PZC 4We zijn er nog helemaal vol van5 Zeeland krijgt meer last van crisis Mini Mundl is open Jeugddetentie voor dader 'Zaamslag' 12 zaterdag 16 mei 2009 Het was in de ruilwinkel in Goes-West goed te merken dat het project van SMWO dinsdag een Appeltje van Oranje heeft gekregen. „Het was absoluut extra druk in de win kel", zegt vrijwilligster Gerda Vermeulen, die de administratie doet. „In de twee da gen na de uitreiking, op woensdag en donderdag, hebben zich twintig nieuwe deelnemers ingeschreven. Het was de laat- Appeltje van Oranje De ruilwinkel in Goes kreeg dinsdag 12 mei in Den Haag een Appeltje van Oranje uitgereikt door prinses Maxima. De Appeltjes van Oranje worden jaarlijks toegekend door het Oranjefonds aan bij zondere projecten op sociaal gebied. De ruilwinkel kreeg de onderscheiding, omdat het initiatief op succesvoile wijze mensen bij elkaar brengt. door David Duijnmayer ste twee weken sowieso al enorm druk, eigenlijk sinds het bekend werd dat we een Appeltje van Oranje zouden krijgen. Eigenlijk merk je na publiciteit altijd dat het weer even storm loopt." Het uitje naar Den Haag is enkele dagen later nog steeds onderwerp van gesprek onder de ruilwinkeliers. „We zijn er alle maal nog helemaal vol van", vertelt Ver meulen. „Het was een mooie en bewo gen dag voor iedereen. Alles was fantas tisch, van de busreis er naartoe tot aan het heerlijke diner." Het beeldje, ontworpen door koningin Beatrix, is overigens niet in de winkel zelf te bewonderen, maar krijgt een veilig plekje. „De oorkonde en het staatsiepor tret komen natuurlijk wel in de winkel te hangen", zegt SMWO-coördinator Nel Bouterse. En de 15.000 euro die aan de prijs verbon den is, steekt de ruilwinkel waarschijnlijk in vervoer. Bouterse: „We denken toch wel heel sterk aan een busje, waarmee we wat grotere spullen bij mensen kun- De Goese ruilwinkeliers in paleis Noordeinde. nen ophalen of afleveren. Maar we moe ten nog even uitzoeken of we daar bij voorbeeld sponsoring voor kunnen vin den, want je moet zo'n busje na aanschaf ook kunnen laten rijden." Een andere mo gelijk bestemming voor het geld is de in richting van de extra loods die de winkel binnenkort krijgt. Volgende week zater dag is de aanbouw achter de winkel als het goed is klaar. Bouterse verwacht dat SMWO de komen foto David Duijnmayer de periode wel benaderd zal worden door vergelijkbare instellingen, die geïnte resseerd zijn in het project. „We hebben al wel wat contacten met welzijnsinstel- lingen die ook zoiets willen opzetten. En ik zag dat we op de website van een Frie se organisatie al als voorbeeld worden ge noemd." Ruilwinkel Goes, Couwervestraat 2, Goes. Maandag t/m vrijdag 13.00 tot 17.00 uur, 1 ste za terdag van de maand 11.00 tot 16.00 uur. reacties: 526 Zeeland is de ideale watersport provincie *|87% ens 13% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1. Zwaargewonde door brand in garagebedrijf (13/5) 2. INC wil uit de Terneuzense ski hal (12/5) 3. Uitzwaai MS Amadea iets te onstuiming (8/5) IN BINNEN-EN BUITENLAND Roken mag in klein café Kleine cafés hebben een slag gewonnen: er mag weer gerookt worden. Het gerechts hof in Den Bosch bepaalde in hoger be roep dat het rookverbod voor horecazaken zonder personeel ongeldig is. Het OM gaat in cassatie. Minister Klink (Volksgezond heid) overweegt de wet aan te passen. 'Het Zeelandgevoel krijg ik als ik bij Hoogerheide die bocht op de A58 maak en Zeeland weer binnen kom Nynke van der Ploeg van de regio WV Zeeuws-Vlaanderen Steeds meer bedrijven in Zeeland heb ben last van de economische, crisis. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat meer werkgevers in de proble men raken: de recessie treft 55 pro cent van de BZW-leden, tegenover 46 procent in januari. Vooral de bouw sector heeft het zwaar. 33,9 procent bezuinigt op vast personeel. Familiepretpark Mini Mundi in Middelburg is 'héél erg leuk' 'gaaf en 'geweldig', oorde len kinderen die het park als eersten uitpro beerden. Met als topat tractie: de oranje acht baan. Het voormalige Miniatuur Walcheren is gisteren officieel geo pend. Zorgen over Sri Lanka De buitenlandse bezorgdheid over de situa tie op Sri Lanka neemt toe. De VN bereidt een spoedzitting van de Mensenrechten- raad voor. Het regeringsleger van Sri Lan ka vecht fel met de Tamil Tijgers. Daarbij zijn zo'n vijftigduizend burgers in de knel geraakt. Duizenden zouden gedood zijn. De 17-jarige jongen uit Zaamslag die vorig jaar postbode P. Herwegh dood sloeg, krijgt geen hogere straf Het Ge rechtshof legde in hoger beroep de zelfde straf op als de Middelburgse rechtbank: twee jaar jeugddetentie. Het OM vond dat hef volwassenen- recht moest worden toegepast en had in beroep drie jaar celstraf geëist. MAANDAG 18 MEI Louis van Gaal naar Bayern Landskampioen AZ laat z'n trainer Louis van Gaal vertrekken. Van Gaal wordt defi nitief trainer van de Duitse topclub Bayern München. Hij heeft een contraxct gete kend voor twee jaar. De overgang hing al enige tijd in de lucht. Volgens Bayern laat AZ de trainer gaan zonder afkoopsom. Vandaag beginnen de eindexamens voor vmbo-, havo- en vwo-leerlingen. De raad van Vlissingen praat over de aankoop van hotel Britannia. Illlll 111— Amerika-kenner Maarten van Rossem vertelt in het Middelburgse stadhuis. DONDERDAG 21 MEI Oldtimer Festival in Axel: auto's, motoren, fietsen en landbouwvoertuigen. HUI II III llliMIHIIIHflllHIi Vrijwilligers maken bad- strand Vlissingen schoon. Zierikzee voetbalt in de finalepoule van Wereldre- giocup in Brouwershaven. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 144