Op de Franse schorren Last van onkruid? www.roundup.eu 'Als je zo oud wordt, verlies je veel mensen' Beeldje dokter Mezger opgeknapt 22 Zaterdag 16 mei 2009 pzc W kijk voor meer informatie op Permanente make up Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 door Carla van de Merbel vlissingen - Natuurlijk, het is 'een heel end' en ze heeft veel meege maakt, maar toch heeft ze niet het gevoel dat ze al een eeuw oud is. Mientje Pierens-van den Driest uit Vlissingen werd gisteren honderd jaar. Vandaag viert ze dat in Ter Reede met haar kinderen, klein en achterkleinkinderen. Mevrouw Pierens woont al haar hele leven in Vlissingen. Een echte Vlissingse dus en gek op de boule vard, de Westerschelde en sche pen. „Als ik een man was geweest, was ik gaan varen. Ik had ook graag willen doorleren, maar dat kon niet." In haar appartement in Ter Reede hangt een grote ingelijste foto van de boulevard, met het standbeeld van Michiel de Ruijter en het vuur torentje. Een enorme golf slaat over de boulevard. Het is een lieve lingsfoto van mevrouw Pierens. Ze kreeg hem ooit voor haar verjaar dag van haar man. „Ik heb als kind veel op de boulevard en het strand gespeeld. Als het stormde en de golven sloegen over de boulevard, probeerden we onder een golf door te lopen zonder nat te wor den. Dat lukte natuurlijk nooit. Ik ben vaak met een nat pak thuisge komen." Mevrouw Pierens kreeg met haar man Jaap drie kinderen en heeft inmiddels acht kleinkinderen, en vijftien achterkleinkinderen. Haar man overleed in 1985, een zoon in 1992. Een groot gemis, zeker deze dagen. Haar ouders zijn al lang overleden, broers en zussen zijn er niet meer en andere generatiegenoten ook niet. „Als je zo oud wordt, verlies je veel mensen. Maar er is ook een nieuwe generatie. Ik zit wel eens te prakkiseren over de klein- en achterkleinkinderen - ik heb veel tijd om te prakkiseren - maar ze maken het gelukkig allemaal goed." Met haarzelf gaat het ook goed. Mevrouw Pierens is nog redelijk gezond, woont nog zelfstandig en geniet van de vele activiteiten in Ter Reede. „Ik heb veel interesses. Ik moet niet in een hoekje gaan zit ten met m'n armen over elkaar. Dan ben ik dood. Er zijn wel veel dingen die ik moet missen, maar daar mopper ik niet over. Het kan erger." Tweemaster/Kameleon 'Ik liep daar langs die dijk en ik vond het nogal lang duren. Toen heb ik gevraagd of verkeersveilige school hij noS een mes had. hn zo is het begonnen.' Zeventig nakomelingen van befaamde arts in Domburg voor reünie. door Selma Osman domburg - In Domburg wemelt het dit weekeinde van de nakome lingen van dokter [ohann Mezger. Zij grijpen de honderdste sterfdag van de arts en grondlegger van de fysiotherapie aan voor een familie reünie. Meteen een goed moment om zijn standbeeld eens flink op te poetsen. Voor het eerst vindt de familiereü nie plaats in Domburg, waar Mez ger, tot zijn dood in 1909, iedere zomer zijn revolutionaire praktijk voor heilgymnastiek en massage kwam uitoefenen. De Amsterdam se arts trok daarmee rond de vori ge eeuwwisseling de hoogste Euro pese adel naar de Walcherse bad plaats. Zijn standbeeld op 't Groentje kon wel een goede beurt gebruiken, vindt achterkleinzoon Steven Mol- kenboer. „Het staat er sinds 1910. Ik denk niet dat er sindsdien veel aan gedaan is." De nakomelingen leverden een bijdrage in de kosten. Molkenboer is benieuwd naar het resultaat van het door de gemeen te Veere opgeknapte borstbeeld. „Het brons is schoongemaakt. Ook het sokkeltje heeft een beurt ge had." Mezger stierf op 3 maart 1909. Een jaar Tater boden vrienden en ken nissen de stad Domburg het beeld aan. Een ceremonie op 't Groentje komt er zondag niet. De familie houdt het bij een gezamenlijke lunch in het Badpaviljoen. „Maar iedereen die komt, zal wel naar het beeld toe gaan", denkt Molken- boer. Van de ruim honderd afstam melingen, bezoeken er zo'n zeven tig de reünie.- Ze komen uit Neder land, Engeland en Frankrijk. Mezger had negen kinderen uit twee huwelijken. Zijn tweede vrouw, de Middelburgse Pieternel- la Borsius, was de reden dat hij naar Zeeland kwam. Zijn Domburgse Villa Irma werd in 1949 door brand verwoest. In de twee huizen die op die plek werden teruggebouwd, wonen Molkenboer en zijn neef Theo Mezger in de weekeinden en va kanties. Molkenboers moeder is de enige van Mezgers afstammelin gen die permanent in Domburg verblijft. Zij woont in Simnia. oost-souburg - Als tweede basis school binnen de gemeente Vlis singen heeft de Tweemaster/- Kameleon uit Souburg deze week het Zeeuws verkeersveiligheidlabel uitgereikt gekregen. De school heeft bewezen veel aan dacht te schenken aan verkeersvei ligheid. Niet alleen door een half uurtje verkeersles, maar ook door praktische oefeningen, de aanschaf van fluoriserende hesjes en materi aal van de ANWB en ROVZ. De school heeft ook geld gekregen om te besteden aan nieuw materiaal. Hans Elenbaas op een Frans schor. Hans en Dirk Elenbaas halen zeekraal uit Bretagne en Normandië. Mientje Pierens-van den Driest werd gisteren honderd, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24