Binnenland Ontdek Portugal! u Arke.nl PIANO'S Christelijke school schorst homoleraar 249 4991 ACUSTICA Kabinet steunt bouw, duurzaafriheid en huiseigenaar Vertrek in juni Dacht 't wel Open dag I juni, 12.00 tot 16.00 uur. www.goldentulipwestduin.nl PZC Zaterdag 16 mei 2009 5 2006 2007 2003 Kabinet steunt plan aanpak onverzekerden den haag - De ministerraad heeft gisteren ingestemd met het plan van minister Klink om het moge lijk te maken een zorgverzekering op te leggen aan onverzekerden. De premie kan dan op hun inko men worden ingehouden. Volgens CBS-cijfers zijn 170.000 Nederlan ders niet verzekerd tegen ziektekos ten, terwijl dat wel verplicht is. Balkenende ontmoet dalai lama niet den haag - Premier Balkenende zal de dalai lama niet ontmoeten als de geestelijk leider van Tibet be gin juni in Nederland is. China heeft Nederland laten weten dat een ontmoeting tussen een minis ter en de dalai lama de relatie tus sen beide landen zal schaden. Mi nister Verhagen (Buitenlandse Za ken) ontmoet de dalai lama wel. Onderzoek verband gsm en hersenkanker utrecht - Wetenschappers van de Universiteit.Utrecht doen mee aan een internationaal onderzoek naar de relatie tussen moderne commu nicatiemiddelen en hersenkanker bij jonge mensen. Aan het onder zoek doen experts uit dertien lan den mee. De laatste jaren komen kwaadaardige hersentumoren va ker voor bij mensen onder de twintig. Mogelijk is er een relatie met het mobieltje. Voor 'n advies op maat Korte Huifakkerstraal 2, Breda - 076 560 24 23 Bejaarde te langzaam: rijbewijs kwijt leeuwarden - Een 73-jarige man uit Leeuwarden heeft zijn rijbe wijs moeten inleveren bij de poli tie omdat hij te langzaam reed. Dat maakte de politie gisteren be kend. Volgens de politie reed de man 'stapvoets' waar de maximumsnel heid 30 kilometer per uur is. De politie gaf de man een stopteken toen hij weigerde zijn snelheid te verhogen. Het bleek later dat de man al drie keer eerder 'onveilig rijgedrag' had vertoond. Den Helder boos op Belgisch leger den helder - De gemeente Den Helder overweegt aangifte te doen tegen het Belgische leger naar aan leiding van de vondst van munitie in woonwijken. In twee woonwij ken vonden spelende kinderen donderdag tientallen losse flod ders met het kruit er nog in. Vol gens de politie is deze munitie af komstig van Belgische militairen die in Den Helder deelnamen aan een militaire oefening. Gemeenten, projectontwikkelaars, verhuurders en bouwers worden met een 'crisisbudget' van 395 miljoen euro in 2009 en 2010 in staat gesteld zoveel mogelijk door te bouwen. Nog voor de zomer kunnen gemeenten aanvragen voor projecten indienen die ze voor geld uit deze pot in aanmerking willen laten komen, zo maakte minister Eberhard van der Laan (Wonen) gisteren bekend. Het kabinet wil niet alleen de woningbouw op gang houden, Prinses Maxima viert morgen haar achtendertigste verjaardag. foto Robin Utrecht/ANP emst - De School met de Bijbel in het Gelderse Ernst heeft een leer kracht op non-actief gesteld nadat die had gezegd dat hij homosek sueel is. Het bestuur van de basisschool vindt dat de geaardheid van de do cent op gespannen voet staat met de grondslag en doelstellingen van de school en dat zijn dienstver band niet kan worden voortgezet. Dat staat in een brief van het PORTUGAL 2-sterren appartement, 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op 17, 22, 24 en 26 juni. maar ook werkgelegenheid behouden, duurzaamheid vergroten en huiseigenaren helpen die door de crisis in de knel komen. Laatstgenoemden kunnen goedkoper leningen afslui ten voor investeringen in huis, zoals zonnepanelen en warmtepompen. Het kabinet denkt dat vooral cor poraties fors zullen investeren waardoor in twee jaar 100.000 woningen energiezuiniger kunnen worden gemaakt. 