'De Roparun is echt gaan leven op Tholen' Stage- en Afstudeerplaatsen Toekomst van Thoolse zeilschool is onzeker 'Hz™' Gratis waardebepaling voor uw woning? Rockfestival voor nationale en internationale studenten Hogeschool Zeeland Te voet naar school voor het goede doel Ontwerp voor Haestinge is nu helemaal rond Bpzc Zaterdag 16 mei 2009 2 7 tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl nieuw-vossemeer - In Nieuw Vos- semeer vindt vandaag de twintig ste editie van het festival Borstrock plaats. Op een veld aan de Groene- weg, langs het Schelde-Rijnkanaal, spelen vanaf 13.00 uur onder meer de bands Idiot Proof Troy Torino, Bintangs en MpirE. Voor de periode van september 2009 t/m januari 2010 zijn wij op zoek naar interessante stageplekken en afstudeerprojecten voor onze nationale en internationale studenten van de volgende Academies: Economie Techniek Omgeving Zorg Welzijn Informatica, Communicatie Logistiek De inzet van een stagiair of afstudeerder biedt zowel uw organisatie als de student vele mogelijkheden, zoals voor u het opdoen van nieuwe ideeën en voor de student praktijkgerichte werkervaring. Indien er binnen uw organisatie mogelijkheden zijn, dan vernemen wij dat graag. Voor meer informatie omtrent onze (inter)nationale studenten en hun stage- of afstudeertrajecten kunt u contact opnemen met Stagebureau Hogeschool Zeeland, tel. 0118 48 9111 of per e-mail: stage@hz.nl De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort Sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. v>>>. raab karcher I www.raabkarcher.nl Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Leerlingen van twee Thoolse basisscholen (De Regenboog en De Kraal) deden gisteren mee aan een sponsorloop. Het is één van de acties waar het Running Team Tholen geld mee probeert in te zamelen. foto Willem Mieras Running Team Tholen doet voor de tweede keer meer aan estafette. door Rob Paardekam tholen - De sportieve prestatie van vorig jaar zal moeilijk te over treffen zijn, maar nóg meer geld ophalen, moet kunnen. „En dat ondanks de recessie", zegt Dennis van Lent van het Running Team Tholen. Het team werd vorig jaar opge richt om mee te doen aan de Ro parun. Tijdens die estafette trek ken teams lopend en fietsend van Parijs naar Rotterdam, waar ze op de Coolsingel elk jaar door duizen den mensen worden onthaald. On derweg worden ze in plaatsen als Bergen op Zoom en Ossendrecht, midden in de nacht, ook door heel veel mensen aangemoedigd. Natuurlijk proberen de teams een zo snel mogelijke tijd neer te zet ten. Met een 28e plaats op 253 teams deed de debuterende.Thool- se ploeg het vorig jaar uitstekend. „Als we dit jaar weer bij de eerste vijftig zitten, ben ik meer dan te vreden", stelt Van Lent. Maar het gaat vooral om het geld dat de teams inzamelen. Dat gaat naar goede doelen met betrekking tot kanker. Het geld wordt opge haald door activiteiten, die teams voorafgaand aan de estafette hou den. Zo heeft het Running Team Tholen dit jaar oliebollen gebak ken, een optreden verzorgd en een statiegeldbonnen-actie gehouden. Gisteren deden scholieren van de Thoolse basisscholen De Kraal en De Regenboog mee aan een spon sorloop. Het Running Team kreeg ook nog eens een cheque van 1500 euro overhandigd van de Lions Club Tholen. „Vorig jaar hebben we in totaal 8500 euro opgehaald", zegt Van Lent. „De kans is heel groot dat we daar dit jaar ruim schoots overheen gaan." Volgens Van Lent is het evenement na vo rig jaar enorm gaan leven op het eiland Tholen. „We hoeven echt aan niemand meer uit te leggen wat de Roparun is." De Roparun vindt dit jaar plaats van 30 mei tot en met 1 juni. www.runningteamtholen.nl www.roparun.nl door Rob Paardekam tholen - Zeilschool TG17 mag nog één jaar in de Thoolse haven geves tigd blijven, maar daarna moet ze wellicht verkassen. „Alleen zou ik .niet weten waarheen", zegt eige naar Lauw Almekinders. In het verleden zat hij op de Speel mansplaten. Een perfecte locatie, maar de eigenaar heeft grootse plannen met het gebied en daarin past de zeilschool even niet. „Ik kan straks wel een plekje krijgen in de nieuwe jachthaven op de Speelmansplaten", zegt Almekin ders. „Maar de huur wordt veel te hoog. De zeilschool is ook maar een uit de hand gelopen hobby." Almekinders huurt nu een steiger bij Duivendijk in de haven van Tholen. Het college wil daar nog, één jaar toestemming voor geven. Daarna is het waarschijnlijk ge daan. „In een brief schrijft de ge meente dat ik niet kan blijven in verband met toekomstige ontwik kelingen", zegt Almekinders. „Wel ke dat zijn, weet ik niet." Een woordvoerder van de gemeen te kan geen duidelijkheid schep pen. „Wij dachten dat de zeil school terug naar de Speelmanspla ten zou gaan. Nu meneer Almekin ders zegt dat dat niet zo is, ont staat een nieuwe situatie. We moe ten daar eens over praten." Almekinders hoopt dat de gemeen te hem helpt. „Ze zeggen recreatie belangrijk te vinden. Dan laat je zo iets niet verloren gaan, toch?" tholen - Vier leerlingen van het Calvijn College en twee van het Hoornbeeck College in Goes heb ben gisternacht zo'n 650 euro op gehaald voor het goede doel door van Tholen naar hun school in Goes te lopen: zo'n vijftig kilome ter. De opbrengst gaat naar de christelijke hulporganisatie MAF. „Het was leuk, maar bij Krabben- dijke begon het wel zwaar te wor den", vertelt Henry Boekhout uit Tholen, die het idee bedacht. „De hevige regen heeft ook voor wat oponthoud gezorgd, maar we heb ben de eindstreep gehaald." sint-maartensdijk - Het ontwerp voor de nieuwbouw van sport- en gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk is definitief In overleg met de welstandscom missie heeft de architect de entree zodanig aangepast dat de ronding van het gebouw wordt doorgezet. Verder is de keuken vergroot en zijn de ruimten voor de beheerder en de bergruimte van de keuken verkleind. De bouw begint ver moedelijk in oktober van dit jaar. O Kijk voor een artists impression op www.pzc.nl/tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51