Bijbelse uittocht uit KRA5.NL Zonvakantie HURGHADA Nijlcruise EGYPTE Nijlcruise strand Last minute Rondreis EGYPTE waarom zou je verder zoeken Prins William maakt excuses voor 'saaie' verjaardagskaart oma Elisabeth Voorzieningen gevangenissen België droevig iiiiiiii.iifMlTiilïlli 8 Vrijdag 15 mei 2009 PZC Hotel in het centrum en op slechts 300m van het strand! Vertrekdata: vrijdag van 22/5 t/m 23/10. Supervoordeel! Vanaf slechts 399 kunt u al 8 dagen naar de populaire badplaats Hurghada! Deze spotprijs is inclusief vliegreis, belastingen, transfers, verblijf en ontbijt. De stranden zijn'hier langgerekt, de onderwaterwereld schitterend en de watersportmogelijkhederr zoals bijvoorbeeld duiken, oneindig! En dan hebben we het nog niet eens gehad over de rijke geschiedenis en de excursies die u kunt maken. U verblijf in het 3-sterren Hotel Three Corners Triton Empire gelegen op ca. 300 m van het strand en op loopafstand van het levendige centrum van Hurghada. Het hotel beschikt onder andere over een buffet- en grillrestaurant, diverse bars, wellness centre en 2 zwembaden met whirlpool. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/31109 Vluchtelingen Pakistan infographic: ANP, MCT bron: ESRI, AP, UNHCR Waar enkele dagen geleden nog rust heerste, groeien' tentenkampen met tienduizenden vluchtelingen nu alle kanten op. Gevechten met de taliban verdrijven hordes Pakistanen van huis en haard, uit hun eigen provincies. Het is een berooide en anonieme mensenmassa. door onze correspondent Harald Doornbos Het voortdurende vechten in het noorden van Pakistan hebben AFGHANISTAN SWAT BUNER Mardan^ Peshawar 100 km PAKISTAN Islamabad KASJMIR (PAKISTAN) AFGH. PAKISTAN volgens de UNHCR geleid tot meer dan een half miljoen geregistreerde vluchtelingen. Het Pakistaanse leger spreekt van 1,3 miljoen mensen die hun gebied hebben verlaten. Vertrekdata: vrijdag van 22/5 t/m 23/10. Gegarandeerd vertrek op 29 mei en 5 juni Prachtige Nijlcruise! Cruise vanaf slechts 599 door het indrukwekkende Egypte en verwonder u over de talloze schitterende bezienswaardigheden. U vliegt van Amsterdam naar Luxor, waar u inscheept op een 5-sterren schip voor een 8-daagse cruise door het vruchtbare Nijldal, de levensader van Egypte. We raden u zeker aan het optionele excursiepakket bij te boeken! De excursies die hierbij zijn inbegrepen nemen u mee naar o.a. de graftombes van de Vallei der Koningen, de Highdam in Aswan, Luxor, de goed bewaard gebleven dubbeltempel van Kom Ombo, Esna en Edfu met zijn bijzondere Horustempel. Inclusief 7 x ontbijt, lunch en diner. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35689 Combineer cultuur strand in 1 reis! Vertrekdata: vrijdag van 22/5 t/m 30/10. Ontdek vanaf slechts 599 het land van de farao's tijdens deze ideale combinatie van strand en cultuur. Na ontspannen dagen in de heerlijke badplaats Hurghada aan de Rode Zee cruisen we over de machtige Nijl. Langs de oever wachten tal van indrukwekkende monumenten, tempels en eeuwenoude koningsgraven op uw komst! Wat dacht u bijvoorbeeld van de graftombes van de Vallei der Koningen met de schatten van Toetanchamon, de immense Highdam in Aswan of de bijzondere Horustempel van Edfu. U kunt deze reis ook als 15-daagse reis boeken, in dat geval verblijft u 7 nachten aan boord van een cruiseschip en 7 nachten in een hotel in Hurghada. Zie www.kras.nl/35690 (8 dagen) en www.kras.nl/35691 (15 dagen) Met gegarandeerde vertrekdata! Vertrekdata: vrijdag van 22/5 t/m 3/7. Gegarandeerd vertrek op 22-29/5 en 19/6 Geniet supervoordelig van de zon in Hurghada, ontdek de hoofdstad Cairo en maak een cruise over de machtige Nijl. Vanaf slechts 799 boekt u deze reis en met onze interessante excursiepakketten maakt u de reis absoluut compleet en ziet u het allermooiste dat Egypte te bieden heeft. Tijdens deze excursies bezoekt u in Caïro het Egyptische museum en de piramides van Gizeh. En tijdens de cruise over de langgerekte Nijl wordt er uitgebreid aandacht besteedt aan prachtige tempels, zoals het tempeleiland Philae, de dubbeltempel van Kom Ombo of de tempels bij Luxor en de Vallei der Koningen wordt ook bezocht! Inclusief 14 x ontbijt, 7 x lunch en 8 x diner. s Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35796 olonnes mannen met tulbanden, vrouwen in boerka's en kinde