3-sterren appartement, 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op 17, 22 en 24 juni. 4-sterren appartement, 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op 17, 22, 24 en 26 juni. 3-sterren aparthotel, 8 dagen, o.b.v. logies. Vertrek op 14, 21 en 28 juni. -sterren hotel, 8 dagen, o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek op 14, 21 en 28 juni. 3-sterren hotel, 8 dagen, o.b.v. logies/ontbijt Vertrek op 1, 8 en 15 juni. Costa de Lisboa 3-sterren hotel, 8 dagen, o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek op 12,15 19 en 22 juni. schoolbestuur aan de ouders van de leerlingen. Een woordvoerder van de school bevestigde dat de leerkracht momenteel niet werkt, maar zei dat van ontslag geen spra ke is. De school praat met de do cent over een mogelijke oplossing, aldus de zegsman. Onderwijsmi nister Plasterk zegt dat discrimina tie niet mag, maar dat hij over dit specifieke geval niets kan zeggen. Hij kent de achtergrond niet. Alle genoemde" prijzenzijnpnjzen per persoon;: o;b.v. 2 ,pers. IricL vlucht Economy. Class, (U-Wasse); brandstoftoeslagenj luchthaven- en vliegbelasting e.xd, andere toeslagen. Nu ookVliegtaxFree (reeds in de prijs verwerkt): Ga voorde voor- "yyaarden.'naar Arke.nl of informeer bij één var. dé winkels van Arke. Op=op. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voor- 'behouden, Boek snel bij uw winkel van Arke of ga naar: cent teruggevallen. Niet alleen be drijven doen het zuinig aan. Ook de consument verzaakt zijn rol als aanjager van de economie. De con sumptie daalde de eerste drie maanden 2,4 procent. En dat is niet omdat Nederlanders het geld niet hebben, integendeel. In drie maanden tijd hebben Nederlan ders tien miljard euro gespaard. Dat is twee keer zoveel als de vijf miljard euro die in het eerste kwar taal van 2008 op het spaarboekje werd gezet. Hoewel het CBS geen voorspellingen doet, kan uit de cij fers nu al worden geconcludeerd dat de echte pijn nog moet wor den geleden. Waar de totale pro ductie met 4,5 procent is gedaald ten opzichte van vorig jaar, is het aantal banen in diezelfde periode met dertigduizend gegroeid. Dat betekent simpelweg dat minder wordt geproduceerd met meer mensen, dus dat personeel minder werk verricht bij de baas. Volgens het CBS is de arbeidsproductivi teit, de hoeveelheid werk die ie mand verricht binnen een bepaal de tijd, met 5 procent gedaald. Dat is wederom een diepterecord. Maar nu wel een dat grote gevol gen zal hebben voor de werkne mer. Er is geen bedrijf dat perso neel op de loonlijst laat staan als er geen werk is. Waarschijnlijk zien wij dit kwartaal en anders vol gend kwartaal de werkloosheid stijgen. Er rest één mogelijke ont snapping. Volgens de jongste cij fers krabbelt het producenten- en consumentenvertrouwen op. Dat gestegen vertrouwen moet er dan wel toe leiden dat bedrijven en consumenten weer gaan uitgeven. Michiel Vergeer, econoom bij het CBS, maakte gisteren de slechte cij fers bekend. foto ANP Europese Unie: -4,4% Verenigde Staten: -2,6% Verenigde Staten: -2,6% Nederland: -4,5% i Cyprus: +1,6% Spanje: -2,9% Oostenrijk: -2,9% België: -3,0% Frankrijk: -3,2% Tsjechië: -3,4% Bulgarije: -3,5% Portugal: -3,7% Verenigd Koninkrijk: -4,1% Nederland: -4,5% Hongarije: -4,7% Slowakije: -5,4% Italië: -5,9% Roemenië: -6,4% Duitsland: -6,7% Litouwen: -10,9% Estland: -15,6% Letland: -18,6% Duitsland: -6,7% Nederlandse economie zakt beneden niveau VS Verandering Bruto Binnenlands Product (BBP) t.o.v. hetzelfde kwartaal van het voorgaande jaar (in procenten). Groeicijfers buitenland 1 ste kwartaal 2009 t.o.v. 1 ste kwartaal 2008 (in procenten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5