Johan Bruyneel heeft niks meer te verliezen I? jacco Schroevers mikt op een verbetering van zijn persoonlijk record ZEEUWS VLAAIWEREN Ook verslaggevers bereiden zich voor op marathon Kijk op www.pzc.nl/blog/kustmarathonweblog PZC Zaterdag 16 mei 2009 37 Astana protesteert in Giro d'Italia tegen uitblijven betalingen. door Edward Swier chiavenna - Het was een heel ge- pulk, maar de actie had wel effect. De wielerploeg van Lance Armst rong en Johan Bruyneel heeft zich zichtbaar afgekeerd van de spon sors van het team. In de zevende Giro-etappe startten de Asta- na-renners gisteren in shirts waar de reclame-uitingen van waren 'ge wist'. „We hebben toch niks meer te verliezen", aldus Bruyneel. Aan de streep in Chiavenna, waar Edvald Boasson Hagen de rit won na de eerste regenachtige dag in de ze Ronde van Italië, liet Johan Bruyneel weten hoop te hebben dat de sponsors alsnog gaan beta len. De gas-, olie- en staalbedrij ven uit de Kazachstaanse hoofd stad Astana draaiden de geldkraan twee maanden terug dicht. Offici eel vanwege de financiële crisis. Eerder is het denkbaar dat ze het eigenlijk zat zijn een Ameri kaans-Spaanse ploeg te sponsoren. In eerste instantie sprongen de geldschieters erin omdat Alexan der Vinokoerov, de oogappel van de Kazachstaanse premier Achme- tov, bij het team zat. Toen de dope gebruiker echter tegen de lamp liep, was de lol er wel een beetje af in de voormalige Sovjet-republiek. De wielerbond van Kazachstan be heert officieel de licentie van de ploeg. Teammanager Bruyneel: „De bond zit een beetje tussen twee vuren in. Ze denken graag met me mee, maar kunnen ook niks als de sponsors niet betalen." Nadat veelvuldig overleg via de te lefoon geen effect had opgeleverd, besloot Bruyneel dat op ludieke wijze geprotesteerd zou worden te- Lance Armstrong en zijn ploeggenoten van Astana reden de zevende Gi ro-etappe gisteren zonder de reclame-uitingen van hun niet betalende spon sors op hun shirt. foto Alessandro Trovati gen de nijpende situatie. „Toen ze in Kazachstan lucht kregen van on ze shirtjesactie, is daar toch wel een en ander in gang gezet. Ik heb al 'wat berichtjes mogen ontvan gen." De belofte dat er weer ge stort wordt, zou zijn gedaan. „Het komt in orde is me gezegd." Bruyneel lacht er echter zuinigjes bij. „Ze kwamen daar wel mee toen de deadline wat mij betreft ei genlijk al verstreken was." Hij weet inmiddels ook wat beloftes waard zijn. Wie zaken doet met Kazchstan leert al snel dat slechts weinigen er écht te vertrouwen zijn. Rond de ploeg van Vino koerov liepen destijds ook allerlei oligarchen, nieuwe rijken en maf- Met een shirtjesactie - de reda- me-uitingen waren van de shirts gehaald - protesteren de renners van Astana tegen de sponsors die niet over de brug komen. fia-achtige types rond. Bang voor represailles is Bruyneel niet. „Als we stil waren gebleven, was er sowieso niets gebeurd. Bo vendien we hebben nu ook niks, dus ook niks te verliezen." Astana is de ploeg van 's werelds beste klassementsrenner (Alberto Conta- dor), van 's werelds beroemdste coureur (Lance Armstrong) en Gi ro-favoriet Levi Leipheimer. Het is echter dus ook een ploeg die in staat van ontbinding verkeert. Als de sponsors voor 31 mei niet met geld over de brug komen, komt de licentie van het team ter beschikking. Het lijkt welhaast ze ker dat Armstrong en Bruyneel dan samen in een avontuur stap pen. „Ik ben al met enkele