'Veerhaven geen goede plek' 0,99 RECLAME Eierkoeken 'Het leken wel bommen' Mozaïeken voor Malawi in Goes B pzc Vrijdag 15 mei 2009 25 Komst Goese bedrijven naar Kats ligt gevoelig op Noord-Beveland. door Harmen van der Werf wissenkerke - De eventuele komst van Goese betonbedrijven naar de oude veerhaven bij Kats ligt gevoelig in de Noord-Beveland- se gemeenteraad. De lokale partij Noord-Bevelands Belang en de PvdA, samen goed voor zes van dertien raadszetels op Noord-Beveland, zien niets in het idee, dat de provincie wil onder zoeken. CDA, VVD en SGP lijken in principe af te willen wachten wat het onderzoek naar de moge lijkheden in de oude veerhaven op levert. Het dagelijks provinciebe Nieuwe waterspeeltuin in Hollandsche Hoeve goes - De Hollandsche Hoevedag die morgen van 13.00 tot 17.00 uur wordt gehouden in het Goese re creatiepark, krijgt een speciaal tint- 1 je. De kersverse waterspeeltuin in het gebied wordt bij het begin van de dag officieel in gebruik gesteld. Wethouder Sophie van 't Westein de doet dit. Overal in de Holland sche Hoeve zijn morgen activitei ten. Jeugdcircus Hogerop geeft op tredens. Jeu de boules-vereniging Le Bastion speelt. Er rijdt een paar dentram en het ambachtscentrum draait op volle toeren. stuur maakte woensdag bekend dat onderzoek te willen uitvoeren. Die beslissing was het gevolg van de weigering van Reimerswaal om mee te werken aan een nat bedrij venterrein langs het Kanaal door Zuid-Beveland - Schorebrug - voor onder meer de Goese beton bedrijven. Die moeten weg voor de bouw van de nieuwe wijk Goe se Schans. Volgens Arie Kees Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang (NBB) en Cor Quinten (PvdA) passen de bedrijven niet in de oude veerha ven van Kats. Die heeft wel een in dustriële functie, maar zij vinden het belangrijk dat de oude veerha ven bij Kats meer een recreatieve functie krijgt, vooral voor water sportactiviteiten. Historische wandeling door oud Hansweert hansweert - Hansweert en omge ving is morgenmiddag het decor van een historische wandeling. Ar chivaris Frank de Klerk neemt lief hebbers van oud Hansweert aan de arm door het dorp. Hansweert is nog vrij jong, maar heeft wel een eigen karakter, met de smalle straatjes in het dorpshart, het ge dempte oude sluizencomplex en de Westerschelde, met de histori sche bebouwing van aannemings bedrijf Van der Straaten. De tocht begint om 13.30 uur bij dorpshuis Kaj Munk aan de Schoolstraat 5. De provincie kan volgens Ouds hoorn het geld voor het onder zoek naar Kats beter in de zak hou den. Hij had het over 'enkele ton nen'. De provincie kan, aldus het Noord-Bevelandse raadslid, de pij len beter gelijk op Vlissingen-Oost richten. Gerard Geelhoed (CDA) benadruk te in een reactie dat er ook een Noord-Bevelands belang aan de in dustriële ontwikkeling van de ou de veerhaven zit. Heipalenfabriek Pit Beton moet weg uit Kamper land vanwege uitbreiding van re- Een grote minderheid in de raad van Noord-Beveland wil geen Goese betonbedrijven naar Kats. De meerderheid wacht liever het onderzoek van de provincie af. creatieve activiteiten. Dat bedrijf kan ook naar de oude veerhaven, was het idee van Geelhoed. Pit Be ton maakt overigens deel uit van hetzelfde concern als Haringman Betonwaren dat weg moet uit het Goese havenindustriegebied; De Hoop Terneuzen. Dick Hage (WD) en Cor van de Woestijne (SGP) lieten weten het onderzoek van de provincie te wil len afwachten. Voor hen is van groot belang hoe de bevolking van Kats oordeelt over de ontwikke ling van de oude veerhaven. Hage: „Ik wil wel eens weten hoe groot het draagvlak in Kats is." Tegen stander Oudshoorn deed ook een handreiking. Hij nodigde de pro vincie op de koffie uit. „Betalen wij als NBB het gebak." goes - In de Grote of Maria Magda- lenakerk in de Goese binnenstad zijn morgen ter kennismaking ver schillende workshops mozaïek ma ken. De organisatie is in handen van stichting Partners in Hoop waarvan Ronald en Bernardine Boomsma uit 's-Heer Arendskerke de drijvende krachten zijn. De deelnemers aan de workshops mo gen 'een persoonlijk en creatief mozaïekwerkstuk maken', met ge bruik van professionele mozaïëkge- reedschappen en lijm. Kosten: 7,50 euro. De opbrengst is voor projecten van Partners in Hoop in Malawi. Van 10.00 tot 15.00 uur begint elk heel uur een nieuwe workshop. Sweety v vrijdag en zaterdag: 4 voor Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER GOES - „Het leken wel bommen die ontploften vannacht", zegt Mattie Lebon, bewoonster van de flat Boszicht in Goes-Zuid. Daarmee doelt ze op twee auto's die in de nacht van woensdag op donderdag totaal afbrandden op de aan de flat grenzende parkeerplaats. Een derde auto raakte zwaar beschadigd. Lebon woont op de hoek van de flat, precies aan de kant waar het vuur uit brak. „Het duurde wel veertig minuten voor de brandweer arriveerde", zegt ze. De brandweer was namelijk al met twee wagens onderweg naar een grote brand in 's-Gravenpolder. „Toen ze er eindelijk waren, waren de banden en benzine tanks van twee auto's al ontploft en was het hier een inferno van jewelste. De vlammen sloegen te gen de flat aan, echt doodeng", vertelt Lebon nog zichtbaar geschokt. Ze vindt het erg sneu voor de bewoonster die minder dan een jaar gele den een nieuwe auto kocht, en die nu volledig uitbrandde. „Een andere bewoonster had geluk bij een ongeluk, want zij had haar eigen auto net naar de garage gebracht en kreeg een leenauto mee, die verbrandde." Volgens de politie is de brand aangestoken. foto Willem Mieras Segeersstraat 6A MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49