'Vlissingen ideale jachthaven' k Weekend vol kunst in Veere Kennismaken met korfbal bij Fortis tube WPZC Vrijdag 15 mei 2009 25 Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Jarige jachthaven praat met gemeente over aanleg nieuwe haven. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse water sportvereniging Schelde onderhan delt met de gemeente over de aan leg van een nieuwe jachthaven voor de Timmerfabriek in de Bin nenhaven. Die moet plaats bieden aan 110 jachten, die wisselend ge bruikt kunnen worden voor vaste gasten en voor passanten. „Als we eind dit jaar toestemming krijgen en kunnen gaan bouwen, is de haven klaar voor het nieuwe seizoen begint in april 2010", voor spelt Hans Vroegindeweij, voorzit ter van de Vereniging voor Water toerisme Schelde, die vandaag en morgen het 75-jarig bestaan viert. „Wij hebben een ontwerp ge maakt voor een moderne jachtha ven, met alle faciliteiten die je te genwoordig nodig hebt. Goede voorzieningen aan de wal, inclu sief communicatietechnologie zo als wifi. We kunnen er schepen kwijt met een lengte tussen de 8 en de 24 meter. Gemiddeld zijn schepen nu 12 meter." Dat is wel langer dan gebruikelijk was toen de huidige jachthaven van de Schelde medio jaren vijftig werd aangelegd aan de Prins Hen- drikweg. Daardoor, en door de enorme groei aan aanmeldingen is die jachthaven te klein geworden. Volgens Vroegindeweij staan nu zestig mensen op de wachtlijst voor één van de 88 vaste ligplaat sen. De wachttijd bedraagt zes tot tien jaar. Aan de Prins Hendrikweg zijn 50 plaatsen beschikbaar voor passan ten. Ook dat zijn er te weinig, stelt hij. „In Middelburg hebben zich vorig jaar 9000 passanten gemeld, in Vlissingen 2500. je moet je eens bedenken hoe interessant dat kan zijn voor de middenstand van Vlis singen als hier meer passanten kunnen aanleggen. Maar meer dan 2500 kunnen we er nu niet kwijt. Vol is vol. Het ligt nu al vijf dik af gemeerd. En dat is ook gevaarlijk. Stel dat er brand uitbreekt." Vroegindeweij benadrukt dat er meer dan genoeg belangstelling is voor meer ligplaatsen in Vlissin gen. „Niet alleen bij Vlissingers zelf, die nu uitwijken naar Middel burg, het Veerse Meer en Bres- kens. Uit landelijk onderzoek on der watersporters blijkt dat van de zeezeiljachthavens Scheveningen op 1 staat en Vlissingen op 2. Daar willen wij op inspelen. Vlissingen is een ideale watersporthaven. Meer nog dan ik had gedacht." De Vlissinge watersportvereni ging Schelde bestaat 75 jaar en heeft behoefte aan uitbreiding. Zij onderhandelt over een nieu we haven in het Scheldekwartier. De gemeente Vlissingen heeft een extra jachthaven ook opgenomen in de plannen voor het Schelde kwartier. Als de Schelde die mag exploiteren, wordt het een vereni gingshaven. Het alternatief is een commerciële haven. „Maar ik weet uit ervaring dat mensen liever in een verenigingshaven liggen, om dat ze ook de sfeer gezelliger vin den", zegt Vroegindeweij. De Vereniging voor Watertoeris me Schelde bestaat 75 jaar en is daarmee naar eigen zeggen de oudste van Zuidwest-Nederland. De Schelde houdt vandaag een of ficiële receptie, waar de toekomst plannen worden toegelicht. Ook wordt een boek over de vereniging overhandigd aan burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen. Za terdag vindt op de Westerschelde bij Vlissingen een zeilwedstrijd plaats tussen 09.00 en 11.00 uur. Aansluitend varen schepen in para de voor de Vlissingse boulevard. Veel activiteiten tijdens eerste Weekend voor Amateurkunst. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Amateurkunstenaars in de gemeente Veere kunnen komend weekeinde hun kunsten vertonen tijdens het Weekend voor de Ama teurkunst (WAK). Een aantal Zeeuwse gemeenten en dorpen doen al sinds 2006 mee en nu biedt de gemeente Veere voor het eerst ook WAK aan. Het programma is zeer gevarieerd. Zaterdag zijn er activiteiten in de kernen Biggekerke en Grijpskerke en op zaterdag concentreert WAK zich in Zoutelande op diverse loca ties. Bééld in balans is de titel van de open dag in het atelier aan de Schuitvlotstraat in Biggekerke (10-17 uur), 's Avonds kan de jeugd vanaf 12 jaar naar een Chili en Ga- meparty in het dorpshuis aan de Kerkring vanaf 19.15 uur. Zoutelande staat zondag bol van de activiteiten. Op de Langstraat is er tussen 11.00 en 17.00 uur een kunstmarkt. De Langstraat krijgt tevens een podium waar WAK om 12.00 uur geopend wordt door wet houder Jan Bostelaar. Verder zijn daar tot 17.30 uur optredens van balletschool Isabelle Zwaan, Coun try Coast Line dancers, volksdans groep Koudekerke/Westkapelle, Wasschappelse Toneelploeg, Stich ting Dansz, 'shantykoor het Veerse Scheepstuig, brassband Apollo en de 55-plus volksdansgroep Vrou wenpolder. Vanaf 19.00 uur is er een avondprogramma op het po dium met onder meer de winnaar van Hooikoorts. In de Catharinakerk is een exposi tie te zien en op het strand bij Het Kustlicht geeft XXL-Art een work shop Schilderen aan de kust (13 uur). In Middendorp aan de Smidsstraat staan verder tussen 12.40 en 16.45 uur optredens en workshops geprogrammeerd. OOST-SOUBURG - De Souburgse korfbalvereniging Fortis houdt za terdag voor het eerst de 'Fortis Fair' op het sportterrein achter de speeltuin De Souburg. Het moet een leuke dag worden voor de jeugdleden van de club, maar tij dens de fair krijgen ook niet-leden de kans om kennis te maken met de korfbalsport. Er zijn tal van activiteiten. Op het korfbalterrein is een rommel markt, kleedjesmarkt van de jeugd leden, springkussen, schminken, spijkerbroekhangen, grabbelton, prikkieverkoop, schateiland, knik- kerraden, rad van Fortis en er is een Amerikaanse taartenverkoop. De hele dag worden er wedstrij den gespeeld. De entree is gratis, voor deelname aan de activiteiten wordt wel een kleine bijdrage ge vraagd. www.kvfortis.nl Grote Kade 40/42 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDELBURG Segeersstraat 64 MIDDELBURG De jachthaven van de Vereniging voor Watertoerisme Schelde in Vlissingen kampt met wachtlijsten van zes tot tien jaar. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27