Op de Franse schorren Weekend vol kunst in Goes en Borsele Last van onkruid? www.roundup.eu Sportvereniging houdt jaarmarkt in Borsseie Inzameling van kleding voor Dorcas Nederland Meidoornfietstochten toerclub Kapelle '79 Quatre-mainsgroep in galerie Wissenkerke Sportdag voor visueel! beperkte jongeren Rommelmarkt op Ring van 's-Heer Abtskerke Afrikaans kokkerellen >>Sfe 1 Officieel begin van uitbreiding bij Limagrain 22 Zaterdag 16 mei 2009 pzc B Kelly Klein en Lamyae Moutahhir winnen gedichtenwedstrij d. goes - Het Weekend van de Ama teurkunst (WAK) is gisteravond of ficieel geopend in de bibliotheek van Goes met de prijsuitreiking van een poëziewedstrijd. Leerlin gen uit de derde en vierde klas van het Ostrea Lyceum schreven ge dichten over onderwijs in Afrika. Uit 65 inzendingen koos de jury het gedicht dat Kelly Klijn en Lamyae Moutahhir samen schre ven unaniem tot beste. De tweede plek was voor Tango Rasoul, Mary Swanpillai won de derde prijs. Dit jaar doen acht gemeenten aan WAK Zeeland mee, waaronder Goes en Borsele. In Goes zijn van daag van 10.00 tot 17.00 uur exposi ties, optredens en workshops in de Grote Kerk, er is muziek in de Manhuistuin en op de Grote Markt begint het evenement om 11.30 uur met volksdansen, waarna popkoor Seaside Rendez Vous en verschillende bandjes optreden. Eveneens op de Grote Markt is een workshop graffiti. In de Zeeuwse koorschool begint om 14.00 uur een workshop cabaret. In Baarland zijn vandaag van 13.00 tot 17.00 uur allerlei workshops, van schilderen en beeldhouwen tot kalligrafie. Vanavond spelen de bands Kids Never Lie (electropop) en SixFiftyNine (metal) in dorps huis Cameronian in Baarland. De resultaten van de workshops wor den zondag tentoongesteld in de Protestantse kerk aan de Slotstraat. Daar is dan ook een optreden van het gospelduo Bright Light. borssele - Op het Plein in Borsse ie is vandaag van 10.30 tot 16.00 uur de Borsselse jaarmarkt met veertig kramen. Kinderen kunnen ponyrijden, een tochtje maken in een ponywagen en zich uitleven op een springkussen. Er is ringste ken met oude tractoren en er komt een historische dorsmachi ne. Sportvereniging Borsseie (gym nastiek, tennis, aerobics en wandel tochten) is de organisator. 's-cravenpolder - Kleding, bed dengoed en schoeisel zijn vandaag van 9.00 tot 11.30 uur welkom bij een kledinginzameling van Dorcas Hulp Nederland in de Elimkerk aan de Langeweg in 's-Gravenpol- der. De spullen zijn bestemd voor Dor- cas-projecten in Oost-Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Ge vraagd wordt alles in dichte plastic zakken aan te leveren. kapelle - Toer- en trimclub Kapel le '79 houdt morgen de jaarlijkse meidoorntochten. Voor recreatie ve fietsers is er een rit uitgezet van veertig kilometer. Meer geoefende deelnemers kunnen voor de hon derd kilometer kiezen. De tochten zijn onderweg met pijlen gemar keerd. De inschrijving is morgen ochtend in hotel De Zwaan aan het Kerkplein 47 in Kapelle tussen 9.00 en 10.00 uur. 'Ik liep daar langs die dijk en ik vond het nogal lang duren. Toen heb ik gevraagd of hij nog een mes had. En zo is het begonnen' wissenkerke - De Quatre-mains groep Zeeland geeft vandaag een optreden in galerie De Praktijk aan de Voorstraat 16 in Wissenker ke. Het gaat om een 'voorspeelmid dagwaarop leden van de Quatre- mainsgroep met z'n tweeën achter één piano plaatsnemen en samen, dus vierhandig, spelen. Het con cert in de galerie De Prakrijk in Wissenkerke begint om t4.30 uur. De toegang is gratis. goes - Voor visueel beperkte jon geren van zes tot vijftien jaar wordt vandaag in Sportpunt Zee land in Goes een sportdag gehou den. Visio, de landelijke stichting voor slechtzienden en blinden, en SportZeeland hebben de organisa tie in handen. Het programma ver meldt van 10.30 tot 15.00 uur: ju do, streetdance, voetbal en goalbal. Deelname kost vijf euro. Inschrij ven kan vanaf 10.00 uur. 's-heer abtskerke - De protestant se kerk in 's-Heer Abtskerke houdt vandaag van 10.00 tot 14.00 uur de tweejaarlijkse rommelmarkt op de Ring rond de dorpskerk. Tweede hands spullen zijn te koop en ook versgebakken oliebollen en pan nenkoeken. De opbrengst is be stemd voor onderhoud aan de kerk. Schilder- en stucwerk in de vergaderzaal of consistorie zijn toe aan een flinke opknapbeurt. Hans Elenbaas op een Frans schor. Hans en Dirk Elenbaas halen zeekraal uit Bretagne en Normandië. kijk voor meer informatie op HEINKENSZAND - Uitgebreid Afrikaans eten. Het kon gisteravond in de Bar- besteinkerk aan Clara's Pad in Heinkenszand. Marleen van Asselt, die al ja ren in Ghana woont en werkt voor stichting Onyname, hield in de kerk een workshop Afrikaans koken. De Afrika-week van de christelijke jongerenclub CJV Heinkenszand wordt dit weekeinde afgesloten, met vandaag van 14.00 tot 17.00 uur een Afrikaanse markt bij de Barbesteinkerk.foto Willem Mieras rilland - In de Zimmermanpol- der bij Rilland is gisteren het offi ciële startschot gegeven voor de uitbreiding van veredelingsbedrijf Limagrain Nederland. De nieuw bouw voorziet in grote loodsen voor de kweekactiviteiten in gra nen, vlas en peulvruchten, die nu nog op Limagrains researchbedrijf in Lelystad plaatsvinden. De eerste faciliteiten worden na de oogst van 2009 in gebruik genomen en de verhuizing vanuit Lelystad zal begin 2010 voltooid zijn. Met de uitbreiding is een investe ring van 1,5 miljoen euro gemoeid, die in totaal zeventien arbeids plaatsen oplevert. De nieuwbouw beslaat zo'n halve hectare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46