PZC 'Pontje Sluiskil ook naar de Vlakte' Vertraging N61 maakt ZLTO boos SSÜÜ. 22 21 25 Ezelfamilie kinderboerderij uitgebreid met lelieblank ezelinnetje vt$SDen.ght »9&US Ledel lokt fine fleur theater met telefoontje en bloemetje Terneuzen gaat onkruid te lijf met heet water Vrijdag 15 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Dorpsraad dringt aan op betere inzetbaarheid van rijkspont. door Wout Bareman SLUISKIL - Het pontje van Sluiskil kan veel beter worden benut. Het onderhoudt weliswaar een vaste verbinding tussen Sluiskil-West en -Oost, maar dat gebeurt te onregel matig. Het vaarschema is voor ver betering en uitbreiding vatbaar; het kan allemaal veel doelmatiger. En bovendien kan de pont een be langrijke rol spelen bij de pogin gen de leefbaarheid in het kanaal dorp verder op te krikken door voortaan ook een verbinding te on derhouden tussen Sluiskil en de Axelse Vlakte (glastuinbouw, be drijven). De dorpsraad Sluiskil wijst Rijkswaterstaat - eigenaar van de pont - in een brief op de manco's en komt ook met een paar suggesties. Aanleiding is een recente discussie in de dorpsraad over het functioneren van de pont, die in 1967 na de kanaalwer- ken in de vaart kwam. In Sluiskil bestaat het idee dat de mogelijkhe den'van de pont niet meer opti maal worden benut en dat er zelfs sprake zou zijn van een ontmoedi gingsbeleid. De dorpsraad somt op: „In de weekeinden wordt al lang niet meer gevaren en het over- vaarschema sluit niet meer aan op de 'lestijden van de middelbare scholen in Terneuzen. Routebor den voor fietsers via de pont zijn verdwenen. Bij ziekte van perso ns Sluiskillenaren hebben de dorps- raad ingeschakeld om het pontje efficiënter te gebruiken. Een ver binding met de Axelse Vlakte is één van de mogelijkheden. neel wordt (tijdelijk) niet meer ge varen." De dorpsraad vindt dat het pontje tussen Oost en West weer moet gaan varen op tijden die nauw aan sluiten op de werktijden van de be drijven aan de Oostkade en op de schooltijden van het voortgezet on derwijs. Daarnaast moet het vaar schema worden uitgebreid met een dienst richting Axelse Vlakte, aldus de dorpsraad. De brief: „Voor fietsers is dat veiliger dan het gevaarlijke fietspad via de brug. De pont staat, zoals oor spronkelijk bedoeld, weer meer ten dienste van de werkmensen, fietsers en toeristen. Het nu sterk geïsoleerde werkgebied Axelse Vlakte wordt beter toegankelijk, wat voor een bedrijf een reden te meer kan zijn zich daar te vesti gen. Bovendien is Axel voor fiet sers vanuit Sluiskil weer als van ouds bereikbaar." Ook de wandel en fietsroutes kunnen dan in ere worden hersteld, aldus de dorps raad. En daarnaast kan de pont werknemers van de glastuinbouw en bedrijven doen besluiten naar het gemakkelijk bereikbare kanaal dorp te verhuizen. Boeren vragen om snelle aanpak in brief aan Rijkswaterstaat. TERNEUZEN - De ZLTO-afdelingen Terneuzen, Hulst en Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen vinden dat de aanpassingswerken aan Rijksweg 61 Hoek-Breskens met ge zwinde spoed moeten worden uit gevoerd. Nog meer vertraging van de werken, die nu gepland staan voor uiterlijk 2013, acht de boere- norganisatie niet acceptabel. In een brandbrief aan de hoofdinge nieur van Rijkswaterstaat Zeeland schrijven de afdelingen dat de ver keersafwikkeling op de N61 al ja ren ter discussie staat. De voorbije jaren zijn al diverse ontwerpplan nen de revue gepasseerd, in