Kitesurfen komt uit gedoogsfeer Koopzondag 17 mei Intratuin Koudekerke TJ II 29 BEVELANDEN-THOLEN Tunnel gestremd Poppenkast Streektaal: 't Is witte flup tussen die tweê Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Doordat er gistermiddag vrijwel geen wind stond, was kitesurfen niet mogelijk. In de plaats daarvan was er een demonstratie kitesurftechniek op X-Beach. foto Willem Mieras Zaterdag 16 mei 2009 X-Beach bij Roompot eerste strand waar sport officieel mag. door Lilian Dominicus KAMPERLAND - Eindelijk, het mag: kitesurfen op het strand. Wethou der Piet de Putter van de gemeen te Noord-Beveland opende gister middag onder redelijk grote be langstelling het eerste officiële kite- surfstrand in Nederland: X-Beach, achter restaurant Bestevaer op de Roompot in Kamperland. „Een ideale plek voor kitesurfen", is het oordeel van Middelburger Harm Wattel, regiovertegenwoordi ger van de Nederlandse Kitesurf Vereniging (NKV) en surfschool- houder. „Het is hier vlak water, er zijn weinig obstakels en de wind staat meestal op het noorden of noordoosten. Aanlandige wind dus, waardoor het relatief makkelij ker is om terug het strand op te ko men. Het is ook een ideale plek voor beginners." Helaas was het kitesurfweer giste ren verre van ideaal om een grote demonstratie te geven. Wattel: „Je hebt zeker windkracht vier nodig." Dus werd het een demo van slechts één kitesurfer die met een touw werd voortgetrokken. Natuurlijk wordt de sport al op di verse plekken in Zeeland bedre ven, zoals op Neeltje Jans en De Kaloot, maar op die stranden wordt kitesurfen nog steeds slechts gedoogd. „Kitesurfen is een tamelijk nieuwe sport. Zoals wel Aan de Oosterschelde bij de Roompot is het eerste officiële ki- tesurfttrand geopend. De kitesurfvereniging wil er snel meer in Zeeland. vaker het geval is met nieuwe spor ten, volgt wetgeving pas later", al dus Wattel. Wat hem en vele andere aanwezi gen op het Oosterscheldestrandje betreft, volgen er snel meer stran den waar officieel gekitesurft mag worden. „Zeeland zou als water sportprovincie ook de rol van kite- surfprovincie moeten vervullen", vindt Ben Sinke van Rijkswater staat Zeeland. Zover is het nog niet. De NKV had bij de Roompot het geluk dat alle belanghebbenden het ermee eens waren dat het kon. Sinke: „Maar Jeroen Schreuders ongedeerd na val van zes meter als er veel vogels zijn, en een vogel beschermingsclub zegt 'nee', dan gaat het niet door." Volgens Wattel is kitesurfen een 'grenzeloze sport'. „Als je ziet hoe hoog en hoe ver je kunt, welke trucs er allemaal zijn, dat is einde loos." Kitesurfen is een snel groeiende watersport. De NKV heeft drieduizend leden. „Maar ki- tesurfers zijn vrijbuiters. Ik schat dat je dat aantal zeker met drie moet vermenigvuldigen om uit te komen op het aantal beoefenaars", denkt Henk Botterweg van het Watersportverbond. van 12.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinciaatseweg tussen Vlissingén en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin borssele - De Westerscheldetun- nel is van Borssele naar Terneuzen gisterochtend een uurtje gestremd geweest na een eenzijdig ongeval. Een automobiliste reed op weg naar de tunnel tegen de vangrail. ZEEUWSE Het kanaaldorp in Zeeuws-Vlaan- deren werd onlangs opgeschrikt door het bericht dat zich daar een man had gevestigd met een meer dan normale belangstelling voor kinderen. Het was voor de dorpsbewoners re den om een extra oogje in het zeil te houden en dat leidde tot enkele merkwaardige gebeurtenissen in het dorp. Zoals die keer dat de secretaris van de dorpsraad zijn kleinzoon hielp Tip? redactie@pzc.nl zoeken naar insecten voor een schoolproject. Samen kropen ze door de tuin. Een oplettende dorpsgenoot belde prompt de politie. De dienders wa ren snel ter plaatse. Een agente vroeg bits hoe de man, die met het jochie door het gras struinde, heet te. Naar waarheid antwoordde de man: 'Jan Klaassen'. De agente fronste de wenkbrau wen en riep geïrriteerd: „Ja en ik ben Katrijn!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45