Zeeland PZC Veel bezwaren tegen WMO-besluit 17mei Intratuin Koudekerke SCHOUWEN-DUIVELAND 27 21 29 Auto gestolen wkêêêk m Poppenkast Jeroen Schreuders ongedeerd na val van zes meter Zaterdag 16 mei 2009 Streektaal: 't Is witte flup tussen die tweê Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Bezwarencommissie vindt dat herindicatie thuis moet gebeuren. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het aantal bezwaar schriften tegen gemeentelijke be slissingen - met name op het ge bied van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) - neemt toe, maar het aantal dat vervolgens gegrond wordt verklaard neemt af Dat blijkt uit het jaarverslag over 2008 van de commissie bezwaar schriften. De meest forse stijging is te zien bij de kamer sociale zekerheid van de bezwaarschriftencommissie. Die kreeg in 2007 totaal 54 be zwaarschriften met betrekking tot de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) te verwerken. Dat aantal steeg in 2008 naar 89. Meer dan de helft daarvan had te maken met de toewijzing van huis houdelijke hulp. De invoering van de WMO noop te tot het onder de loep nemen van de indicatiestellingen. Van de 2500 indicaties moesten 700 op nieuw bekeken worden. Die 'herin dicatie' is door de gemeente deels telefonisch gedaan en of dat nou zo handig was, waagt de commis sie bezwaarschriften te betwijfe len. In de praktijk betekende het dat 44 cliënten bezwaar aanteken den tegen de beslissing van de ge meente. Voordat die in behande ling werden genomen, werd een huisbezoek gebracht aan de be Het aantal bezwaarschriften te- gen gemeentelijke besluiten neemt toe. Dat komt vooral door de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. zwaarmakers. Dat leidde er weer toe dat - na de nodige tekst en uit leg - 34 bezwaarschriften weer wer den ingetrokken. Een wat merk waardige manier van werken in de visie van de bezwaarschriftencom missie, die twijfelt aan de zorgvul digheid van indicatie op basis van een telefoongesprek. „Het komt er eigenlijk op neer dat pas nadat een bezwaarschrift is ingediend serieus naar de zaak is gekeken." Volgens wethouder sociale zaken Gilles Houtekamer is de werkwij ze correct. „In feite doen we aan mediation door voordat een be zwaarschrift wordt ingediend in overleg te gaan. Dat werkt goed." De algemene kamer van de be zwaarschriftencommissie behan delde in 2008 totaal 138 bezwaar schriften, waaronder 53 in ver band met gedoe rond bijvoorbeeld een bouwvergunning. Van de 138 bezwaarschriften werden 19 ge grond verklaard. Bij de vaststelling van de begroting voor 2009 werd afgesproken dat tenminste 80 procent van de be zwaarschriften binnen 14 weken behandeld moesten zijn. Dat is vol gens de commissie gelukt. vari 12.00 tot 17 Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin ZIERIKZEE - Een zwarte Mercedes (kenteken FG-TR-92) is tussen donderdagavond en vrijdagmiddag gestolen. De auto stond gepar keerd aan de Hoofdpoortstraat in Zierikzee. De waarde is onbekend. Tip? redactie@pzc.nl Het kanaaldorp in Zeeuws-Vlaan- deren werd onlangs opgeschrikt door het bericht dat zich daar een man had gevestigd met een meer dan normale belangstelling voor kinderen. Het was voor de dorpsbewoners re den om een extra oogje in het zeil te houden en dat leidde tot enkele merkwaardige gebeurtenissen in het dorp. Zoals die keer dat de secretaris van de dorpsraad zijn kleinzoon hielp zoeken naar insecten voor een schoolproject. Samen kropen ze door de tuin. Een oplettende dorpsgenoot belde prompt de politie. De dienders wa ren snel ter plaatse. Een agente vroeg bits hoe de man, die met het jochie door het gras struinde, heet te. Naar waarheid antwoordde de man: 'Jan Klaassen'. De agente fronste de wenkbrau wen en riep geïrriteerd: „Ja en ik ben Katrijn!" ZIERIKZEE - Het was dubbel feest gisteren voor kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Niet alleen zijn afgelopen maand acht geitjes en twee lammetjes geboren, ook had de kin derboerderij een nieuw terras gekregen van de vereniging Kinderboerderij De Punt. Dat terras met nieuwe meubels en parasols werd gisteren feestelijk geopend. De kinderen ging het natuurlijk om de dieren: ze mochten ze aaien en knuffelen, en ook een naam verzin nen voor een geitje of lammetje. Een ontsnapte geit zorgde even voor opwin ding: alle kinderen renden achter het dier aan om het te vangen. Een verzorger had een snel lere manier: met een bak voer lokte hij de geit zo weer de wei in. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57