multina tionals in gesprek, diverse bedrij ven hebben zich gemeld. Ik ben er van overtuigd dat we er bij de start van de Tour bij zijn", aldus Bruy neel. Remco Felius gaat van Jong Ambon naar Hoek hoek - Hoek heeft voor volgend voetbalseizoen een nieuwe speler aangetrokken. De Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser gaat in zee met Remco Felius van Jong Ambon. Felius is middenvelder bij de Mid delburgse zondag-vierdeklasser. Hij speelde in het verleden ook al eens voor RCS. In een eerder sta dium legde Hoek ook al Jurgen Landuyt (Torhout), Tim Faassen (Tern. Boys), Musaba Selemani (Union Saint-Gilloise), Koen Ver- syp (Oudenaarde) en Lieven de Veirman (Eendracht Aalst) vast. Foppe de Haan sluit nieuwe club niet uit zeist - Foppe de Haan staat toch nog open voor een terugkeer als coach bij een club. De 65-jarige Fries zegt dit op website van de voetbalbond KNVB. „Een club sluit ik niet op voorhand uit, maar dan moet het wel iets heel moois zijn." In maart liet De Haan nog weten dat hij geen baan meer als voetbaltrainer wilde nemen als zijn contract als 'supervisor' van het belofte-elftal bij de KNVB af loopt. De verbintenis eindigt op r juli. De Haan zou niet bij voorbaat nee zegen tegen Ajax of AZ. Dressuuramazone Osse in A-kader opgenomen heinkenszand - Dressuuramazone Maxime Osse en haar paard Navar ro zijn door de nationale jeugd- coach Tineke Bartels opgenomen in het A-kader. Het is nog maar een maand geleden dat de maan dag zestien jaar geworden amazo ne uit Heinkenszand werd opgeno- .men in de B-selectie. De prestaties in de internationale wedstrijden in Stadl Paura, Saumur en Weert en de resultaten op de nationale kaderwedstrijden waren voor Maxime Osse goed voor een plaats bij de nationale juniorenelite. Maarten den Bakker even terug op de fiets rijswijk - Maarten den Bakker keert in juni even terug in het wie- lerpeloton. De huidige ploegleider van het continentale team Van Vliet EBH Elshof doet dat met het oog op de Nederlandse titel strijd op de weg, eind juni in Heerlen/Landgraaf waar hij wil starten. Den Bakker, 40 inmiddels, stopte in september 2008 met wiel rennen. In 1996 en 1999 veroverde hij de nationale titel op de weg bij de elite. In 2003 werd hij ook nog een keer nationaal kampioen tijdrijden. Frans Adelaar voor twee jaar naar Sparta rotterdam - Frans Adelaar is ko mend seizoen de nieuwe trainer van Sparta. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Rot terdamse club. Adelaar had nog een doorlopend contract bij FC Vo- lendam, maar mocht daar vertrek ken. De Volendammers degradeer den dit seizoen uit de eredivisie. Sparta klopte eerder tevergeefs bij een aantal andere coaches aan, on der wie Aad de Mos. De 48-jarige Adelaar volgt Foeke Booy op, die technisch directeur wordt bij FC Utrecht. MW en FC Dordrecht verder in play-offs dordrecht - MW en FC Dord recht hebben zich gisteravond ge plaatst voor de tweede ronde van de play-offs voor promotie en de gradatie. MW won de thuiswed strijd tegen Telstar met 1-0. Het eerste duel tussen beide clubs was dinsdag in 0-0 geëindigd. FC Dord recht won ook met 1-0, thuis te gen TOP Oss. Dordrecht was na de 2-0 zege van dinsdag al nagenoeg zeker van de volgende ronde. MW speelt nu tegen De Graaf schap, Dordrecht treft Roda )C. De eerste wedstrijden zijn dinsdag. Middelburgse atleet heeft zijn plafond nog niet bereikt. door René van Stee middelburg - Als