Zeeland Op de Franse schorren Last van onkruid? www.roundup.eu Perry's bijna beste paviljoen van Nederland Kitesurfen wordt met X-Beach uit 22 Zaterdag 16 mei 2009 pzc Infoavond over nieuwe riolering Oosterland oosterland - De gemeente Schou- wen-Duiveland houdt dinsdag een informatieavond over de plannen voor de S.M. Loncquestraat en de burgemeester Van der Havestraat in Oosterland. Daar wordt binnen kort de hoofdriolering vervangen. Ook worden de straten deels op nieuw bestraat en ingericht. De avond in dorpshuis De Ooster hof heeft de vorm van een inloop bijeenkomst. Bezoekers kunnen tussen 19.30 uur en 21 uur ont werptekeningen bekijken en vra gen stellen. Jonge windsurfers strijden op Crevelingen brouwersoam - Zestig jonge windsurfers nemen het vandaag en morgen een hele dag tegen el kaar op tijdens een Prokids Star board Freestyle Contest bij Zeil en Surfcentrum Brouwersdam. De surfers, allemaal jonger dan 18 jaar, worden ingedeeld op leeftijds categorie. De deelnemers aan het evenement bij de Kabbelaarsbank komen uit Nederland, België en Duitsland. Sportdag voor visueel beperkte jongeren goes - Voor visueel beperkte jon geren van zes tot vijftien jaar wordt vandaag in Sportpunt Zee land in Goes een sportdag gehou den. Visio, de landelijke stichting voor slechtzienden en blinden, en SportZeeland hebben de organisa tie in handen. Het programma ver meldt van 10.30 tot 15.00 uur: ju do, streetdance, voetbal en goalbal. Deelname kost vijf euro. Inschrij ven kan vanaf 10.00 uur. Vroege vogelexcursie door de Schelphoek serooskerke (s) - De Natuur- en Vogelwacht van Schouwen-Duive- land houdt donderdag 21 mei (He melvaartsdag) een excursie voor en naar vroege vogels. De tocht gaat door het Schelphoekbos en staat in het teken van de zang van de vogels. Als je dat wil horen, moet je er vroeg bij zijn. De tocht gaat dan ook om 5 uur van start op de parkeerplaats van restaurant De Schelphoek aan de N57. Wandelaars moeten waterdichte schoenen dragen en iets meebren gen om op te zitten. Lezing in het Italiaans over eiland Sicilië z1erikzee - Graziella Wobben, do cente Italiaans, houdt op donder dag 11 juni een lezing met beeldma teriaal over het eiland Sicilië. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in middel bare school Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. De lezing is in het Ita liaans. Bezoekers betalen 4,50 eu ro. Daarmee wordt een leerlingen- reis naar Italië deels gefinancierd. Bezoekers vooraf aanmelden per mail: gwobben@pieterzeeman.nl. Te voet naar school voor het goede doel tholen - Vier leerlingen van het Calvijn College en twee van het Hoornbeeck College in Goes heb ben gisternacht zo'n 650 euro op gehaald door van Tholen naar hun school in Goes te lopen: zo'n vijf tig kilometer, in de regen. Beden ker Henry Boekhout uit Tholen: „Het was leuk, maar bij Krabben- dijke begon het wel zwaar te wor den." De opbrengst gaat naar de christelijke hulporganisatie MAF. scheveningen - Beachclub Perry's in Scharendijke is het op één na beste strandpaviljoen van het land. Koninklijke Horeca Neder land heeft dit gisteren bekendge maakt in Scheveningen bij de start van het strandseizoen in deze bad plaats. Het paviljoen aan de Brouwers- dam dankt zijn tweede plaats aan het oordeel van 180 collega-pavil joenhouders langs de kust. Zij noemden Perry's innoverend en collegiaal. Ook de entourage, de in deling en de bereikbaarheid van het bedrijf werden geroemd. Eigenaar Perry de Broeder reageert verrast, en vindt het 'fantastisch voor het hele team'. „We werken altijd hard om de zaak up-to-date 'Ik liep daar langs die dijk en ik vond het nogal lang duren. Toen heb ik gevraagd of hij nog een mes had. En zo is het begonnen' te houden. Zo hadden we van de week een wijncursus, en binnen kort hebben we een cocktailcur sus. Het is een erg actief een en thousiast team. Ik ga ze zeker op een fles Cava trakteren." Beachclub Perry's heeft sinds 2003 een permanente plaats op het strand en is het hele jaar door open. Veel naamsbekendheid dankt het paviljoen aan het dance- festival Beachboom dat deze zo mer (op 6 juni en 29 augustus) voor de vijftiende keer wordt ge houden. Tot beste strandtent van Nederland werd het Scheveningse Blue Lagoon uitgeroepen. Neder land telt circa 320 strandpaviljoens die jaarlijks twintig miljoen gasten ontvangen. kijk voor meer informatie op Strand bij Roompot eerste plek waar sport officieel is toegestaan. kamperland - Eindelijk, het mag: kitesurfen op het strand. Wethou der Piet de Putter van de gemeen te Noord-Beveland opende gister middag het eerste officiële kitesurf- strand van Nederland: X-Beach, achter restaurant Bestevaer op de Roompot in Kamperland. „Een ideale plek voor kitesurfen", is het oordeel van Harm Wattel uit Middelburg, regiovertegenwoordi ger van de Nederlandse Kitesurf Vereniging (NKV) en surfschool- houder. „Het is hier vlak water, er zijn weinig obstakels en de wind staat meestal op het noorden of noordoosten. Aanlandige wind dus, wat betekent dat het relatief makkelijker is om terug het strand op te komen. Daarom is het ook een ideale plek voor beginners." Helaas was het kitesurfweer giste ren verre van ideaal om een grote demonstratie te geven. Wattel: „Daarvoor is zeker windkracht 4 nodig." En dus werd het een demo van slechts één kitesurfer die werd voortgetrokken met een touw. De sport wordt al op diverse plek ken in Zeeland bedreven, zoals op Neeltje (ans en De Kaloot, maar op die stranden wordt kitesurfen slechts gedoogd. „Kitesurfen is een tamelijk nieuwe sport. Zoals daar mee wel vaker het geval is, volgt wetgeving pas later", aldus Wattel. Wat hem betreft, volgen er snel meer stranden waar officieel geki- tesurft mag worden. „Als water sportprovincie zou Zeeland ook de rol van kitesurfprovincie moe ten vervullen", vindt ook Ben Sin- ke van Rijkswaterstaat Zeeland. Zover is het nog niet. De NKV had nu het geluk dat alle belangheb bende partijen het ermee eens wa ren. Sinke: „Als er veel vogels zijn, en een vogelbeschermingsclub zegt nee, dan gaat het niet door." Volgens Wattel is kitesurfen een 'grenzeloze spon'. „Als je ziet hoe hoog en ver je kan, welke trucs er zijn, dat is eindeloos." Het is ook een snel groeiende sport. De NKV heeft 3000 leden. „Maar kitesur- fers zijn vrijbuiters", zegt Henk Botterweg van het Watersportver- bond. Ik schat dat je dat aantal met drie moet vermenigvuldigen om uit te komen op het aantal be oefenaars." Hans Elenbaas op een Frans schor. Hans en Dirk Elenbaas halen zeekraal uit Bretagne en Normandië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58