ren in vodden sjokken voorbij. Duizenden mensen, in de brandende zon. He le families te voet, of gezeten op karren die door magere paarden worden getrokken. Kleine ezeltjes zweten terwijl ze zware karren voorttrekken met daarop koelkasten en televisies. Even verderop leiden drie man nen evenveel kamelen die net als alles en iedereen met spullen zeu len. Het is een bijna Bijbels tafe reel, als je niet let op de elektroni ca en de toeterende auto's, brom mers en bussen. Het is de vluchtelingenstroom die de afgelopen week op gang is geko men, sinds het Pakistaanse leger een groot offensief is begonnen te gen de talibanstrijders. Een groot deel van de bevolking van de provincies Swat, Malakand, Dir en Buner is op de loop. Het le ger spreekt al van 1,3 miljoen vluchtelingen. Het is een berooide meute, ano niem, die zijn bestaan kwijt is bui ten het zicht van de wereld. De 'ge lukkigen' kunnen terecht bij fami lieleden die net buiten het oorlogs gebied wonen. Maar omdat de meeste huizen inmiddels vol zit ten, zijn er reusachtige tentenkam pen ontstaan langs de doorgaande wegen. In het Sheikh Yassin-kamp, vijf ki lometer ten westen van de front- stad Mardan, krioelt het van de mensen. Tot vier dagen geleden was deze enorme lap land nog bouwgrond waar dure huizen wer den gebouwd. „Ik stond hier te metselen", vertelt Wazir Zada, een lokale arbeider, „toen er ineens duizenden men sen kwamen aanlopen. Binnen drie uur stond het hele terrein hier vol met vluchtelingen." Kort daarna volgden de tenten, de gaarkeukens en de jerrycans. LONDEN - Het is leuk om een ver jaardagskaart te krijgen van de ko ningin. Maar niet wanneer de.vor- stin elk jaar dezelfde kaart stuurt. „Het is hoog tijd voor wat anders", vindt de 109-jarige Britse Catheri ne Masters die koningin Elisabeth op de vingers tikt. Volgens traditie krijgen honderdja rigen in Groot-Brittannië een ge lukwens van het staatshoofd. Bij het bereiken van de gezegende leeftijd van 105 jaar en alle jaren daarna komt er ook koninklijke verjaardagspost, in de vorm van een kaart met foto van koningin Elisabeth. Alleen, die foto is al een aantal jaren dezelfde en dat vindt Masters maar niks. Ze beklaagde zich erover tegen een krant in Ox ford. Tot haar niet geringe verbazing en ongeloof kwam er per kerende post, als het ware, een koninklijk antwoord. Elisabeth stuurde haar kleinzoon William naar het verzor gingshuis waar Masters woont om namens oma excuses aan te bie den. De vrouw wilde eerst niet geloven dat het echt prins William was, maar toen ze het dan toch maar aannam, ontspon zich een geani meerd gesprek, waarin de kleding van Elisabeth en de bereidingswij ze van shepherd's pie aan bod kwa men. Buckingham Palace belooft nu een andere foto te gebruiken voor vol gende felicitaties. Masters is ook uitgenodigd Elisabeth te ontmoe ten op een tuinfeest. Want de Pakistaanse autoriteiten proberen de vluchtelingen zo veel mogelijk te helpen, zodat de ver jaagde bevolking niet de zijde kiest van de taliban. „We zijn hier net gearriveerd," zegt een gevluchte en uitgeputte man uit de hoofdstad van Swat, 'Ik ben nu officieel een nummer. Een paar dagen geleden was ik nog student' Mingora. Hij durft zijn naam niet te noemen. „We waren doodsbang voor de taliban, die bezit nam van onze huizen. Vervolgens begon het leger onze woningen te bom barderen. We zaten letterlijk klem tussen taliban en leger." Dit vluchtelingenkamp is nog zo vers, dat er nog bijna geen wc's zijn voor de inmiddels ongeveer twintigduizend bewoners. Man nen graven gaten in de grond tus- BRUSSEL - De levensomstandighe den in Belgische gevangenissen zijn beneden alle peil. Er zijn pro blemen met hygiëne, medische voorzieningen en de voedselkwali teit. Het voedselbudget van vier eu ro per dag is ontoereikend, aldus het jaarrapport van de Centrale Toezichtsraad voor -het Gevange niswezen. De Vlaamse omroep VRT meldt dit op zijn website. Uit de studie blijkt ook dat 70 tot 80 procent van de gedetineerden regelmatig drugs gebruikt. De toezichtsraad wil dringend meer rechten voor de gevangenen. In de Belgische gevangenissen bre ken regelmatig opstanden uit. aanbiedingen mei en juni! Zéér voordelig! 1 supervoordelig^ BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm ffi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8