Hz^ Stage- en Afstudeerplaatsen Celstraf voor dronken rijden zonder rijbewijs 'In een seconde lag ik beneden op de vloer' Gratis Familiereünie dokter Mezger in Domburg WAK start met entree van Centree waardebepaling voor uw woning? Fikse straf voor drankrijder voor nationale en internationale studenten s PZC Zaterdag 16 mei 2009 2 7 u.Jttelburg tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl DOMBURG - In Domburg wemelt het dit weekeinde van de nakome lingen van dokter Johann Mezger. Zij grijpen de honderdste sterfdag van de arts en grondlegger van de fysiotherapie aan voor een familie reünie. Meteen een goed moment om zijn standbeeld eens flink op te poetsen. Voor het eerst vindt de familiereü nie plaats in Domburg, waar Mez ger, tot zijn dood in 1909, elke zo mer zijn revolutionaire praktijk voor heilgymnastiek en massage uitoefende. De Amsterdamse arts trok daarmee rond de vorige eeuw wisseling de hoogste Europese adel naar de Walcherse badplaats. Zijn standbeeld kon wel een goede beurt gebruiken, vindt achterklein zoon StevenMolkenboer. „Het staat er sinds 1910. Ik denk niet dat er sindsdien veel aan gedaan is." Mezger stierf op 3 maart 1909. Een jaar later boden vrienden en ken nissen de stad Domburg het beeld aan. Mezger had negen kinderen uit twee huwelijken. Zijn tweede vrouw, de Middelburgse Pieternel- la Borsius, was de reden dat hij naar Zeeland kwam. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. v raab karchar www.raabkarcher.nl De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. door Ad Roos MIDDELBURG - Achttien keer had die 24-jarige man uit Vlissingen rij examen gedaan en achttien keer was hij gezakt. Niettemin vond hij zichzelf een kundig chauffeur. Politierechter G. van Unnik, voor wie hij zich gisteren in Middel burg moest verantwoorden, dacht daar toch iets genuanceerder over en gaf hem het advies eens goed na te denken of het niet mogelijk was dat de kunst van het autorij den voor hem gewoon te hoog ge grepen was. De Vlissinger mompelde wat, zei ettelijke keren 'sorry', en 'alstu blieft geen straf maar dat hielp al lemaal niet. De feiten waarvoor hij zich moest verantwoorden waren daarvoor te ernstig. Op 6 september in Vlissin gen: ladderzat achter het stuur, géén rijbewijs en weigeren van zo wel de blaastest als de bloedproef. Een dag later: wéér ladderzat, wei geren ademanalyse. Oktober: op nieuw goed in de olie met vier keer te veel drank op. Kort daarna: idem dito. „Het is een wonder dat er nie mand is doodgereden", verzuchtte officier van justitie J. Bijvoet. Hij eiste een celstraf van drie maan den, een rijontzegging van twee jaar (dus ook geen rijlessen) en ver beurdverklaring van de auto. De rechter was het daar helemaal mee eens. „U moet gewoon een tijdje van de straat", stelde Van Unnik. Jeroen Schreuders (10) uit Rilland ongedeerd na val van zes meter. door Luc Oggel RILLAND - Waar judo al niet goed voor kan zijn. Jeroen Schreuders (10) uit Rilland heeft er misschien wel zijn leven aan te danken. An derhalve week geleden stortte hij zes meter naar beneden in een landbouwschuur, maar door zijn valtechniek kwam hij er zonder kleerscheuren vanaf. Jeroen en zijn vriendje Siem Kloet (10) zullen die woensdag 6 mei niet snel vergeten, 's Middags wa ren de jongens aan het spelen op de boerderij van Siem's ouders aan de TWeedeweg. „Op de zolder van de schuur staan kratten, daar wil den we een hut van bouwen", ver telt Siem. Via een ladder klom het tweetal naar de verdieping. Na verloop van tijd bedacht Jeroen om maar eens te gaan kijken hoe laat het was, aangezien hij op tijd thuis moest zijn. Toen ging het mis. „Ik liep iets te ver en zakte zo door de isola tieplaten heen." Een seconde later lag hij zes meter lager op de beton nen vloer. „Ik zag hem er door zak ken", zegt Siem. Siems. vader, die in de buurt was, belde meteen de dokter. Hoewel Jeroen niets leek te mankeren, werden ook een ambu lance en zelfs de traumahelikopter opgeroepen. „Hij kon alles nog be wegen, maar je weet niet of er mis schien inwendig letsel is", ver klaart moeder Alexandra Schreu ders. Jeroen werd gefixeerd en per helikopter naar Rotterdam ge bracht. Hij bleek wonderwel hele- 'Hij kon alles nog bewegen, maar je weet niet of er misschien inwendig letsel is' maal in orde. Voor de zekerheid is hij een nachtje in het ziekenhuis gehouden. Nu, tien dagen later, herinnert al leen wat spierpijn nog aan het ha chelijke avontuur. Dat het ook veel slechter had kunnen aflopen, be seft Jeroen maar al te goed. Toch denkt hij dat ook zijn op judoles geleerde valtechniek van pas is ge komen. „Het ging heel snel, maar onbewust heb ik ervoor gezorgd dat ik op mijn zij terechtkwam." 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl ZIERIKZEE - De start van het WAK (Weekend voor de Amateurkunst) in Zeeland werd gisteravond in Zierik- zee gecombineerd met de entree van Centree. Gedepu teerde Harry van Waveren ziet het als mooie aanzet voor een wens die hij al eerder uitte: 'Zierikzee als het Brugge van Nederland'. „Dat begint met toegankelijk maken van gebouwen en kwaliteiten te bundelen." foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg veroordeelde gisteren conform de eis een 21-jarige Goese- naar tot een boete van duizend eu ro en een rijontzegging van negen maanden. Eind januari had hij drank genuttigd en op het Kerk plein in Ovezande bleek dat de combinatie autorijden, drank, met de radio spelen en praten om pro blemen vraagt. Hij botste daar te gen een geparkeerde auto. Vervol gens reed hij door. Het bleek dat hij vijf keer te veel had gedronken. De Goesenaar moet ook aan een verkeerscursus deelnemen, wat hem bijna duizend euro kost. Voor de periode van september 2009 t/m januari 2010 zijn wij op zoek naar interessante stageplekken en afstudeerprojecten voor onze nationale en internationale studenten van de volgende Academies: Economie Techniek Omgeving Zorg Welzijn Informatica, Communicatie Logistiek Hogeschool Zeeland De inzet van een stagiair of afstudeerder biedt zowel uw organisatie als de student vele mogelijkheden, zoals voor u het opdoen van nieuwe ideeën en voor de student praktijkgerichte werkervaring. Indien er binnen uw organisatie mogelijkheden zijn, dan vernemen wij dat graag. Voor meer informatie omtrent onze (inter)nationale studenten en hun stage- of afstudeertrajecten kunt u contact opnemen met Stagebureau Hogeschool Zeeland, tel. 0118 48 9111 of per e-mail: stage@hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63