Onkruid te lijf met heet water Woongoed zet in op lange huur 'Consultatiebureau ouderen moet breder' Woongoed stuurt huurders op vakantie Zaterdag Nacht van Zaamslag Team -Vlaams koersbalkampi z pzc Vrijdag 15 mei 2009 25 Nieuwe wijk Othene krijgt pilotproject onkruidbestrij ding. door Eugène Vcrstraeten TERNEUZEN - De gemeente Temeu- zen gaat in de wijk Othene in Ter- neuzen het onkruid op stoepen en straten een jaar lang te lijf met heet water. Als de proef met deze zogenoemde Wave-methode een succes is wordt overwogen deze vorm van onkruidbestrijding ook elders in de gemeente toe te pas sen. „Omdat we bijna niet meer met Ergernis over gebrek aan vertrouwen in kwestie brede scholen. OOSTBURG - Woningbouwcorpora tie Woongoed wil voor de nieuw te bouwen brede scholen in Oost burg en Breskens gebruikersover eenkomsten met de gemeente Sluis sluiten met een looptijd van 10 of 25 jaar. Met dergelijke langdu rige huurcontracten denkt de cor poratie de risico's van de investe ringen voor de scholen (respectie velijk 15 en 5 miljoen euro) vol doende te kunnen afdekken. Dat stelt directeur Kees Reinhoudt van de corporatie in reactie op kri tiek van de raadsfracties Helder Zeeuws, Gemeentebelangen en Li beraal Sluis die dinsdag klonk tij dens de raadscommissie Samenle ving. Reinhoudt vond de kritiek van de oppositiepartijen 'pijnlijk', temeer omdat er een gebrek aan vertrouwen uit bleek. Reinhoudt: „Gelukkig verdedigde de wethou der onze inbreng prima en beseft ook de rest van de raad dat wij als maatschappelijk ondernemer de gemeenschap met de bouw van de scholen een dienst bewijzen. On danks de kritiek kan er - als de raad deze maand akkoord gaat - eindelijk iets gebeuren." Seniorenraad pleit voor uitbreiding aantal consultatiepunten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De seniorenraad Ter- neuzen pleit voor meer consulta tiepunten van het consultatiebu reau voor ouderen. Ook adviseert de raad Burgemeester en Wethou ders om de evaluatie van de con sultatiebureaus volgend jaar al uit te voeren in plaats van in 2012, zo als de bedoeling is. Een van de speerpunten in het Re gionaal Gezondheidsbeleid is óm na te gaan of preventief gezond heidsonderzoek bij ouderen een positieve invloed heeft op de ge gif mogen werken zijn we op zoek naar andere methoden om het on kruid te bestrijden en onkruidvor ming te voorkomen", zegt wethou der Jaap Bos. „Toen alternatieve be- strijdingstechnieken hun intrede deden waren die niet altijd even ef fectief Inmiddels zijn die alterna tieven steeds verder ontwikkeld. De heetwater-methode is één van de mogelijkheden die we nu on derzoeken." In de gemeenteraads vergadering van november hield Jerry Pladdet (SGP) al een pleidooi voor toepassing van heetwater-me thode. De Wave spuit bijna-kokend water zondheid en kwaliteit van leven. ZorgSaam Thuis is vorige maand gestart met een consultatiebureau voor ouderen. Hier kunnen men sen van 58 jaar of ouder een gratis gezondheidsonderzoek laten uit voeren. Ouderen kunnen daarvoor terecht in Terneuzen, Zaamslag en Axel. Om de bereikbaarheid voor alle oudere inwoners van Terneu zen te verbeteren pleit de senioren raad er voor om meer consultatie- punten in de gemeente in te rich ten. Om de betrouwbaarheid van het onderzoek te vergroten is het noodzakelijk dat de 58-plussers be kend zijn met de mogelijkheden van het consultatiebureau. Daar om pleit de seniorenraad voor een goede publiciteitscampagne. op het onkruid. Het water werkt diep in de plant door, met als ge volg dat het bovengrondse deel en de wortelhals afsterft. Na één of enkele behandelingen gaat het on kruid dood. De techniek is sensor- gestuurd, waardoor alleen daar waar daadwerkelijk onkruid staat gespoten wordt Er wordt dus geen heet water en daarmee dus geen energie