Zeeland PZC Meer mensen met schulden Hoge score Zeeuwland SST!- SCHOUWEN-DUIVELAND 25 21 22 Leerlingen tonen hun discobillen FRINGE NIGHT Spraakgestuurd Club voor mensen die méér willen dan hun hond alleen uitlaten. Meiden uit Zierikzee lopen voor onderzoek naar borstkanker Vrijdag 15 mei 2009 Tip? schouwen-duivelarid@pzc.nl Gemeente verwacht 30 procent stijging van aantal hulpaanvragen. door Ton van den Nouweland zierikzee - In de eerste drie maan den van dit jaar hebben 55 inwo ners van Schouwen-Duiveland de gemeentelijke sociale dienst ge vraagd om hulp bij het aflossen van hun schulden. Het meldpunt Schuldhulpverle ning verwacht dit jaar in totaal tweehonderd begeleidingstrajec ten te moeten beginnen en dat zijn er 30 procent méér dan vorig jaar. „Ia, dat is een gevolg van de economische crisis", legt wethou der Gilles Houtekamer uit. „Maar dat niet alleen. Wij hebben ook meer bekendheid gegeven aan de mogelijkheid tot schuldhulpverle ning. De gevolgen van de crisis be ginnen nu eigenlijk pas merkbaar te worden. )e kunt dat zien als de boeggolf die voor het schip uit gaat en hopelijk later weer wat af zwakt." De sociale dienst signaleert niet al leen een stijging van het aantal aanvragen, ook de omvang van de problemen is groter geworden. Een vijfde deel van het aantal aan vragers moet langdurig worden be geleid. Houtekamer: „Hierbij gaat het om mensen die meerdere pro blemen tegelijkertijd hebben. Daar komen de rechtbank en een cura tor aan te pas. Zij moeten dan drie jaar lang een deel van hun inko men afstaan om de schuld te sane ren. Het Maatschappelijk Werk en het Centrum voor Jeugd en Gezin zien deze trend ook." Tachtig procent van de mensen die om steun hebben gevraagd gaat het korte traject in. Houteka mer: „Die krijgen een jaar lang ad vies en budgetbegeleiding. In deze groep zie je dat de schulden soms groter zijn dan voorheen." In de tweede helft van dit jaar schaft de sociale dienst een «impu ls Het meldpunt Schuldhulpverle- ning verwacht een toename van 30 procent in het aantal verzoe ken om hulp. Ook de omvang van de schulden wordt groter. terprogramma aan, waarmee inwo ners met behoud van anonimiteit kunnen uitrekenen of zij recht heb ben op een uitkering. Het program ma 'Ken uw recht' komt op de ge meentelijke internetsite te staan. Op 1 april telde Schouwen-Duive land 321 mensen zonder werk. Dat is 1,6 procent meer dan op 1 april 2008. Ook de gemeenten op de Bevelan- den zien steeds meer mensen bij het loket van de sociale dienst. In Goes bijvoorbeeld, steeg het aantal hulpaanvragen in het eerste kwar taal met 30 procent. In de gemeente Reimerswaal kwa men uitkeringsgerechtigden bij, terwijl juist een afname was ver wacht. ZIERIKZEE - Op de vraag: 'Wat vonden jullie het leukst?' reageerden leerlingen van de Theo Thijs- senschool allemaal hetzelfde. Eigenlijk was alles wel leuk! De enthousiaste kinderen dansten giste ren onder leiding van instructrice Gaby Heiligers in sportschool Sportworxs in Zierikzee. De activi teit was bedoeld als sponsoractie voor de Ro- parun en bracht bijna tweeduizend euro op. Eerst waren de leerlingen van groep 1 tot en met 4 aan de beurt. Zij begonnen met behulp van Gaby's vriendje de pollepel aan een warming-up, om daarna stap voor stap een echte dans te leren. Ook de 'discobillen' werden niet vergeten. Na de onderbouwleerlingen volgden de andere klassen. foto Ronald den Dekker Opnames tv-serie op camping Brem Renesse renesse - Kamperen in eigen land is weer in en dus komt de Vara naar Renesse om twee afleverin gen van de serie 'Kinderen geen bezwaar' op te nemen. Acteurs en technici zijn op 3, 4 en 5 juni en op 10, 11 en 12 juni in Renesse. Schrijver Haye van der Heyden wilde voor buitenopnamen naar Zeeland. De Brem voldoet aan de eisen van de crew. De twee afleve ringen komen in september op tv. zierikzee - Zeeuwland is als twee de 'beste woningcorporatie' van Nederland uit de bus gekomen. De landelijke prestatie-index van KWH (kwaliteitscentrum woning corporaties huursector) is gisteren in Ridderkerk bekend gemaakt. Gekeken naar omvang van de cor poraties scoort Zeeuwland nog be ter: in de categorie 4000 tot 10.000 woningen staat de Schouwen-Dui- velandse organisatie (goed voor ruim 4000 huizen) op de eerste plaats. De prestatie-index is geba seerd op meting van tien labels die samen het hele verhuurproces (van woning zoeken tot verlaten) omvatten. Dik 250 corporaties zijn aan het kwaliteitsonderzoek onder worpen. Directeur Antoine de Ceuster noemt de prestatie 'ontzet tend leuk voor alle medewerkers'. „Het is een stimulans om op de in geslagen weg door te gaan." ivWAI ZEEUWSMUStum T WS.doCi r.1 1 Tip? redactie@pzc.nl Ter bevordering van de veilig heid heeft die man van dat kan toor in Zierikzee een apparaat in zijn auto laten bouwen, waar door hij met beide handen aan het stuur kan bellen. De garagist was voor het allermodernste ge gaan: blauwe tand én spraakge stuurd. Al rijdend probeerde de trotse Zierikzeeënaar alles uit. Hij riep 'thuis' en warempel: hij kreeg zijn echtgenote aan de lijn. Hij riep 'kantoor' en...kreeg de in- formatietoon. Zijn woede op de garagist sloeg om toen hij op kantoor zijn elektronische post bekeek. Door een storing in de centrale op het hoofdkantoor wa ren alle vestigingen van het be drijf telefonisch onbereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57