Bij Trailbreaker wordt Borsele gaat strijd aan met wereldarmoede Veertien maanden cel geeïst voor overval op vrouw in Kruiningen iegsSeep - prijzen! Mededeling van het waterschap 22 j Vrijdag 15 mei 2009 pzc B 'ismarkt Veerel Sliptong 12, -/kg Wijting 4,50/kg ialmfilet 14,50/kg Vers van de vismijn! ■ergens goedkoper! lp de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) ^zan 10.00 - 16.00 uur. 21 Vismarkt Veere Pekaar Plastics houdt open huis in Goes GOES - Pekaar Plastics BV aan de Stanleyweg 11 in Goes houdt van daag nog open huis van 14.30 uur tot 18.00 uur. Het bedrijf, dat eer der Lakwijk Kunststoffen heette, is sinds enige tijd in handen van Jaap Pekaar en onlangs van naam veranderd. Diverse machines en andere speciale kunststofproduc ten worden getoond. En er zijn echte Zeeuwse hapjes. Op vrijdag 15 mei 2009 om 15.00 uur houden wij i.o.v. in het open baar een EXECUTIEVEILING van een Hyundai Lantra NJ-BG-70 Deze veiling vindt plaats aan het adres Noordpolderstraat 17a te Axel, ten laste van F.M.A. Martina. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor: Buys Partners B.V. 0166-601020 of naar de execute rende kandidaat gerechtsdeur waarder M.L. Scheepbouwer 06-22782108. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl. Optreden Zaanstads heb mijn beroep eigenlijk sinds die brand niet meer fatsoenlijk uit kunnen Mannenkoor in Kapelle oefenen kapelle - Het 120 leden tellende christelijk Zaanstads Mannenkoor, dat dit jaar een kwart eeuw be staat, geeft morgen vanaf 17.00 uur een jubileumconcert in de her vormde kerk in Kapelle. Jan Quin- tus Zwart is dirigent van het man nenkoor. Zwart geniet ook bekend heid als leider van het 800 koppen grote Hollandkoor. Ontwikkelings organisatie Woord en Daad tekent voor de organisatie in Kapelle. De entree is vijf euro per persoon en kinderen tot twaalf jaar mogen gra tis naar binnen. Er wordt gecollec teerd voor kinderen in Colombia. Lenteconcert door Sint Caecilia 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - Fanfare Sint Caeci lia 's-Heerenhoek geeft vanavond een lenteconcert in De Jeugdhoe- ve in 's-Heerenhoek. Sint Caecilia, opgericht in 1919, telt momenteel veertig leden, van wie tien jeugdle den. De fanfare staat sinds septem ber vorig jaar onder leiding van Ju- dith van Boven. Het lenteconcert in De Jeugdhoeve begint om 19.30 uur en de toegang is'gratis. Koren brengen lofzang aan Maria in Ovezande ovezande - De jubilerende rooms- katholieke kerk in Ovezande staat morgen in het teken van Magnifi cat, een lofzang aan Maria. Rooms- katholieke koren van de Bevelan- den, Schouwen-Duiveland en Wal cheren doen mee. Vanaf 15.30 uur repeteert een groot gelegenheids koor dat 's avonds optreedt. Het avondprogramma begint om 18.30 uur. Pastoor Paul Verbeek licht het thema toe, waarna een viering be gint waarin alle koren zingen met muzikale begeleiding. De speciale expositie Maria in Beeld is voor en na de viering te bezichtigen. HEINKENSZAND - Borsele gaat zich ook opwerpen als Millennium- en Fair Trade-gemeente, in de strijd tegen de armoede in de wereld en voor eerlijke handel. De gemeente raad van Borsele heeft dit onlangs besloten. Een speciaal project Staat hoog op het lijstje van Borsele als Millen nium- en Fair Trade-gemeente. De huisarchitect van Borsele, bureau Rothuizen van Doorn 't Hooft, is actief betrokken bij ontwikkeling en restauratie van de stad Djenné in Mali. Djenné is beroemd vanwe ge de eeuwenoude, uit leem opge trokken gebouwen. De stad staat op de werelderfgoedlijst. Wat Bor sele gaat doen voor dit project, moet nog worden uitgewerkt in een plan dat voor 1 september ge reed is. Borsele schenkt al eerlijke Max Havelaar-kofFie en van elke verkochte regenton geeft de ge meente vijf euro aan de organisa tie Zeeland voor Zambia. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Waterschap gesloten Op donderdag 21 en vrijdag 22 mei en maandag 1 juni is het hoofd kantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden gesloten. In dringende gevallen zijn wij te bereiken via 0118-621000. sros onzichtbaar, \f ff; f'ff; Eyj| Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nlwww.wze.nl Officier vindt strenge straf voor delict op zijn plaats. door Emile Calon MIDDELBURG - Overvallen op bur gers nemen toe. Daarom moet daar streng tegen worden opgetre den, zei officier van justitie E. Bethlehem gisteren tijdens een rechtszaak tegen een 25-jarige man uit Kruiningen. De man zou op 14 januari in zijn woonplaats een jonge vrouw met een mes hebben bedreigd terwijl ze geld aan het pinnen was. Hij zou haar opdracht hebben gege ven om 500 euro voor hem te pin nen. Volgens rechtbankvoorzitter A. Ente was de vrouw zeer bang, maar ook zeer boos. Ze ging zelfs een gevecht met de man aan. Daar door slaagde de overvaller niet in zijn opzet. Hij ging er uiteindelijk met een bedrag van 'slechts' twin tig euro vandoor. De man zei gisteren dat hij op het verkeerde pad terecht was geko men door een eerdere opname in een kliniek van Emergis in Kloetin- ge. Daar had hij verkeerde vrien den gekregen, die hem op het slechte pad hadden gebracht. Ze hadden hem het drugsmilieu inge zogen. Ook zou de behandeling daar op die afdeling zeer slecht zijn, zo vertelde hij de Middelburg se rechters. „Het was echt niets." Bethlehem eiste een celstraf van twintig maanden, waarvan zes voorwaardelijk tegen de man. Daarnaast moet hij van haar nog een maand extra de gevangenis in, omdat er nog een voorwaardelijke straf tegen hem open stond voor een geweldsdelict waarvoor hij zich eerder heeft moeten verant woorden bij de politierechter. Raadsman D. Olie hield de leden van de Middelburgse rechtbank voor dat de inwoner van Kruinin gen de jonge vrouw alleen maar bedreigd had met het mes. „Hij heeft geen steekbewegingen ge maakt." Uitspraak 27 mei. Daan Dolman bouwt op verzoek busjes om tot exclusieve campers, die geschikt zijn voor elk terrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46