theater met telefoontje en bloemetje Last van onkruid? www.roundup.eu Nieuwe coördinator Justyna Boisius leidt magisch theaterseizoen in Z PZC Vrijdag 15 mei 2009 23 'Haagse kak-toneelspeelsters, Henk Westbroek en Howard Komproe 'Ook artiesten waarderen persoonlijke begroeting, een cadeautje en komen het Ledeltheater niet meer in' john Boisius een bloemetje' john Boisius Vrouw Justyna is benoemd tot coördinator van het Oostburgse Ledeltheater. John Boisius stort zich volledig op de contacten met artiesten. door René Hoonhorst Tien jaar terug wist hij van toeten noch blazen. Maar intussen kent de theater wereld nauwelijks gehei men meer voor John Boisius. De inwoner van Hoofdplaat is in tussen zeifin die wereld bekend als coördinator en programmeur van een van de meest afgelegen, kleine speelzalen: het Ledeltheater in Oostburg. Artiesten die zich eerst afvroegen wat ze in vredes naam in 'die provinciaalse uit hoek' moesten zoeken, laten hun impresario weten dat die niet bij voorbaat 'nee' moet zeggen als Boi sius belt om hen te boeken. Ster ker, als ze een paar jaar niet ge weest zijn, krijgen de regelaars de opdracht om eens te informeren of er niet een gaatje in de program mering van het Ledel is te vinden. Boisius klopt zich niet op de borst, maar verheelt ook niet dat hij trots is op de naam, die 'zijn' theater het afgelopen decennium opbouw de. Het geheim, weet hij van arties ten zelf, is de gastvrijheid en op rechte interesse waarmee de thea termakers worden ontvangen. Niet alleen optre dende sterren, maar ook de min dere goden en technici worden met alle egards be handeld. Dat warme bad én de uit straling van het 'ouderwetse' thea ter - groen leer, rood pluche, intie me sfeer, goede akoestiek - laten de grootste ijskonijnen ontdooien. Een verjaardags- en of kerstkaartje en een belletje om iemand ergens mee te feliciteren maken dat het gros van de artiesten graag nog eens terugkomt. „Ik belde onlangs gitaarvirtuoos Harry Sacksioni om dat hij ridder in de Orde van Oran je Nassau was geworden. Ik ben ook ridder en dan grappen we wat met elkaar", geeft Boisius een voor beeld. Een Youp van 't Hek is de schaal van het Ledel - vierhonderd men sen in de grote zaal - al lang ont groeid. Hij zal tijdens de meeste toernees dan ook eerder een paar keer in het twee keer zo grote Scheldetheater in Terneuzen spe len dan in het Ledel, weet Boisius. „Maar we houden contact. Laatst Dit seizoen staat een beetje in het teken de betoverende theaterwereld. John Boisius kwam ik weer iemand van zijn im- pressariaat tegen, die me bezwoer dat Youp ons niet vergeten is en binnen een paar jaar weer eens bij ons zal optreden." De contacten met de artiesten en het bezoeken van voorstellingen vindt Boisius het leukst. Hij ver heugt zich er op dat hij nu veel meer tijd krijgt om dat te doen, omdat hij zich niet meer met de dagelijkse beslommeringen en de organisatie van het theater bezig hoeft te houden. Hij hoopt door die extra tijd artiesten te kunnen strikken, die het Ledel tot nu toe niet of nauwelijks bezochten. Zo hoopt hij de West-Zeeuws-Vlamin gen nog te vergasten op optredens van Acda en De Munnik en Frank Boeijen. Om die artiesten te verlei den naar Oostburg te komen, moet Boisius ze vroeg boeken. Want als ze al door het Terneuzen- se Scheldetheater zijn vastgelegd, komen ze geduren- van magie de hetzelfde sei; zoen met naar het Ledel, is in goed overleg onderling afgesproken. „Dus hoop ik grotere namen te lokken om bij ons eens iets op klei ne schaal uit te proberen." Zoals hij artiesten masseert een voorstel ling te komen geven, wil Boisius bezoekers warm maken om die voorstellingen te bezoeken. Hij ziet een mooie taak in het enthou siasmeren van de regionale jeugd. Zo zou hij het fantastisch vinden als de Britse toneelspeler Pip Ut- ton de jeugd liefde voor het (Engel se) toneel bijbrengt. foto Peter Nicolai Magie is dit seizoen het to verwoord in het Ledel theater. Het Ierse gezel schap dat Oostburg zondag 29 no vember inleidt in 'The Magic of Ire land' is voor programmeur John Boisius bij voorbaat het hoogte punt van het seizoen. Super-vrijwilliger Boisius gaf deze maand het coördinatorschap van het Ledeltheater over aan vrouw Justyna Boisius. Hij verwacht dat zijn opvolgster beide overige perso neelsleden en dertig vrijwilligers perfect aanstuurt en weet dat ze de organisatie strakker in handen zal nemen dan hij het deed. John Boisius wilde na tien jaar zijn handen vrij hebben voor het nog beter onderhouden van con tacten met artiesten en impresaria ten en het aantrekken van nog meer bezoekers uit de regio. Boi sius zag het aantal bezoekers de af gelopen tien jaar stijgen van zo'n vijf- naar dertigduizend. Hij denkt de groei nog verder door te kun nen zetten door de jeugd in de streek, onder meer via de scholen, frequenter naar het theater te lok ken. Naast de films, het Ledel fun geert ook als bioscoop, moet het programma 2009-2010 een recordaantal bezoekers kunnen trekken, verwacht Boisius. De programmeur betreurt dat de familiemusical De Tovelaar, die zelfs op de omslag van het pro grammaboekje prijkt, deze week is teruggetrokken vanwege te weinig belangstelling. Maar de Zandtover- naar, kinderheld Hakim, de musi cal Hans en Grietje en Pandora's MAGICbox (Winfried Angeli- que) zorgen voor een behoorlijke dosis sprookjesachtige magie. Ar tiesten als lan Akkerman, Slagerij van Kampen, Flairck en Laurens van Rooyen ontlokken betoveren de klanken aan hun instrumenten. Sterren als Frederique Spigt, Wibi Soerjadi, Chris Chameleon en Maarten van Roozendaal staan ga rant voor kwalitatief hoogstaande kunst en dan zijn er nog vele onbe kendere verrassingen te ontdek ken. Ook kunnen mensen weer ge nieten van veel vertrouwde arties ten en verenigingen uit de streek. www.ledeltheater.nl Coördinator Justyna Boisius zet met oog voor detail de organisatie strakker op poten, verwacht voorganger en echtgenoot John. foto Peter Nicolai SilvanaSupport Zo moet eerr kussen zijn Zie op silvana.nl welke van de 6 typen precies bij past! Drie apart gevulde bovenvakken Drie gezichtjes die laten zien wat de beste lighouding is Neksteun Op vrijdag 15 mei 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het open baar een EXECUTIEVEILING van een Hyundai Lantra NJ-BG-70 Deze veiling vindt plaats aan het adres Noordpolderstraat 17a te Axel, ten laste van F.M.A. Martina. De karis bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor: Buys Partners B.V. 0166-601020 of naar de execute rende kandidaat gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl. kijk voor meer informatie op Profiteer nu! 'Silvana Support op reis' voor een meeneemprijs. winkelprijs€59.- Tijdelijk bij aankoop van uw Silvana Support hoofdkussen een compact 'Silvana Support op reis' kussen in dezelfde uitvoering voor slechts €14,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71