Kleine kwekers 26 en 27 Heel 2009: embrassen en galons binnen buiten PZC zaterdag 16 mei 2009 Hij houdt wel van tuinie ren, lesper Vervoort uit Hilversum. Dat komt ook door zijn ouders. Moeder Ellen Vervoort wroette als kind ook graag in de aarde, in het moestuin tje dat haar eigen moeder onder hield. Vader Frank Vervoort is ook graag om het huis bezig. En nu betrek ken ze lesper en Lucas (3) bij hun tuinactiviteiten. „Kijk", toont les per trots. „Dit worden erwtjes. Sommigen hebben al een 'piemel tje'." Hij staat met zijn neus boven een schaaltje natte watten in de vensterbank, waar erwten liggen te ontkiemen: een eigen project van Huize Vervoort. lesper mag de doebox testen uit de Kids-for-Earth-serie. De box is een nieuw product van het Limburgse Peat for People, een bedrijf in tuin aarde. Voor 19,95 euro koop je zo'n doos. De verpakking belooft dat je er een eigen bloemen-, kruiden-, groente- of paddestoelentuintje mee maakt. De dozen zijn geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. De kleurige doos ziet er leuk uit en voelt lekker zwaar aan. lesper gaat voor het groentetuintje, met onder andere sla, kerstomaatjes en aard beitjes. Er komt een zak aarde uit de doos, plastic potjes, zakjes za den en een boek met verhalen aver de tuinbelevenissen van Job en Maartje. lesper is vooral onder de indruk van de bijgeleverde tuin- dandschoenen (die nu eindelijk vel eens goed passen) en het meta- en tuinschepje. Dan, aan de slag, samen met ma- Kinderen zijn dol op hun eigen tuintje: lekker eigen tuintje: lekker m wroeten in de aarde, zien 'W wat er opkomt en smullen van eigen oogst. Tuincentra j" w "v. en warenhuizen springen nOj daar op in met W te* kindertuinspullen. Jesper Vervoort (6) test de Kids-for-Earth-doebox. Jesper Vervoort probeert vi door Renske Scnriemer doebox 'groentetuintje'. Jesper Vervoort probeert wijs te worden uit de inhoud van zijn doebox'groentetuintje'. ma. Want er moet sla gezaaid wor den. Maar er is een tegenvaller. Hoe goed Jesper en zijn moeder ook zoeken, er zit geen handlei ding in de doos. „Het boekje is wel leuk, maar er waren geen plaatjes waarop stond wat ik moest doen. En ik kan nog niet lezen", vertelt Jesper, licht teleurgesteld. Ook zijn moeder kwam er niet goed uit. „De verhalen in het boek je zijn leuk, maar ze gaan over de verschillende soorten groente en fruit en hoe gezond die zijn. Maar niet over de zaaiperiode of -diepte van de bijgeleverde zaden." Na goed zoeken, vond ze een óp- merking op de flyer die naar de bij behorende website Kidsforearth.nl verwees. „Dat is op zich al een beetje onhandig. Want je hebt net vieze handen en dan moet je naar binnen om op internet te gaan kij ken. Trouwens, ook daar vonden we de informatie niet." Uiteindelijk kwamen ze erachter dat de zak zelf dient als groeibaal, sneden ze er een stuk plastic uit en zaaiden ze de sla volgens aanwijzin gen van een andere tuinwebsite. Ook de andere zaadjes kregen een plekje in een zaaibak. En nu is het wachten, water geven en hopen op een smakelijke oogst. Jesper en zijn moeder vonden het echt leuk om het groentetuintje te maken, maar ze zijn ook een beet je teleurgesteld. Jesper had het graag echt zelf willen doen. Ellen Vervoort heeft het gevoel dat de fir ma iets is vergeten in zijn enthou siasme een leuke box te maken. „Het pakket is mooi en het design hip. Toch zou ik het nu niet meer cadeau geven aan een ander kind. Ik vind het een beetje zonde dat de meest elementaire informatie ontbreekt. Het is zo'n leuk idee, een tuintjesbox, maar zo werkt het niet. Terwijl een zaaikaart van een half A4'tje, misschien met picto grammen voor de kleuters, genoeg was geweest." Ron Janssen van het bedrijf Peat for People geeft toe dat de gebruiks aanwijzing in de eerste serie dozen ontbrak. „Die was nog in de maak toen we al op beurzen stonden met de box. Inmiddels zit er wel een handleiding in de doos, die we De Kids-for-Earth-collectie bevat zaden en aarde, maar ook kruiwagens, handschoenen en schepjes. foto's GPD ook op de site willen zetten. He laas nog niet met pictogrammen, maar dat is een goede tip om in de toekomst iets mee te doen." Overigen is het zo, stelt Janssen, dat de zaden speciaal zo zijn geko zen dat ze makkelijk te zaaien zijn. „Dat hebben we gedaan om teleur stelling te voorkomen. Onder nor male omstandigheden ontkiemen ze altijd, mits ze dus niet al te diep (vooral het fijne zaad) gezaaid wor den of het tuintje veel te nat gehou den wordt." En dat klopt, want ook in huize en tuin Vervoort groeit de sla inmiddels flink. Jesper verheugt zich er al op daar, samen met de oogst uit de bak tomaatjes, een lekkere salade van te maken voor zijn moeder. Maar die is nog niet helemaal over tuigd. Zij kiest er in het vervolg voor haar eigen setje samen te stel len. Met de zaden van de Suttons Seeds Squad bijvoorbeeld, te koop bij tuincentra en speelgoedzaken. De zakjes zien er grappig uit en op de achterkant staat precies hoe en wanneer je moet zaaien. Ook de Hema verkoopt leuke tuin- spullen voor kinderen: bijvoor beeld zak]fes zaad met Jip-en-Janne- ke-opdruk én uitleg, kweekkasjes, gereedschap en potjes. „Dan weet je wat je geeft en of het duidelijk beschreven is." www.kidsforearth.nl www.squadclub.com www.hema.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105