ABN Amro legt beslag op kunstwerken ad Kids Nautique in MKB top ioo Grootste staalfabriek Balkan moet sluiten Turbines op zee zitten gasboorders in de weg Telegraaf Media Groep boekt nettoverlies Roto Smeets-groep schrapt 450 banen Containervervoer neemt niet verder af Japanse megabanken presteren slecht Amerikaanse overheid helpt verzekeraars Brickell Bay* Tamarijn Ga naar oad.nl/aruba of uw ANVR-reisadviseur. REIZEN W ÊL pzc Zaterdag 16 mei 2009 1 3 SOFIA - Arbeiders van de Bulgaarse staalfabriek Kremi- kovtzi leveren voor het ministerie van Economische Za ken in de hoofdstad Sofia slag met de politie. Dat ge beurde gisteren nadat de gastoevoer naar de fabriek werd stilgelegd. Het bedrijf had al maandenlang ver zuimd zijn schulden af te betalen. Door de sluiting ver liezen duizenden mensen hun baan. Kremikovtzi produ ceerde tot voor kort jaarlijks 1,4 miljoen ton staal en droeg fors bij aan de Bulgaarse export en economie. De recessie en het wegvallen van orders deed de fabriek de das om. Kremikovtzi heeft een schuld van in totaal 1,2 miljard euro. foto Nikolay Doychinov/EPA middelburg - Kids Nautique uit Burgh-Haamstede is op de 22e plaats geëindigd van de MKB inno vatie top 100. De ranglijst bestaat uit de honderd meest concrete innovaties die het Nederlandse midden- en kleinbe drijf in het afgelopen jaar heeft ge realiseerd. Kids Nautique heeft de S'iren Water Alarm ontwikkeld. Dat apparaatje moet aan een kin derzwemvest worden bevestigd. Eenmaal in het water, maakt de S'iren Water Alarm een doordrin- rotterdam - De olie- en gasindus- trie is bezorgd over de plannen voor windmolens op zee. Elf van de twaalf maatschappijen vrezen dat grote windparken op plaatsen komen waar ze hen dwarszitten. Dit blijkt uit onderzoek door ac countantsorganisatie Deloitte. De elf bedrijven zijn goed voor 93 pro cent van de Nederlandse gas- en 88 procent van de olieproductie. amsterdam - Telegraaf Media Groep heeft in het eerste kwartaal een nettoverlies geleden van 3,8 miljoen euro. Vorig jaar boekte de uitgever van onder meer De Tele graaf 2,6 miljoen winst in die pe riode. De omzet daalde bijna 10 procent tot 146,9 miljoen door een lagere advertentie-omzet en beëin diging van een distributiecontract. amsterdam - Roto Smeets, voor heen RSDB, schrapt circa 450 ba nen. De drukkerijgroep wil zo 25 miljoen euro per jaar besparen. Dat maakte Roto Smeets, waar 2200 mensen werken, gisteren be kend. Het bedrijf schroeft de capa citeit van de persen met 8 procent terug. De reorganisatie kost Roto Smeets naar schatting 18 miljoen. den haag - De terugval in het con tainertransport lijkt te stagneren. Bij het Rotterdamse overslagbe drijf ECT blijven de cijfers de laat ste zes weken stabiel. ECT ver werkt tussen tien en vijftien pro cent minder containers dan een jaar geleden. Voor de hele haven voorspelt het Havenbedrijf dit jaar een krimp van vijf tot acht pro cent. tokio - De grote Japanse banken Mizuho Financial Group en Sumi tomo Mitsui Financial Group (SM- FG) presteren slecht. Het nettover lies van Mizuho beliep in het ge broken boekjaar 2008/2009, dat eind maart eindigde, 588,8 miljard yen (ruim 4,5 miljard euro). SM- FG boekte een jaarverlies van 373,5 miljard yen, circa 2,9 miljard euro. washington - Zeker .vier verzeke raars in de Verenigde Staten mo gen aanspraak maken op de miljar den dollars die de Amerikaanse re gering opzij zette om de financiële sector overeind te houden. Dat maakte het Amerikaanse ministe rie van Financiën gisteren bekend. Tot dusver was de