeft het dier al eens in een klem gezeten. Band Landmark 105 op Snel werk maken van podium Craauwrock nieuwe bouwprojecten graauw - Het programma van Graauwrock, het festival dat op He melvaartsdag wordt gehouden in Graauw, is gewijzigd. De groep Mink moet door familieomstandig heden verstek laten gaan en wordt vervangen door de band Land mark 105. Die formatie bestaat voor een groot deel uit oud-stu denten van de Rockacademie in Tilburg. De band speelde onder meer op het Oeral-festival en op Noorderslag, maar ook in de Melk weg en Paradiso. Landmark 105 be geleidde ook sterren als ]oe Cocker en Lionel Richie. terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen haast maken met de planvoorberei ding voor drie nieuwe bouwprojec ten. Volgens wethouder Co van Schaik (sociale zaken) is de lokale economie gediend met een snelle realisering van de plannen 't Zwaantje (90 appartementen) in Terneuzen, het woonzorgcomplex Philippine en de put van Vink (ap partementen) in Axel. B en W wil len ambtelijke capaciteit vrijma ken om de bouwvergunningen voor deze projecten snel te kun nen verlenen. van 12.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinciaatseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl - intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71