Nijland ziet RCS nog wel verder gaan Hackenberg-Cup voor de 27e keer van start 3 6 I Vrijdag 15 mei 2009 PZC Oost-Souburgers staan met 5-3 achter in nacompetitie. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Hoewel zijn ploeg zeker niet compleet aan de aftrap zal verschijnen, ziet Yordi Nijland wel degelijk mogelijkhe den voor RCS om zich ten koste van Blauw Geel'38 te plaatsen voor de tweede ronde van de na- competitie. „Als we maar honderd procent geven en het publiek flink achter de ploeg gaat staan." Nijland zal zich evenals afgelopen zondag in Veghel, waar RCS tegen een 5-3-nederlaag aanliep, op nieuw langs de kant moeten verbij ten. „Ik ben zelf nog niet volledig wedstrijdfit en Youssef Afkir is in ieder geval geschorst. Daarnaast is de kans groot dat Alwin van Ham zijn schorsing binnen heeft, en is het hoogst onzeker of Hoessein Bouzambou mee kan doen", blikt hij vooruit. Mogelijkheden ziet Nijland echter 'Ook van het bewegen van een lepe spits als Luca Toni kan je veel opsteken' nog zeker om Blauw Geel'38 uit te schakelen. „Wij waren zeker niet minder, maar zij scoorden zondag wat makkelijker, mede door fou ten van 'ons. Maar RCS scoort al tijd, dus het is zeker nog niet ge daan", aldus de verdediger, die op zijn zestiende jaar van trainer Ro meo van Aerde mocht debuteren in de hoofdmacht van RCS. „Eigenlijk een beetje bij toeval", weet Nijland zich nog te herinne ren. „Ik kwam uit de B-junioren en heb de A-junioren overgesla gen. Gelukkig kon ik mijn draai snel vinden, waardoor ik mijn plekje in de selectie behield. Ik kreeg de kans en het vertrouwen van Romeo, iets wat je niet altijd ziet bij andere clubs. Ik was na tuurlijk nog jong, maar hij maakt Yordi Nijland moet vanwege een blessure toekijken bij het nacompetitieduel van zijn ploeg RCS tegen Blauw-Geel'38. Hij heeft er veel vertrouwen in dat de Oost-Sou burgers een 5-3-achterstand uit de eerste wedstrijd wegwerken. foto Ruben Oreel zijn keuzes zonder aanzien des per- soons en leeftijd." Het vertrek van Van Aerde naar Serooskerke betreurt Yordi Nijland enorm. „Ik begrijp het vanuit zijn oogpunt wel, maar ik vind het jam mer. Hij heeft mij tenslotte laten debuteren. Dat doet toch wat met je." Iemand anders die volgens Yor di Nijland al belangrijk is geweest in het begin van zijn loopbaan is Gérard de Nooijer. „Ik ben eind vorig jaar naar een meer centrale positie in de verdedi ging verhuisd. Daar heb ik enorm veel aan Gérard. Hij stuurt mij veel in allerlei zaken. Vooral de ma nier waarop er gedekt moet wor den, en zeker het moment waarop dat moet gebeuren zijn erg belang rijk. Ook wanneer ik wel en niet moet stappen komen vaak aan de orde." Toch zijn er volgens de jonge ver dediger nog steeds facetten die voor verbetering vatbaar zijn. „Het verdedigend koppen en puur in de mandekking spelen vergaat me al goed, maar aanvallend en opbou wend kan er beslist nog veel verbe terd worden." Daarbij zal hij zeker geen jaren meer worden bijge staan door Gérard de Nooijer. „In direct denk je er weieens aan hoe lang hij nog door zal gaan. Maar ik zie er zeker niet tegenop om op termijn zijn rol over te gaan ne men. Het is juist leuk, en ik denk dat zoiets vanzelf gaat." Voorlopig wil Nijland nog meerdere fijne kneepjes van het verdedigen van Gerard de Nooijer leren, en blijft hij zijn grote voorbeeld Rio Ferdi nand op afstand volgen. „Maar ik volg niet alleen verdedigers hoor", vult hij aan. „Ook van het bewe gen van een lepe spits als Luca To ni kan je veel opsteken." Yordi Nijland (18 jaar) Club: RCS, waar hij voor het tweede seizoen in het eerste team speelt. Positie: centrale verdediger sinds kort voor de winterstop. Aantal doelpunten dit sei zoen: 1. Aantal kaarten dit seizoen: geen (vorig seizoen tweemaal rood) Bijzonderheid: stroomde rechtstreeks vanuit de B-junio ren door naar de eerste selec tie. Zesvoudig winnaar Stefan de Groot favoriet voor eindoverwinning. door Koen de Vries middelburg - De Hackenberg-Cup is voor tafeltennissers in Zeeland en West-Brabant een begrip. Maandag is in de zaal van Match- point'72 van tafeltennisvereniging Arnemuiden een begin gemaakt met de 27e editie van het toernooi, dat open staat voor spelers die een D-licentie of lager hebben. Het betekent in de praktijk dat er spelers vanaf derdedivisie- tot zes de-klasseniveau meedoen. Ze va riëren in leeftijd van 13 tot 73 jaar. Dit jaar hebben 48 deelnemers zich aangemeld, iets minder dan de afgelopen jaren. Ze zijn in de