steun louter be stemd voor banken. gend geluid. Omdat het gehoor- schade kan geven, schiet de 'dob ber' die het geluid maakt in het water los en blijft zo'n twee meter van het kind vandaan drijven. Agis Automatisering uit Harmeien voert de MKB top 100 aan. Banken eisen tientallen miljoenen van multimiljonair. amsterdam - ABN Amro heeft be slag gelegd op meer dan zestig kunstwerken van de Nederlandse multimiljonair Louis Reijtenbagh. De stukken, van de hand van on der anderen Vincent van Gogh, Ka- rel Appel en Henri Moore, lagen opgeslagen in een depot in Den Haag en in een huis van de beleg ger in de Belgische plaats Bras- schaat. Dat blijkt volgens de Volkskrant uit stukken die zijn ingediend bij de rechtbank in New York, De ver zameling van Reijtenbagh zou in totaal uit bijna honderd topstuk ken hebben bestaan. ABN Amro en de Amerikaanse bank JPMorgan Chase eisen tien tallen miljoenen euro's van de be legger, die in financiële problemen zou zijn gekomen. De kunstwerken dienden als on derpand van leningen. Sommige schilderijen worden geclaimd door beide bankinstellingen. Zo maak- |WW ABN Amro heeft beslag gelegd op schilderijen van Louis Reijten bagh. De man die een vermogen verdiende op de beurs zou nu fi nanciële problemen hebben. ten beide ondernemingen onder meer aanspraak op het schilderij De Bocht van de Herengracht van de 17e eeuwse Hollandse meester Gerrit Berckheyde. Reijtenbagh, voormalig huisarts uit Almelo, had de Berkheyde aan beide bank instellingen als onderpand gege ven en vervolgens weer verkocht aan het Rijksmuseum in Amster dam, waar het werk sinds kort te zien is. Vorige maand claimde ABN Amro ook al een zelfportret van Rem brandt uit 1632, dat Reijtenbagh als onderpand had gegeven voor een miljoenenlening. Ook JPMor gan Chase eiste dit schilderij op, maar viste achter het net omdat ABN Amro het inmiddels al had bemachtigd. Sindsdien ligt het doek veilig in de kluis van de bank. ABN Amro wilde gisteren niet rea geren op de zaak. Ook andere banken zouden intus sen procedures zijn begonnen te gen de voormalige Almelose huis arts die op de beurs een vermogen heeft verdiend. Zo zou hij de Zwit- sere bank Credit Suisse voor vele miljoenen euro's hebben opge licht. Volgens het zakenblad Quote stond Reijtenbagh op de 42 plaats in de Quote 500 van rijkste men sen. Dit hotel ligt op loopafstand van het prachtig witte zandstrand van Palm Beach waar de grote resorts liggen. Het gezellige centrum van Oranjestad ligt op ca. 10 minuten en de belangrijkste winkel straat, restaurants en uitgaansgelegenheden vindt u al op ca. 5 minuten afstand. Direct naast het hotel zijn leuke kleine winkeltjes en cafés gevestigd. Gun jèzelf Aruba voor een zorgeloze vakantie! (reisnummer: AUA230-14) h- tot200p.p. korting Gun jezelf Aruba in dit kleurrijke en gezellige hotel, waar alle kamers direct uitkijken op de prachtige blauwe zee en het schit terende witte zandstrand van Druif Beach. U kunt er heerlijk relaxen of gebruik maken van de vele sportfaciliteiten. Het All Inclusive concept geeft u de vrijheid naast de facilitei ten van dit hotel, ook gebruik te maken van alle faciliteiten van het zusterhotel Divi Aruba. (reisnummer: AUA230 04) All Inclusive Aanbiedingen' géiden voor boekingen gemaakt voor 31/05/09 en met vertrek t/m 25/6/09. Prijzen zijn vanaf prijzen per persoon o±>.v. G-kJasse (Martinair). Incl. luchthaven-en vliegbelasting en brandstof- en veiligheidstoeslag. BESTE PI1US 2009 KWALITEIT Ï3SK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13