Zandprovincie moet weer talenten afleveren Tweede optreden van Zeeuws handbalteam Topbezetting memorial Zeeuwse zwemkampioenschappen in Sas van Gent B PZC Zaterdag 16 mei 2009 39 Maarten de Bus is door de volleybalbond gevraagd het Zeeuwse beachvolleybal een impuls te geven. foto Lex de Meester Maarten de Bus begint met beachvolleybal op strand van Domburg. door Roeland van Vliet DOMBURG - De harde oostenwind jaagt over het strand bij Domburg. Acht relatief onervaren beach- volleyballers proberen de ballen zo goed mogelijk te plaatsen, maar zien ze alle kanten op vliegen. Trai ner Maarten de Bus lijkt het dus niet te treffen tijdens zijn eerste strandtraining, maar hij blijft posi tief „Maak van die wind je winst", geeft hij zijn pupillen mee. „Straks weten jullie met deze omstandig heden om te gaan en jullie tegen standers uit de Randstad niet." Weer of geen weer, de 45-jarige in woner van Aagtekerke maalt er niet om. „Dat is beachvolleybal. De ene keer sta je onder een stra lende hemel, de andere keer stormt het. En vandaag is het hele maal niet erg. Bij zo'n eerste trai ning doe je veel loopwerk. Laat hen eerst maar leren om slim te be wegen - dus met korte pasjes - in het mulle zand." De Bus is volleybaltrainer van be- 'Er zijn andere spelregels dan in de zaal, bijvoorbeeld over het contact met de bal' roep. In Breda is hij talentontwik kelaar van het rayon Zuid. Hij is coördinator van alle jeugdteams en traint zelf de meisjes B. In de zaal wel te verstaan. En nu is hij door de Nevobo gevraagd het beachvolleybal in Zeeland een im puls te geven. „Ze zeiden tegen me: hoe kan het dat de provincie met het meeste zand zo weinig talent voort brengt? Dat is ook vreemd, vind ik. TWintig jaar geleden was de sport nog relatief onbekend, maar waren er wel aardig wat goede Zeeuwse beachvolleyballers; nu is de sport wel bekend, maar ont breekt het aan talentvolle spelers. Daar hoop ik wat aan te kunnen doen." TWee van de acht deelnemers aan de eerste training zijn De Bus' zo nen Ian (16) en Colin (12). Beiden hebben aanleg voor zowel het spel in de zaal als op het strand. „Een belangrijke reden waarom ik met beachvolleybaltrainingen begin, is dat ik het hen goed wil leren. En of ik nu met twee mensen train of met twintig, dat maakt me niet uit. Ik ben er dan toch." Natuurlijk is dat niet helemaal waar: De Bus hoopt namelijk aan de wens van de bond te kunnen voldoen en door zijn wekelijkse trainingssessies op termijn ta lenten af te leveren. „Geef me vijf jaar", zegt hij ietwat uitdagend. Een ander doel - het beachvolley bal bekender maken - is al veel sneller te realiseren. Hij zal met enige regelmaat ook groepen in het weekeinde ontvangen op het zand voor strandpaviljoen Noord- duine. En op zomerse dagen wil hij met toeristen aan de slag gaan: eerst een beetje trainen en dan een toernooitje houden. Bij die gelegenheden kan De Bus, ook de nieuwe trainer van het Goese Mytilus, uitdragen dat beachvolleybal iets heel anders is dan zaalvolleybal. „Dat je maar met twee mensen in een veld staat en een andere ondergrond hebt, zijn echt niet de enige verschil len", vertelt hij. „Er zijn ook heel andere spelregels dan in de zaal, bijvoorbeeld over het contact met de bal." door Marlot Hak MIDDELBURG - Het Zeeuwse hand balteam dat vorige maand met jon ge spelers nieuw leven ingeblazen werd, speelt zondag weer een wed strijd. De ploeg neemt het in Zie- rikzee op tegen 'Oud Zeeland'. Het team werd vorige maand opge richt toen Rob de Vos, trainer bij Delta Sport, een uitnodiging kreeg voor een internationaal handbal- toernooi in België. Na selectieron des met spelers van EMM, Delta Sport en Orion ontstond er een spelersgroep. Deze reisde af naar Izegem, waar de equipe tweede werd. De Vos: „Ook voor de wed strijd van zondag zijn we uitgeno digd. De 'oudjes' zijn eigenlijk de overige spelers van de drie clubs, die dus niet geselecteerd waren. Zij zijn een beetje jaloers en wil len van ons proberen te winnen." Het is nog steeds niet duidelijk of het Zeeuwse team echt een ver volg gaat krijgen. Vanaf het begin gaf de trainer al aan dat het mooi zou zijn als het toernooi in België niet eenmalig was, maar dan moes ten de spelers wel aangeven dat ze ook verder wilden. „We gaan in ie der geval snel bekijken of er de wil is om verder te gaan." De wed strijd tussen Jong Zeeland en Oud Zeeland begint om 13.00 in sport hal de Onderdak in Zierikzee. LEWEDORP - Het tweede Stefan Moens memorial jeugdvoetbaltoer- nooi in Lewedorp kent vandaag een topbezetting. Zo geven NAC Breda, ADO Den Haag, RKC Waal wijk, Sparta Rotterdam, Cercle Brugge, KAA Gent en Cortgene/ IVOZ acte de presence. Het toernooi, dat bestemd is voor eerstejaars D-pupillen, wordt op de velden van Lewedorpse Boys af- SAS VAN GENT - Het buitenzwem- bad in Sas van Gent is dit weekein de het strijdtoneel van de Zeeuw se zomerkampioenschappen zwemmen. Als een van de weinige kringen in Nederland organiseert de Kring Zeeland de Zeeuwse kampioen schappen 's zomers nog altijd in een 50-meter-buitenbad. De organiserende verenigingen De gewerkt. De eerste wedstrijden be ginnen om 10.30 uur. Er wordt op twee velden gevoetbald. Het toer nooi wordt gehouden ter nage dachtenis aan Stefan Moens. Hij overleed september 2007 op 24-ja- rige leeftijd. Stefan Moens was de grote animator, oprichter en spe lers van Lebo 4. Daarnaast was hij als vrijwilliger nauw betrokken bij allerlei (jeugd)activiteiten. Honte en De Bruinvis gaan kennis maken met de nieuwe pakken. Was vorig jaar Blue Seventy de blikvanger, nu kan dat wel eens de Speedo Lazer Racer of misschien zelfs de nieuwe faked worden. Als de pakken regionaal net zo'n in vloed hebben als landelijk, zullen kringrecords niet uitblijven. De Zeeuwse clubs zijn goed vertegen woordigd, in totaal komen 230 sporters in actie. Opvallend is dat de mannen van Luctor niet op vol le sterkte zijn. Toby Aarnoutse, Niek de Ridder en Davy Bissiik zijn wegens studieverplichtingen in het buitenland. Grote kanshebbers op veel ereme taal zijn Kevin Hondsmerk en Stephanie Rombout. De wedstrij den beginnen vandaag en morgen om 10.30 uur. Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Puzzel ouderwets gezellig mee en maak tot maandag nog kans op set van 2x luxe satijnen éénpersoonsdek bedovertrekken (incl. kussensloop). Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53