wielrenner was Jacco Schroevers gewend om lang durig te trainen en af te zien. Aan gezien hij na zijn fietsloopbaan toch wilde blijven sporten, was de keuze voor de marathon redelijk snel gemaakt. „Er zijn belangrijke overeenkomsten met het wielren nen. Je moet er allebei heel hard voor trainen, op tijd je rust nemen en goed eten. Het grote verschil is dat het met lopen veel eenvoudi ger gaat. Je kunt op elk moment van de dag doen en het kost veel minder tijd", aldus Schroevers, die ook de Kustmarathon liep. Als wielrenner zegevierde hij onder meer in de juniorenkoers van de Acht van Chaam, terwijl hij bij de amateurs de Ronde van Philippine won. Schroevers is een man van de ele menten: kou en felle wind heeft hij het liefst. Net als met het fiet sen moet hij het tijdens het lopen van hard werken hebben. „Het moet zeker niet te warm zijn. Daar kan ik heel slecht tegen. Het vocht dat ik dan uitzweet is in kleine kring bijna legendarisch." Gelet op de weersvoorspellingen zal Schroevers vandaag in de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen niet ge heel aan zijn trekken komt. On danks een vrij zwaar parkoers met veel onverharde stukken, mikt hij toch op de verbetering van zijn persoonlijk record. Hij baseert die verwachting op de prestaties die hij de laatste maanden leverde. Zo verbeterde hij onlangs zijn beste tijd op de halve marathon. In Oost- voorne kwam hij tot 1 uur en 26 minuten. Bovendien stelde hij vo rig jaar in Etten-Leur zijn snelste tijd op de marathon met 25 minu ten scherper. Schroevers schrijft die progressie toe aan een veran derde manier van trainen. „Ik vond zelf dat er te weinig vooruit gang in zat. Toen ben ik eens gaan uitpluizen waar dit aan kon liggen. M'n trainingsschema's uit het wiel rennen toonden aan dat ik veel meer duurwerk moest gaan doen en ook in een lager tempo moest gaan lopen dan ik gewoonlijk deed. En dat heeft mede dankzij de hartslagmeter enorm geholpen. M'n basisconditie is nu beter dan voordien. In wedstrijden loop ik nu dus ook sneller." Doordat de Marathon Zeeuws-Vlaanderen in het voor jaar wordt gehouden en de Kust marathon in het najaar volgt, spreekt Schroevers over een voor zijn persoontje bijna ideale situa tie. „Je kan jezelf op beide evene menten prima voorbereiden. Er zit precies genoeg tijd tussen om naar een hoogtepunt toe te wer ken. Dat vind ik het mooiste. En wat ook wel aardig is: je hoeft er de provincie niet meer voor uit", aldus Schroevers, die nog lange tijd progressie op zijn favoriete lo opnummer verwacht te boeken. „Zoals het er nu naar uitziet, duurt dat inderdaad nog wel even voort. Want ik ga nog ieder jaar sneller." Oproep foto's marathon De PZC wil op de site graag fo to's van de marathon Zeeuws-Vlaanderen publiceren. Daarom roept de sport- en in ternetredactie van deze krant mensen op om foto's in te stu ren. U kunt uw foto's sturen naar www.pzc.nl/foto. De marathon is vandaag te vol gen via www.pzc.nl. Daar ver schijnen regelmatig nieuwsflit sen en aan het eind van de middag een videoversiag. If "S' 1 -ffcr*'' Jacco Schroevers A &:>f Leeftijd: 39 jaar Woonplaats: Middelburg Beroep: ondernemer in de in dustriële automatisering Aantal marathons: 6 Snelste tijd: 3 uur en 20 minu ten (2008 in Etten-Leur) 8Pg|j v -V Jacco Schroevers is een man van de elementen: kou en felle wind heeft hij het liefst. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35