Meningen Kamer kent geen bonnetjes I? effeweg.nl SUPERVOORDELIGE BUSREIZEN effeweg.nl Speciaal voor u: 4 dagen Veldslag bij Waterloo Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GRATIS Carlton reiskoffpr Plaats uw mooiste foto's in onze speciale albums www.pzc.nl/foto PZC Zaterdag 16 mei 2009 15 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Literatuurprijs 7 Hoe komt het toch dat men wak ker ligt van een paar woorden, er zelfs de moeite voor neemt er te gen te protesteren, zonder de boodschap van het betreffende boek te begrijpen of het zelfs maar gelezen te hebben? Godverdomse dagen op een godverdomse bol. De mens, onder aanvoering van al lerlei religieuze richtingen, maakt er vanaf het begin een potje van en dan is de titel van het boek pri ma gekozen. Maak je wat meer druk als er ergens religieus geweld is, dan kunnen we over honderd jaar die titel misschien aanpassen. Voor mij hoeft dat niet. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Literatuurprijs 8 Maar liefst vijf brieven van lezers die zich storen aan de titel van het boek dat de Libris Literatuurprijs heeft gewonnen. En niemand die iets over de inhoud kan zeggen. Ik heb het betreffende boek ook nog niet gelezen, maar wel twee eerde re werken van deze Vlaamse schrij ver. En ik kan haast niet wachten om ook in dit boek te beginnen. Ron Kindt Emmalaan 2, Huist Pier Periodiek wordt er een kreet ge slaakt ten einde de pier op het Vlis- singse badstrand wederom in oude glorie te doen herrijzen. Als oud-loods zou ik dat ten zeerste af raden en wel op grond van de vei ligheid. Als we ons realiseren dat het verschil tussen hoog en laagwa- ter gemiddeld zo'n 4,5 meter be draagt, dan is het niet denkbeeldig dat een schip met de pier in aanva ring kan komen. De krant heeft in het fotoarchief ongetwijfeld prach tige foto's van schepen die in de loop der jaren gestrand zijn op het badstrand. Ook fotoboeken staan er bol van. Deze strandingen kun nen worden veroorzaakt door een scala van oorzaken. Zoals daar zijn een 'black-out'(veroorzaakt door dat de machine uitvalt), het schip uit zijn roer loopt, een stuurfout of een inschattingsfout en tal van andere oorzaken. Het zou dus zeer onverstandig zijn om aan deze kre ten gevolg te geven, temeer daar er een buitengewoon goed alternatief bestaat, namelijk de Nolledijk. De ze dijk is de veiligste pier die men zich bedenken kan, met als een extra attractie het 'windorgel'. Ook een uitbreiding van de be staande horeca opent enorme per spectieven, zeker als men zorgt dat er een ruim gezichtsveld wordt ge creëerd. Rinus van Es De Kempenaerstraat 13, Vlissingen Baarsjesstraat In de krant een klein stukje over de opening van de speeltuin aan de Baarsjesstraat in Middelburg. Ik had graag gezien dat er ook aan dacht was besteed aan hoe deze prachtige speeltuin tot stand is ge komen. De gemeente Middelburg en Woongoed hebben financiële steun gegeven omdat alles oud en versleten was en er weinig kinde ren kwamen spelen. Ook zijn er strenge voorschriften die de veilig heid van de kinderen moeten ga randeren. Dat alles zo perfect is ge worden, is echter te danken aan de inzet van gepensioneerde vrijwilli gers. Dit groepje mannen heeft sa men met een bedrijf maanden in weer en wind gewerkt om alles in orde te krijgen. Als je het resultaat ziet, kun je alleen maar grote be wondering hebben voor deze men sen die dit voor elkaar hebben ge kregen. Ik had hierover graag een verslag gelezen. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Toppers De Toppers hebben de finale niet gehaald. En terecht. Om kwart over tien zette ik de tv aan en toen waren ze net aan de beurt. Ik had het liedje nooit eerder gehoord. En dat is maar goed ook. Wat een blamage. Op sommige momenten zo vals als de nacht en verder een 'show' van dertien in een dozijn. Als de echt goede artiesten zoals Il se DeLange, Bluf of Anouk niet willen meedoen (en daarin geef ik ze groot gelijk!) dan moet Neder land er echt mee stoppen. Wie za terdag dan ook de 'winnaar' mag zijn, het niveau van Cliff Richard halen ze nooit meer. (en die werd tweede...) Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Bombardement Enige zorgvuldigheid lijkt mij wel op zijn plaats in de berichtgeving over het bombardement van de Westkappelse Zeedijk. Geruime tijd voor de bombardementen werd de bevolking middels pam fletten gewaarschuwd, vanzelfspre kend in bedekte termen. Onmid dellijke evacuatie! Velen gaven er gehoor aan. Het gaat net iets te ver om diegenen die meer vertrouwen in hun God en hun zeedijken stel den te verontschuldigen en de wel willende Engelse militairen in de schoenen te schuiven dat de pam fletten niet ontvangen waren. Dat ze niet rechtstreeks op hun dorp waren gevallen is geen excuus. Ook op Westkapelle had men in 1944 telefoon en dus contact met de rest van het eiland. C. J. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg In Groot-Brittannië laten parle mentariërs heel veel door de belastingbetaler betalen. Hon denvoer, pornofilms, een nieuw ta- pijt en een kapotte boiler werden daar zonder blikken of blozen ge declareerd. In Nederland mag een Kamerlid dat plots in de kou zit, zelf voor een nieuwe cv-ketel beta len, benadrukt een woordvoerder van de Tweede Kamer. Bonnetjes indienen is er voor Nederlandse parlementariërs niet bij. Een Kamerlid ontvangt geen sala ris, maar een schadeloosstelling. Van die slordige zevenduizend eu ro per maand (fractievoorzitters krijgen een toeslag) moeten alle kosten wordt betaald. Wel krijgt een parlementariër een laptop in bruikleen en het internetabonne ment wordt vergoed. Ook krijgen de Kamerleden een mobieltje 'van de zaak'. Daarmee mogen ze tot maximaal negentig Een Kamerlid ontvangt geen salaris, maar een schadeloosstelling euro per maand bellen, alles wat daarboven wordt gebeld of ge-sms't vordert de Tweede Kamer weer terug. De kosten die Kamerleden maken om op dinsdag, woensdag en done, derdag (de vergaderdagen) naar Den Haag te komen, worden ook vergoed. Treinreizigers krijgen hier voor een ov-jaarkaart voor de eer ste klas. Autorijders krijgen een reiskostenvergoeding van maxi maal 1560 euro. Wonen de Kamerleden héél ver weg, dan kunnen ze ervoor kiezen om een pied-a-terre in Den Haag te regelen. Huren of kopen, het mag "allebei. Het hóeft echter niet. Ze hebben namelijk sowieso recht op compensatie. Dat bedrag is af hankelijk van de afstand tussen de Hofstad en de woonplaats. Een parlementariër uit Leeuwarden krijgt bijvoorbeeld 17.861,20 euro per jaar terwijl een Kamerlid uit Gouda 'maar' 9661 euro ontvangt. Als Kamerleden in het buitenland op werkbezoek zijn, vallen zij on der dezelfde regeling als rijksamb tenaren. Ze krijgen dan vaste be dragen voor lunch en diner, afhan kelijk van het land waar ze verblij ven. Een Kamerlid dat in New York logeert, krijgt meer geld dan één die de troepen in Afghanistan bezoekt. Ook hierbij zijn de regels streng, zegt de woordvoerder. Als er tij dens een werkbezoek een diner wordt aangeboden door de gast heer of een organisatie, mogen de Kamerleden de standaardvergoe ding niet in hun eigen zak steken. „Die wordt dan ingehouden." De fracties die in het Tweede Kamer gebouw zitten, kennen wél een ei gen declaratiereglement: de fractie- kostenregeling. De kosten die de fracties maken bij het 'werk in de -r Kamer' worden hierin geregeld. In totaal mogen de partijen jaarlijks 20 miljoen euro verdelen, maar de pot wordt nooit helemaal opge bruikt. r Over het afgelopen jaar trof Deloit- te Accountants in februari voor 182.000 euro aan nietsubsidieerba- re zaken aan. Het ging bijvoor beeld om privéritten met de taxi, radiospotjes, bumperstickers en een computer voor de al vertrok ken LPF-fractie. De SP was koplo per, 132.000 euro mocht niet gede clareerd worden. supervoordelige busreizen supervoordelige busreizen Vertrek: 19 juni Inclusief: Heenreis, bezoek Brussel, Manneken Pis, chocolade proeverij. Reconstructie Veldslag bij Waterloo, laatste hoofdkwartier Napoleon, Mars naar Plancenoit, gevechten troepen, inspecties en wisseling van de wacht bij legerplaatsen,,slag bij Hougoumont, parade troepen, patrouilles en afbreken van de bivakken. Op eigen gelegenheid Brussel verkennen, 's middags vrije tijd in Antwerpen, terugreis. 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, toegangskaart Veldslag bij Waterloo (toegang evenement, incl. zitplaatsen), stadswandeling Brussel o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar /- D e" ontvan9 een t.w.v. 69,95. Vermeld bij boeking de actiecode; kqfwat. koffer per boeking y,„ minimM| 2 UNIEK HISTORISCH EVENEMENT! Brochure aanvragen, meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (Ook groepsreizen mogelijk!) Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskostcn, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effcwcg.nl ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15