verspild. Volgens de ont- De gemeente Terneuzen test een jaar lang in de wijk Othene of het spuiten met heet water een goede alternatieve ma nier van onkruidbestrijding is. zaamslag - Voor de 40e keer wordt zaterdag 16 mei de kaartlees- rit de Nacht van Zaamslag verre den. Het traject voert door bijna geheel Zeeuws-Vlaanderen. De eer ste deelnemer start om 20.00 uur. De equipes die in de wedstrijdklas se uitkomen rijden 125 kilometer. De deelnemers in de toerklasse en oldtimerklasse moeten ongeveer too kilometer afleggen. Inschrij ven kan zaterdag vanaf 18.00 uur in The Beefhunter in Zaamslag. Halverwege de tocht is er bij café De Griete een tussenstop. Daar worden omstreeks 1.00 uur ook de eerste deelnemers aan de finish verwacht. Rond 2.30 uur is de prijs uitreiking. Alle deelnemers krijgen een aandenken. Meer info bij Bar ry Wilhelm (06-53768250) of via zevac@zeelandnet.nl. wikkelaar van deze methode kan in een gemiddelde wijk per dag een oppervlakte van een tot twee hectares worden behandeld. De kosten zouden daarmee bedui dend lager liggen dan die van ande re niet-chemische onkruidbestrij- dingstechnieken. Voor het pilotproject heeft de ge meente gekozen voor Othene om dat in deze wijk voldoende zoet oppervlaktewater voorhanden is. „De machine kan dus makkelijk water tanken", zegt Bos. Daar naast is deze nieuwe woonwijk vol ledig voorzien van een gescheiden rioolstelsel. Al het hemelwater Corporatie hoopt binnen enkele weken selectie rond te hebben. door Conny van Gremberghe terneuzen - Zes gezinnen die een woning huren van -corporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen mogen komende zomer twee we ken op vakantie naar Drenthe. De kosten komen voor rekening van Woongoed. De corporatie maakt over enkele weken bekend welke huurders vergast worden op de gra tis vakantie. Het vakantieproject is een initiatief van de wooncorpora- ties Woonconcept (Drenthe/ Over ijssel), Wonen Helden (Limburg), Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en komt via dit gescheiden stelsel in de vijvers en waterpartijen terecht en niet zoals in veel ander wijken in het riool. Bij zo'n gescheiden rioolstelsel moet extra goed wor den opgelet bij de onkruidbestrij ding. Chemische bestrijdingsmid delen kunnen bij een dergelijk sys teem ook in het oppervlaktewater terechtkomen. De gemeente gaat voorlopig nog niet over tot de aanschaf van een Wave-machine. „We gaan zo'n ap paraat elders in den lande huren", zegt Bos. Na een jaar wordt de on- kruidbestrijdingstechniek met heet water geëvalueerd. negen studenten van de opleiding Facility Management van de Han zehogeschool Groningen. De rol van de corporaties is vrij simpel. Zij stellen (twee) wonin gen ter beschikking voor de vakan tiegasten en de studenten dragen op hun beurt zorg voor de inrich ting van de woningen, het vervoer van en recreatiemogelijkheden voor de vakantiegangers. Projectlei der Wout Bakels van Woongoed: „We zijn bezig de puntjes op de i te zetten voor het project. Over en kele weken hopen we de selectie te kunnen afronden." Terwijl zes gezinnen uit Zeeuws-Vlaanderen naar Drenthe mogen, komen enke le gezinnen uit Limburg op vakan tie in Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Voor het eerst deden dit jaar ook teams tweehonderd koersballers verdeeld over 38 digde als tweede. De derde plaats was voor West- uit Brabant en Vlaanderen mee aan het open teams om de titel. De ouderen van team dorpe I. Wedstrijdleider Ludo Taelman keek na af- Zeeuws-Vlaams koersbalkampioenschap in Den Hulst/Clinge gingen met de eerste prijs naar huis. loop van de prijsuitreiking terug op een geslaagd Dullaert in Hulst. Daar streden gisteren ruim Het team van het Cregoriuscentrum in Axel ein- toernooi. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73