Zeeland PZC Verdachten brand weekeinde vast IItm Koopzondag 17 mei Intratuin Koudekerke TJ WALCHEREN 27 21 29 Mini Mundi officieel geopend 7 v Open bunker Poppenkast Jeroen Schreuders ongedeerd na val van zes meter Zaterdag 16 mei 2009 Streektaal: 't Is witte flup tussen die tweê Tip? walcheren@pzc.nl Dertienjarige jongens maandag weer naar rechter-commissaris. door Emile Calon middelburg - De Middelburgse jongens die verdacht worden van betrokkenheid bij de coniferen- branden, blijven zeker tot maan dag vastzitten. De rechter-commis saris besliste gisteren dat de aan houding van de twee dertienjari gen is gerechtvaardigd. Maandag moeten ze weer voor de rechter-commissaris verschijnen. Dan worden ze officieel voorgeleid en kijkt hij of ze nog langer in voorarrest mogen worden gehou den. Als hij daar toestemming voor geeft worden ze, zo goed als zeker, overgeplaatst naar een spe ciale inrichting voor jeugdigen. De twee jongens zitten de komen de dagen nog in beperking in het arrestantenverblijf bij Torentijd en mogen alleen contact hebben met ouders en advocaten. Volgens de raadslieden Martijn Kalle en Clau- dine Kouijzer houden de twee vol dat ze onschuldig zijn. Ze werden dinsdagavond opgepakt bij een co- niferenbrand. Het zou gaan om bo men die in de tuin van een van de verdachten stonden. De politie pakte ze op omdat getui gen hen ook bij andere coniferen- branden hadden gezien. Het Open baar Ministerie sluit niet uit dat de komende tijd nog anderen wor den aangehouden in verband met de coniferenbranden van de afgelo- 11^ De rechter-commissaris heeft gis- teren beslist dat de twee jongens die worden verdacht van betrok kenheid bij de coniferenbranden, langer vast blijven zitten. pen twee maanden. Dat kan ook de reden zijn om de jongeren in beperking te houden zodat ze mo gelijke kompanen niet kunnen in seinen. Een woordvoerder liet weten dat het OM niet zomaar de jongeren nog een weekeinde vasthoudt. „We beseffen dat het om zeer jon ge jongens gaat. Maar het gaat ook om behoorlijk zware feiten." Bijzonder hoogleraar Rechtspsy chologie Eric Rassin (Erasmus Uni- versteit Rotterdam) stelde desge vraagd dat 'een normale puber' een voorarrest van een aantal da gen wel aankan. Tegelijkertijd noemde hij een voorarrest van zo veel dagen wel 'een zware interven tie op grond van mogelijk dubieus bewijs'. „Wellicht kwamen de jon geren steeds alleen kijken bij de brand." Dat de politie nog geen overtui gend bewijs tegen de twee heeft, blijkt ook uit het feit dat ze giste ren nog niet voorgeleid werden aan de rechter-commissaris. De twee nog langer vasthouden en verhoren, noemt Rassin begrij pelijk. „Want de politie kan niet veel anders dan dit." MIDDELBURG - Edgar Angelini (I) en Sven van Rijswijk van Mini Mundi doen alsof ze Adje, bekend van de tv-show van Paul de Leeuw, in een waterpartij van het nieuwe familiepret park in Middelburg willen gooien. Adje was uitgenodigd voor de officiële opening van Mi ni Mundi, gistermiddag. In het paviljoen blikte Van Rijswijk terug op de verhuizing van Minia tuur Walcheren naar het ZEP-terrein. Na toe spraken van projectontwikkelaar Pieter Palm en wethouder Hannie Kool-Blokland, verricht te burgemeester Koos Schouwenaar met Adje de echte openingshandeling: met een grote hamer sloegen ze op een oude maquette van Miniatuur Walcheren, met als resultaat een knal en vuurwerk. foto Ruben Oreel van 12.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vtfssiqgeh en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin RITTHEM - De bunker in het Lou- werse Wegeling in Ritthem is van daag tussen 10.00 en 17.00 uur open voor publiek. Toegang naar de ruimten met oorlogsmateriaal en een fotoexpositie is gratis. ZEEUWSE Het kanaaldorp in Zeeuws-Vlaan- deren werd onlangs opgeschrikt door het bericht dat zich daar een man had gevestigd met een meer dan normale belangstelling voor kinderen. Het was voor de dorpsbewoners re den om een extra oogje in het zeil te houden en dat leidde tot enkele merkwaardige gebeurtenissen in het dorp. Zoals die keer dat de secretaris van de dorpsraad zijn kleinzoon hielp Tip? redactie@pzcnl zoeken naar insecten voor een schoolproject. Samen kropen ze door de tuin. Een oplettende dorpsgenoot belde prompt de politie. De dienders wa ren snel ter plaatse. Een agente vroeg bits hoe de man, die met het jochie door het gras struinde, heet te. Naar waarheid antwoordde de man: 'jan Klaassen'. De agente fronste de wenkbrau wen en riep geïrriteerd: Ja en ik ben Katrijn!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23