voorronden onderverdeeld in acht poules van zes spelers. De beste vier van elke poule gaan naar de kwartfinales, die in poules van acht worden gespeeld. De bes te vier gaan over naar de halve fi nales, waarvan ook weer de beste vier naar de finale gaan. Die staat op vrijdagavond 5 juni gepland. Stefan de Groot van de organise rende vereniging Arnemuiden gaat als grote favoriet van start. Hij heeft het toernooi al zes keer op zijn naam geschreven. Vorig jaar bl- leef hij ongeslagen in de fina- le-achtkamp. Zijn clubgenoot Daan Mijnsbergen en Michel Sper ling (TTC Middelburg), tegen wie De Groot het de vorige editie zeer lastig had, gelden als outsiders. Overigens moet de organisatie van op zoek naar een nieuwe geldschie ter. Trouwe sponsor en tafeltennis- liefhebber Cas Hackenberg, die het evenement 27 jaar steunde, sluit volgende maand definitief de deu ren van zijn juwelierswinkel in Middelburg. „We moeten kijken of we er een oplossing voor kunnen vinden", zegt wedstrijdleider Izak Heijboer. „Het zou jammer zijn als de naam van het toernooi verloren zou gaan." Toch nog versterking voor 's-Cravenpolder MIDDELBURG - Damploeg PWG 's-Gravenpolder heeft toch nog een speler kunnen aantrekken voor de competitie in de ereklasse. Pascha Iljin, een 33-jarige Wit-Rus met een Nederlands paspoort, ver sterkt de gelederen van de Bevelan ders. Hij kwam uit voor de terug getrokken ereklasser DVSB en wordt beschouwd als versterking in de breedte. PWG hoopt nog rond te komen met de Haitiaanse grootmeester Ricardo Pierre. HvM Darts Zeeuws kampioen in eredivisie MIDDELBURG - HvM Darts is voor de derde opeenvolgende keer kam pioen geworden in de Zeeuwse eredivisie darts. Het team met Pie- ter Otten, Stefan Marinissen, Mike van Belle, Joost de Roos, Pascal Swart en Wybren Tuinstra had in het duel met RCM vier punten no dig om de titel te behalen. In Ka- pelle werd het 12-1 voor het nog ongeslagen HvM. De ploeg speelt op 24 mei ook de Zeeuwse bekerfi nale tegen Yip Plaza 1 uit Goes. Cijsel/Van de Ven winnen 3-uren cross VLISSINGEN - Op het circuit van MSV De Uitlaat in Vlissingen thuisrijder Rinus van de Ven en Roy Gijsel uit Heikant een 3-uren cross gewonnen. Ondanks materi- aalpech van Van de Ven aan het eind van race reed het duo 125 ron des, twee meer dan Arno Ruttin- ger, Peter Rottier en Dennis Schel- leman. Bij de jeugd wonnen Mar vin Boone (Yerseke), Jurian van de Velde (Yerseke) en Tommy van Wanrooij (Vlissingen). VW-Venlo grossiert in Gouden Stieren huizen - VW-Venlo heeft gisteren bijna alle beschikbare prijzen ge wonnen bij de uitreiking van de 'Gouden Stieren', een initiatief van de Coöperatie Eerste Divisie. Aanvaller Sandro Calabro werd topscorer in de Jupiler League, trai ner Jan van Dijk kreeg een 'Gou den Stier' als beste trainer en Kei- suke Honda werd gekozen tot bes te speler. Het beste talent was Dries Mertens van AGOW, vol gen seizoen van FC Utrecht. UIT BASKETBAL Denver. NBA, play-offs (best-of-seven). Western Conference, halve finales: Denver Nuggets - Dallas Mavericks 124-110. Eind stand: 4-1 TENNIS Madrid. Masters, mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/6) - Haas (Dui) 1-6 7-6 (9) 6-4. Derde ronde: Del Potro (Arg/5) - Wawrinka (Zwi/11) 4-6 6-4 6-4, Murray (GBr/4) - Robre- do (Spa/16) 7-5 6-1, Djokovic (Ser/3) - Seppi (Ita) 6-4 6-4, Roddick (VSt/6) - Davidenko (Rus/10) walkover, Nadal (Spa/1) - Kohlschrei- ber (Dui) walkover, Federer (Zwi/2)-Blake (VSt/14) 6-2 6-4. Madrid. Vrouwen. Derde ronde: Jankovic (Ser/4) - Vesnina (Rus) 6-2 6-2, Alona Bonda- renko (Oek) - Tsjakvetadze (Rus) 6-0 2-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Italië, Pro Tour. Zesde etappe Bressanone - Mayrhofen (Oos): 1. Scarponi (Ita) 248 km in 5.49.55 (42,524 km/uur), 2. Boasson Hagen (Noo) 0.32, 3. Davis (Aus), 4. Pozzato (Ita), 5.Coss (Aus), 6. Gilbert (Bel), 7. Gasparotto (Ita), 8. Rogers Aus) 0.36, 9. Di Luca (Ita), 10. Valjavec (Slv)' 13. Mentsjov (Rus), 24. Tjallingii, 35. Ten Dam, 150. De Groot 15.15, 151. Engels, 174. Stamsnijder, 180. Van Emden. Algemeen klassement: 1. De Luca 22.11.15, 2. Lövkvist (Zwe) 0.05, 3. Rogers (Aus) 0.36, 4. Leipheimer (VSt) 0.43, 5. Mentsjov 0.50, 6. Basso (Ita) 1.06, 7. Sastre (Spa) 1.16, 8. Horner (VSt) 1.17, 9. Pellizotti (Ita) 1.27, 10. Arroyo (Spa) 1.41' 14. Ten Dam 2.41, 85. Tjallingii 24.13, 126. Stamsnijder 43.10, 145. Engels 52,35, 164. De Groot 56.32,177. Van Emden 59.06. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38