Advocaat: Geld speelt geen rol PZCI35 Dikke vrienden 39 40 en 41 Zaterdag 16 mei 2009 Maarten de Bus begint met beachvolleybal op strand van Domburg Tip? sport@pzc.nl Zeeuws topscorer Dennie le Comte dodelijk in zestien Dick Advocaat: „De Belgische spelers moeten wel eens van het stempel 'talent' afraken." foto Ronald Fieurbaaij Nederlandse coach wil bij Rode Duivels brutaliteit inbrengen. door Kristof Liberloo BRUSSEL - Dick Advocaat (61) heeft nu ook zelf aangegeven dat hij vrij wel zeker bondscoach van België wordt. „In België vind ik een uitda ging", vertelde de trainer van Ze nit aan het Vlaamse tv-program- ma Sporza. „Ik heb voor België ge kozen omdat er perspectief in die selectie zit." De Belgische bond KBVB bereikte dinsdag al een fi nancieel akkoord met Advocaat. Voor het einde van de maand moet de zaak afgerond worden. Dick Advocaat zal René Vanderey- cken opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. Dat zegt hij nu ook zelf. „Ik geloof in de kwaliteit van de spelers. Ze zijn jong en ta lentvol. Ze missen nog wat brutali teit, maar dat kan ik er wel inbren gen", vertelde Advocaat aan Spor za. „De spelers moeten wel eens van het stempel 'talent' afraken. Ze moeten nu maar eens laten zien dat ze goed kunnen'voetbal len. Daar geloof ik ook in, anders had ik het niet gedaan." Het plaatsen van Advocaats hand tekening lijkt slechts een formali teit. „Voor het einde van de maand beslissen we of we door gaan", aldus de Nederlander. „Ik kan niet blijven stilzitten en bij België vind ik een uitdaging." Voor het geld moet Advocaat alvast niet naar Brussel komen. Bij Zenit De overgang van Dick Advocaat van Zenit naar het nationale team van België lijkt op een haar na gevild. „In België vind ik een uitdaging." heeft hij een jaarsalaris van 7,5 mil joen euro, in België zou hij niet aan een miljoen euro per jaar -ko men. Advocaat was ook bij enkele clubs in beeld. Zo werd hij genoemd bij Ajax. „Maar in Nederland wil ik niet meer werken, dat heb ik ge had. Het wordt ofwel Zenit ofwel België", zegt hij. „Ik word 62 jaar en kom in een fase van mijn leven dat ik iets anders wil doen. Dan be gin je na te denken over hoelang je nog te gaan hebt. Op leeftijd denk je sneller aan een functie als bondscoach. Kijk maar naar Hid- dink, Lippi, Hitzfeld en Trapatto- ni. Zelfs Adriaanse overweegt het. Als je bij een club bent, ben je daar zeven dagen per week mee be zig. Bij een nationale ploeg vul je je tijd anders in." Advocaat kan pas in december aan de slag bij de Belgen, zijn contract in Rusland loopt in november pas af „Ik wil dit seizoen wel nog af sluiten bij Zenit. Ik wil kampioen worden en het tot december ook goed doen in de Europa League. Dan zou ik tevreden zijn. Ambitie is er nog wel, anders had ik het niet gedaan." Dirk Scheringa is een machtig man. Hij heeft met hard werken en slim zakendoen tientallen mil joenen verdiend, heeft een groot deel daarvan 'teruggegeven' aan de Nederland se sport en leek een aimabel mens. Tot af gelopen donderdag dan. Tijdens de pers conferentie over het vertrek van Louis van Gaal, gaf Scheringa toe dat hij de laat ste weken 'gewoon' had staan liegen. De voorzitter verklaarde dat het niet an ders had gekund. Het was allemaal weer eens de schuld van de media, benadrukte ook Van Gaal nog maar eens. Het zijn van die zinnetjes die steeds terugkomen. Ze kunnen niet transparant zijn, omdat de pers van alles verzint. Het is klinkklare onzin, omdat iedereen al lang wist dat Van Gaal met Bayern München in ge sprek was (geweest). Wanneer invloedrij ke mensen bij zo'n Europese topclub ver klaren dat Van Gaal kandidaat nummer één is, denken ze daar niet: we gaan maar niet bellen want hij heeft nog een doorlo pend contract. Dan pakken ze de tele foon, openen de onderhandelingen, trek ken een koffer met geld open en maken de zaak rond. Want voor geld is alles te koop. Dat weet Scheringa zelf maar al te goed. Het deed een beetje zielig aan, net als de liefdesverklaring tussen Scheringa en Van Gaal. Dikke vrienden zijn ze en daarom wilde de voorzitter zijn trainer geen strobreed in de weg leggen. Een af koopsom was niet nodig, met een vriend schappelijk potje van Bayern in Alkmaar was iedereen tevreden. De mooiste uit spraak moest toen nog komen: Van Gaal zal geen spelers van AZ meenemen naar München. Bij dezen daarom een voorspel ling: Stijn Schaars gaat in juli in het zui den van Duitsland op de foto in een le- derhose. Als speler van Bayern. Misschien staat Sergio Romero wel naast hem. Want Bayern heeft een serieus keepers probleem. Voor een club die ook in de Champions League weer eens een rol van betekenis wil spelen, is een topdoelman als Romero dan geen overbodige luxe. Toch benadrukte ook Scheringa het nog maar eens: zijn vriend Louis gaat geen ■spelers van AZ meenemen. Echt niet. Hij deed het weer met een vertederend ge zicht. Ik geloof er weinig meer van. Als Bayern spelers van AZ wil hebben, krijgt het die ook. Benieuwd of Dirk en Louis over een tijdje nog steeds van die dikke vrienden zijn.... Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33