discus sie gebracht en aangepast naar een hoger plan gebracht. „Naar wij ver nemen stagneert de voortgang naar uitvoering op korte termijn en dat betreuren wij ten zeerste." De landbouwsector is volgens de standsorganisatie zeer gediend met een verbetering van de rijks weg. De afdelingen pleitten na drukkelijk voor het scheiden van verkeersstromen door middel van parallelwegen en eenduidige pas- seermogelijkheden. Eind december sprak de raad van Sluis zich in een motie uit tegen verdere vetraging van de aanpas sing van de belangrijkste verbin dingsweg in de regio. TERNEUZEN - Eerlijk gezegd was het 'een ongeluk je', want het was helemaal niet de bedoeling dat de jonge ezelin Frelleke al gedekt zou worden. Maar het gebeurde, in het geniep, toch en het was meteen raak. Andrea Bakker van de kinder boerderij in Terneuzen: „We hadden een manne tje ingehuurd om haar moeder en halfzus te dek ken, maar de hengst bleek daar anders over te denken en brak 's nachts door de omheining heen. De volgende ochtend troffen we Frelleke en haar vriend-voor-één-nacht innig samen aan in de wei." Gisterochtend in alle vroegte werd het product van dat samenzijn geboren: een nog naamloos wit ezelinnetje. Andrea Bakker: „Het is gewoon in de wei gebo ren, zonder enig probleem. Wij waren er niet bij; het was er vanochtend gewoon. En het is dus he lemaal wit en dat is uitzonderlijk, hoewel Frelle ke ook heel licht is." De beheerders van de kin derboerderij willen de bezoekers een naam laten verzinnen. Die kan worden ingeleverd tijdens de jaarlijkse Schaapscheerdersfeesten, volgende week zaterdag 23 mei. Op de kinderboerderij lo pen nu vier ezels rond. foto Peter Nicolai „wnzeeuwsmuseum.nl Verwaarloosde honden gered in Hulst HULST - De Dierenbescherming heeft in de gemeente Hulst drie verwaarloosde honden wegge haald bij de 27-jarige eigenaar. Een inspecteur van de Dierenbescher ming nam er poolshoogte na een klacht en trof een groot aantal die ren aan. De drie honden waren ernstig ondervoed. Een ambulan ce van de Dierenbescherming heeft de dieren naar een opvanglo- catie gebracht. Terneuzenaren kochten een vals vaarbewijs TERNEUZEN - De zeehavenpolitie en de waterpolitie in Rotterdam hebben drie mensen aangehouden in verband met een fraude met vaarbewijzen. Ze verkochten in uit gaansgelegenheden valse vaarbe wijzen voor bedragen tussen de 125 en 1000 euro. Zonder ooit exa men te hebben gedaan bemachtig den tientallen mensen zo een echt vaarbewijs. Onder andere ook mensen uit Terneuzen. Meezingen met het Zwinkoor op zangrïag SCHOONDIJKE - Wie altijd al eens in een meerstemmig koor wilde zingen, maar nooit de stap durfde zetten, kan zaterdag 6 juni mee doen aan de zangdag van het Zwinkoor in de Maoneblusser in Schoondijke. Vanaf 9.30 uur wor den er koorstukken ingestudeerd en de dag wordt besloten met een voorstelling. Meedoen kost 15 euro inclusief lunch. Aanmelden via 0117-491112 of zihz@hetnet.nl. Haringhappen in Hulst voor goed doel HULST - Dinsdag 9 juni wordt in Hulst voor de vijfde keer een ha ringparty gehouden voor een goed doel. De opbrengst van het evene ment gaat dit jaar naar de Stich ting Palazzoli in Hulst. Onderne mers, bestuurders en gewoon volk kunnen de eerste haringen weg- happen in café-restaurant De Ko renbeurs vanaf 17.30 uur. Er wordt gezorgd voor voldoende vocht om de vis te kunnen wegspoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69