'In een seconde lag ik zes meter lager' Hz^ Man moet wachten met 19e rij-examen Stage- en Afstudeerplaatsen Gratis waardebepaling voor uw woning? Fortis Fair s voor nationale en internationale studenten Hogeschool Zeeland PZC Zaterdag 16 mei 2009 I 27 Jeroen Schreuders (10) uit Rilland ongedeerd na val van zes meter. door Luc Oggel RILLAND - Waar judo al niet goed voor kan zijn. Jeroen Schreuders (10) uit Rilland heeft er misschien wel zijn leven aan te danken. An derhalve week geleden stortte hij zes meter naar beneden in een landbouwschuur, maar door zijn valtechniek kwam hij er zonder kleerscheuren vanaf. Jeroen en zijn vriendje Siem Kloet (ro) zullen die woensdag 6 mei niet snel vergeten, 's Middags wa ren de jongens aan het spelen op de boerderij van Siems ouders aan de Tweedeweg. „Op de zolder van de schuur staan kratten, daar wil den we een hut van bouwen", ver telt Siem. Via een ladder klom het tweetal naar de verdieping. Na ver loop van tijd bedacht Jeroen om maar eens te gaan kijken hoe laat het was, aangezien hij op tijd thuis moest zijn. Toen ging het mis. „Ik liep iets te ver en zakte zo door de isolatieplaten heen." Een secon de later lag hij zes meter lager op de betonnen vloer. „Ik zag hem er door zakken", zegt Siem. Siems va- „lk liep iets te ver en zakte zo door de isolatieplaten heen." der, die in de buurt was, belde met een de dokter. Hoewel Jeroen niets leek te mankeren, werden ook een ambulance en zelfs de traumaheli kopter opgeroepen. „Hij kon alles nog bewegen, maar je weet niet of er misschien inwendig letsel is", 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl OOST-SOUBURG - Korfbalvereniging Fortis uit Souburg zet vandaag van af n.oo uur haar hekken van het korfbalveld open voor de grote For tis Fair. Voor de kleintjes is er een korfbaldinic, voor de jeugdleden een schottoernooi. Ook staan er kramen en zijn er spelletjes. verklaart moeder Alexandra Schreuders. Jeroen werd gefrxeerd en per helikopter naar Rotterdam gebracht. Hij bleek wonderwel he lemaal in orde. Voor de zekerheid is hij een nachtje in het ziekenhuis gehouden. Nu, tien dagen later, herinnert al leen wat spierpijn nog aan het ha chelijke avontuur. Dat het ook veel slechter had kunnen aflopen, be seft Jeroen maar al te goed. Toch denkt hij dat ook zijn op judoles geleerde valtechniek van pas is ge komen. „Het ging heel snel, maar onbewust heb ik ervoor gezorgd dat ik op mijn zij terecht kwam." De jongens zijn inmiddels, weer overgegaan tot de orde van de dag, al doet Jeroen het nog wel een beetje rustig aan. En spelen op de zolder? „Nee, dat was de eerste én de laatste keer", bezweren de twee vrienden. door Ad Roos MIDDELBURG - Achttien keer had die 24-jarige man uit Vlissingen rij examen gedaan en achttien keer was hij gezakt. Niettemin vond hij zichzelf een kundig chauffeur. Politierechter G. van Unnik, voor wie hij zich gisteren in Middel burg moest verantwoorden, dacht daar toch iets anders over en gaf hem het advies eens goed na te denken of het niet mogelijk was dat de kunst van het autorijden voor hem gewoon te hoog was ge grepen. De Vlissinger mompelde wat, zei ettelijke keren 'sorry', en 'alstublieft geen straf, maar dat hielp allemaal niet. De feiten waarvoor hij zich moest verantwoorden waren daarvoor te ernstig. Op 6 september in Vlissin gen: ladderzat achter het stuur, géén rijbewijs en weigeren van zo wel de blaastest als de bloedproef. Een dag later: hetzelfde laken een pak. Wéér ladderzat, weigeren ademanalyse. Oktober: opnieuw in de olie met vier keer te veel drank op. Kort daarna: idem dito. „Hardleers, vier keer rijden zonder rijbewijs, vier keer dron ken achter het stuur, het is een wonder dat er niemand is doodge reden", verzuchtte officier van jus titie J. Bijvoet. Hij eiste daarom een gevangenisstraf van drie maan den, een rijontzegging van twee jaar en verbeurdverklaring van de auto. Hij maakte de Vlissinger direct ook maar duidelijk dat die rijont zegging ook betekent dat hij in die tijd géén rijlessen mag nemen en tijdens die ontzegging ook niet voor de negentiende keer rijexa men mag doen. „Waar een ander een aantal jaren over doet, presteert u in enkele we ken. U moet gewoon een tijdje van de straat", stelde rechter Van Unnik en vonniste geheel volgens de wens van de officier. Van Unnik adviseerde de Vlissin ger wel dat - mocht hij in beroep gaan - het verstandig zou zijn om dan wél een advocaat mee te ne- Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. raab Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. karcher www.raabkarcher.nl Tweede cruiseschip komt naar Vlissingen VLISSINGEN - De haven van Vlissin gen verwelkomt volgend jaar weer een cruiseschip. Ms Prinsendam, met 793 passagiers één van de kleinste schepen van de Holland AmericaLine, legt voor één dag aan op 20 juli 2oro. De passagiers kunnen Vlissingen in of elders een excursie maken. De rederij komt hier om bekend heid te verwerven. BIJ NADER In de aankondiging van het Week end voor Amateurkunstenaars (WAK) in de gemeente Veere is abusievelijk vermeld dat de festivi teiten zich morgen in Zoutelande afspelen. Dat is niet juist. De ope ning van WAK is vandaag om 12.00 uur in de Langstraat in Zou telande. Daar is ook een groot aan tal optredens, onder meer door de Argentijnse Tangoclub El Pacer. De Jeugdraad Veere heeft het avondprogramma georganiseerd. Jeroen Schreuders (links) met zijn vriendje Siem Kloet onder de gewraakte zolder. foto Willem Mieras Voor de periode van september 2009 t/m januari 2010 zijn wij op zoek naar interessante stageplekken en afstudeerprojecten voor onze nationale en internationale studenten van de volgende Academies: Economie Techniek Omgeving Zorg Welzijn Informatica, Communicatie Logistiek De inzet van een stagiair of afstudeerder biedt zowel uw organisatie als de student vele mogelijkheden, zoals voor u het opdoen van nieuwe ideeën en voor de student praktijkgerichte werkervaring. Indien er binnen uw organisatie mogelijkheden zijn, dan vernemen wij dat graag. Voor meer informatie omtrent onze (inter)nationale studenten en hun stage- of afstudeertrajecten kunt u contact opnemen met Stagebureau Hogeschool Zeeland, tel. 0118 48 9111 of per e-mail: stage@hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29