Ernstig gewonde bij brand Finale Regioruis in Brogum Verdachten van brand coniferen ontkennen WEBSITE LEASE Muiti Media Studio Zeelandi s_ PZC Vrijdag 15 mei 2009 2 7 Gebouw is rijp voor sloop, oorzaak van vuurzee is onbekend. door Harmen van der Werf 'S-gravenpolder - Een Vlissinger (33) is in de nacht van woensdag op donderdag zeer ernstig gewond geraakt bij een grote brand in een bedrijfsverzamelgebouw in 's-Gra venpolder. Hij is naar een brand wondencentrum in Leuven ge bracht. Onduidelijk is wat hij deed in 's-Gravenpolder. Het gebouw is rijp voor de sloop. De brand waarvan om 0.51 uur de eerste melding binnenkwam, is ontstaan bij Autoservice 's-Graven polder. Deze garage is gevestigd in het uitgebrande bedrijfsverzamel- WEEKEND [2353IÏI1BHHI Zaterdag 16 en zondag 17 mei 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zondag alleen na afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland, Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zondagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. gebouw aan de Rangeerstraat. De Vlissinger is waarschijnlijk in de garage geweest. De eigenaren van Autoservice 's-Gravenpolder wis ten absoluut niet wat de Vlissinger mogelijk in hun bedrijf deed. „We waren allang gesloten", stelde één van de eigenaren. De brandweergroep 's-Gravenpol der was als eerste bij de brand en riep onmiddellijk de hulp in van meer korpsen. Bij aankomst van de 's-Gravenpolderse groep was het onbekend of er nog iemand in het pand aanwezig was. De Vlissin ger is kort na de brandmelding in de Rangeerstraat gevonden, waar hij verkoeling zocht bij een plas water. Hij is vervolgens naar Leu ven vervoerd. Zeventig brandweerlieden van di- Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. verse groepen hebben de brand be streden. De hitte was enorm. De Goese autoliefhebber Jaap Spaans, die drie oldtimers in een loods in het gebouw had staan, vertelde dat zelfs de aluminium opbouw van een oude Landrover was wegge smolten. „Het moet daarbinnen ze ker acht- a negenhonderd graden zijn geweest." Eén van de getroffen bedrijven is De Wilde Techniek. Eigenaar Peter de Wilde stond donderdagoch tend aangeslagen bij de overblijfse len van zijn loods. „Alles is verlo- Een 33-jarige Vlissinger is zwaar- gewond geraakt bij een brand in het bedrijfsverzamelgebouw in 's-Gravenpolder. De oorzaak van de brand is niet bekend. ren wat ik in een jaar heb opge bouwd." Het bedrijfsverzamelge bouw is van april vorig jaar. 's Och tends om half acht begon het vuur weer wat te smeulen. De brand weer 's-Gravenpolder keerde terug om na te blussen. „We waren nog maar net in de kazerne, om kwart voor zeven", vertelde één van de brandweerlieden. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Opvallend is dat de brand in 's-Gravenpolder al de derde in kor te tijd is in een bedrijfsverzamelge bouw op Zuid-Beveland. In februa ri raakte een bedrijfsverzamelge bouw in Krabbend ij ke zwaar be schadigd door brand en in maart in Heinkenszand. De politie sluit in theorie niet uit dat er een ver band bestaat tussen de branden. Acht bands uit hele provincie strijden voor jury en publiek. zierikzee - Stevige rock, britpop, emo, punk, grunge en meer. Dat is zaterdagavond te horen in poppo dium Brogum in Zierikzee, waar de finale van talentenjacht Regio- ruis plaatsvindt. Het project van de jongerenraad Schouwen-Duiveland beleeft zijn tweede editie. Na vijf voorrondes waaraan 21 bands meededen, zijn voor de finale acht bands overge bleven. Een jury kiest de winnaar, die driehonderd euro aan muziek instrumenten wint. Bovendien mag deze band optreden op het festival Anywave in Brogum. Het publiek mag ook een winnaar kie zen, die honderd euro aan muziek instrumenten krijgt. Kanshebbers uit Schouwen-Duive land zijn singer-songwriter Adriaan uit Bruinisse, The Chim ney uit Bruinisse en Zink uit Dreischor. De bands Grouse, The Wooden Shoes en Custom Made vertegenwoordigen Zuid-Beve land. Infinite Mind uit Tholen won dit jaar de talentenjacht 2nd InfluenZ. De achtste finalist is de punkrockband Golden Coffee uit Terneuzen. middelburg - De politie vermoedt dat twee jongens die dinsdag avond zijn aangehouden iets te ma ken hebben met de coniferenbran- den van de afgelopen weken in Middelburg. Die twee dertienjari ge jongens uit die plaats werden aangehouden tijdens een conife- renbrand aan de Willem Aron- deusstraat in Middelburg. Ze blij ven echter ontkennen iets met de branden te maken te hebben. Volgens de politie gaven getuigen aan dat ze de twee bij eerdere coni- ferenbranden hadden gezien. Eén van de jongens was zondag al mee genomen naar het politiebureau voor verhoor. Dit was omdat hij rond middernacht op straat liep. Zijn aanwezigheid, dinsdag bij die brand, was echter dusdanig opval lend dat hij samen met een leef tijdsgenoot werd aangehouden. De twee zitten nog steeds vast. Business 75.- p/m ail-in ptRtffl&qfBlllKW Pro-business 95.- p/m all-in E-Commerce Prijsopgave op aanvraag IEDERE 3 JAAR EEN NIEUWE WEBSITE OP MAAT!!! NU BINNEN UW BEREIK! De maandelijkse kosten betaalt u gedurende de eerste 2 jaar. Het 3® jaar alleen de hostingkosten! All-inontwerp, opmaak en programmering website, webhosting, naar keuze, nieuwe domeinnaam of domeinverhuizing (uitgezonderd teksten). Genoemde prijzen zijn excl. BTW. Bel vrijblijvend voor meer informatie 0113 37 37 29 Full-service reclamebureau Automatisering Het uitgebrande garagebedrijf Autoservice 's-Cravenpolder. De lucht is te zien waar het dak zat. De brandweer moest donderdagochtend nog nablussen. foto Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63