Rabobank opent én sluit kantoren Rechter: Lees hulpboek en ga naar psychiater Hulst in race titel ouderenbeleid WEBSITE LEASE Multi Media Studio Zeeland w pzc Vrijdag 15 mei 2009 27 Bank reorganiseert kantorennetwerk op Walcheren. door Theo Giele VLISSINGEN - De Rabobank Walche ren Noord-Beveland reorgani seert het kantorennetwerk op Wal cheren. In Serooskerke wordt een nieuw kantoor geopend. Per september 2009 sluit het kantoor in Koudeker- ke en op termijn zullen - na ope ning van het kantoor in Seroosker ke - de kantoren in de plaatsen Oostkapelle en Veere worden ge sloten. De diensten van die laatste kantoren worden overgenomen door de nieuwe vestiging te Seroos kerke. Er blijven geldautomaten en sealbag-automaten beschikbaar in deze dorpen. De bank stemt ver der de openingstijden van de kan toren op elkaar af Vanaf septem ber 2009 zijn de advieskantoren in Middelburg, Vlissingen, Domburg en Kamperland verspreid over de week één avond open voor alle bancaire diensten. De herschikking van het kantoren netwerk zal niet leiden tot gedwon gen ontslagen, aldus commer- cieel-directeur Silvia Bal. Wel moet een aantal personeelsleden rekening houden met andere werk tijden en uiteraard een andere standplaats. Rabobank Walcheren Noord-Be veland is ontstaan uit een fusiepro ces dat in de jaren negentig werd ingezet. In het verleden koos men De Rabobank Walcheren Noord- Beveland opent een kan toor in Serooskerke. In Koudeker- ke, Oostkapelle en Veere gaan kantoren dicht. er voor om vanwege het toerisme op veel plaatsen aan de kust aanwe zig te zijn. Maar sinds de invoering van euro en de opkomst van de gel dautomaten is voor de meeste bui tenlandse toeristen een bezoekje aan de bank niet meer nodig om aan cash te geraken. De Rabobank heeft de spreiding van de kantoren op Walcheren te gen het licht gehouden. Geconsta teerd werd dat het midden van het voormalige eiland een witte vlek is. Daarom wordt er in Seroosker ke een Rabo-vestiging geopend. Koudekerke, en later Oostkapelle en Veere, gaan dicht omdat niet al te ver van deze plaatsen al een kan toor staat. De Rabobank benadrukt een 'dichtbijbank' te zijn en te willen blijven, aldus directeur Bal. In to taal blijven er elf kantoren op Wal cheren en Noord-Beveland open. Het hoofdkantoor van de Rabo bank Walcheren/Noord-Beveland staat in Vlissingen, maar er zijn plannen om naar Middelburg te verhuizen. Een definitief besluit hierover is nog niet genomen, maar de bank verwacht dat bin nen enkele maanden te doen. GOES - „Het leken wel bommen die ontploften vannacht", zegt Mattie Lebon, bewoonster van de flat Boszicht in Goes-Zuid. Daarmee doelt ze op twee auto's die in de nacht van woensdag op donderdag totaal afbrandden op de aan de flat grenzende parkeerplaats. Een derde auto raakte zwaar beschadigd. Uit onderzoek van de politie blijkt dat het om brandstichting gaat. Lebon woont op de hoek van de flat, precies aan de kant waar het vuur uitbrak. „Het duurde wel veer tig minuten voor de brandweer arriveerde", zegt ze. De brandweer was namelijk al met twee wa gens onderweg naar een grote brand in 's-Graven- polder. „Toen ze er waren, waren de banden en benzinetanks van twee auto's al ontploft en was het hier een inferno van jewelste. De vlammen sloegen tegen de flat aan, echt doodeng", vertelt Lebon nog zichtbaar geschokt. Ze vindt het erg sneu voor de bewoonster die minder dan een jaar geleden een nieuwe auto kocht, en die nu volledig uitbrandde. „Een andere bewoonster had geluk bij een ongeluk, want zij had haar eigen au to net naar de garage gebracht en kreeg een leen- auto mee, die verbrandde." foto Willem Mieras Officier eist 100 dagen cel voor misbruik Middelburgse vriendin. middelburg - Officier van justitie G. van der Hofstede bekende giste ren dat de zaak tegen een 39-jarige Middelburger zeer lastig was. De man werd verdacht van een reeks misdrijven tegen zijn Middelburg se vriendin: verkrachting, mishan deling, stalking en smaad. De zaak was vooral moeilijk om dat de vrouw nog steeds houdt van de man. Alleen wil ze niet dat hij te overheersend is. Hij moet meer rekening met haar houden. De seks is vaak te bruut. Hij dringt zichzelf te veel op, zei ze als getui ge. Maar ze hoopt niet dat hij uit haar leven verdwijnt, want ze houdt nog steeds veel van hem. Ze stuurde hem, terwijl hij in voorar rest zat, zelfs hele lieve kaarten en brieven waaruit blijkt dat hij nog steeds heel voor haar betekent. Rechtbankvoorzitter I. Woltring raadde de vrouw aan om hulp te zoeken bij een psychiater. Ook ad viseerde hij haar het boek 'Als ik nee zeg, voel ik mij schuldig' eens goed te lezen. De officier vond dat hij alle aan klachten kon bewijzen. „U bent echt te ver gegaan", zei hij tegen de verdachte. Hij eiste een celstraf van 180 dagen waarvan 80 voor waardelijk zodat de man vandaag al vrij man zou kunnen zijn. Raadsman H. Jap-A-Joe vroeg om vrijspraak en om opheffing van het voorarrest, per direct. Na een beraad lieten de drie Middelburgse rechters weten dat dat laatste ver zoek nog niet direct gehonoreerd kon worden. Mogelijk wel vandaag of anders een van de komende da gen. Uitspraak 27 mei. hulst - De gemeente Hulst is een van de vijf Nederlandse gemeen ten die genomineerd is voor de ti tel van gemeente met het beste ouderenbeleid. De organisatie Senior.Nu! onder zocht daarvoor het beleid in 47 Ne derlandse gemeenten. De andere vier genomineerden zijn Breda, Groningen, Schiedam en Sit- tard-Geleen. Annemarie Jorrits- ma, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, maakt de winnaar op 3 juni be kend tijdens een bijeenkomst in het Jaarbeursgebouw in Utrecht. Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend alleen na afspraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij. 17.30-zon. 22.30 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 22.30 - ma 8.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271 Tandartsen A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. (0118)478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen: 24-uurs bereikbaarheid op tel.nr 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 Middelburg: 24-uurs bereikbaarheid op tel.nr. 0118-626045. Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar) Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-13223446. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle (0118) 633803. Za. en zo. visites aanmelden van 8.00-9.00u. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Hele weekend via tel. 0118 628288. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. IEDERE 3 JAAR EEN NIEUWE WEBSITE ÖP MAAT!!! NU BINNEN UW BEREIK! Business >.- p/m all-ln Pro-business .-p/m all-in E-Commeree De maandelijkse kosten betaalt u gedurende de eerste 2 jaar. Het 3' jaar alleen de hostingkosten! *All-in: ontwerp, opmaak en programmering website, webhosting, naar keuze nieuwe domeinnaam o f domeinverhuizing (uitgezonderd teksten). Genoemde prijzen zijn excl. BTW. Bel vrijblijvend voor meer informatie 0113 37 37 29 Full-service reclamebureau Automatisering WEEKEND Zaterdag 16 en zondag 17 mei 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29