Voor de liefhebbers van mod rock is het een buitenkans je. Een Zweedse topband op dit gebied, The Moving Sounds, doet zaterdagavond even Zeeland aan. We blijven improviseren Zweedse modrock in Zeeland www.pzc.nl/uit PZC Donderdag 14 mei 2009 19 lüJtMuLLH DONDERDAG 14 MEI Notaris Van Dalsum Voor de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten houdt J. de Kort een lezing over de Hulster notaris Hendrik Albert van Dalsum (1868-1944), die zich inzette voor landarbeiders. De Kort schreef een proefschrift over Van Dalsum. Hulst, Hof van Vlaanderen, 19.30 uur U&ik Carrièrebeurs Banenmarkt met stands van o.a. Koninklij ke Landmacht, Politie, Bouwopleiding Zeeland, muzikale optredens, lezingen. Goes, Zeelandhallen, 10.00-22.00 uur; Rondleiding Op veehouderij De Blauwe Hoeve wor den koeien gemolken door melkrobots. Retranchement, Braamdijk 21, 11.00 uur. VRIJDAG 15 MEI Hans Sahar In het kader van Mei, Maand van de Vrij heid, signeert Hans Sahar in De Drukkerij zijn werk en houdt hij in de Zeeuwse Bi bliotheek een lezing. Middelburg, De Drukkery, 16.00 uur; Mid delburg, Leescafé Zeeuwse Bibliotheek, 19.30-21.00 uur. Voorjaarskermis Tholen, Havenplateau (ook za.) The Cavern revival Reünie van bezoekers The Cavern in de ja ren 80. Middelburg, Schuttershof en De Rooie Oortjes 20.00 uur; ZATERDAG 16 MEI Ringrijden Ritthem, Dorpsstraat, 8.00 - 17.00 uur. Vismarkt Met verse vis en oude ambachten. Veere, Stadshaven, 10.00-16.00 uur; Culturele dag Optredens en demonstraties van leerlin gen Zeeuwse Muziekschool en Kunstedu catie Walcheren. Middelburg, Plein Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-16.00 uur; Ryckhals Middelburgs stadsdichter Johannes Her man Buma vertelt over schilder Francois Ryckhals (geboren 3 mei 1609). Middelburg, De Drukkerij, 11-12 uur Hollandse Hoevedag Met houtdraaiers, een palingroker, een wielenmaker, smid en gotenmaker aan het werk. Leden van Vodago bakken bo- terbabbelaars. Optreden circus Hogerop. Goes, Ambachtscentrum, 13-17 uur. Twijgen vlechten Demonstratie vlechten met wilgentwij gen. Rozaline Bakker vlecht een Goede VIS. Niels de Graaf werkt aan zilveren sie raden. Aanmelden via 0111 -651100. Burgh-Haamstede, Hogeweg 34, 11-16 u (ook zondag). Wijsheid Jezelf openstellen voor wijsheid: lezing die A. van Dijk houdt op uitnodiging van het Theosofisch Genootschap. Middelburg, Zeeuwse Bib., 10.30 uur. ZONDAG 17 MEI Internationale Body Building Verzorgt door NABBA Belgium. Vlissingen. Arsenaaltheater, v.a. 12.30 u. Bos en Duintocht Wandelcomite Zeeland goudt de negen de Bos en duin tocht, een wandeltocht voor jong en oud. Informatie via 0113-220757 ofwww.NWB-wandelen.nl l meer agenda op www.pzc.nl The Moving Sounds maken even een omweggetje naar Middelburg. door Ali Pankow Op weg van Engeland naar Zwe den maakt de groep snel een om- weggetje om in Middelburg hun daar wonende Zweedse vriend Jo nas Halaj te bezoeken. Hij is op zijn beurt weer een trouwe bezoe ker van café De Geere in Middel burg. De uitbaters van dit etablisse ment Willem Wisse en Maichel André Wiltens waren meteen in voor een feestje en boekten The Moving Sounds voor een exclusief optreden zaterdagavond vanaf 22.30 uur. „Het is gratis, maar vol is vol", luidt hun boodschap. The Moving Sounds staan normali ter in grotere zalen in grotere Euro pese steden, maar de leden willen daar graag eens een uitzondering op maken. De groep haalt zijn in spiratie uit de modrock en beatmu- ziek van de jaren zestig. Dat wil niet zeggen dat zij alleen covers spelen. „Wij brengen nieuwe mu ziek, maar binnen de stijlkaders van de sixties", omschrijft toetse nist Peter Rosén. Hij is een enor me liefhebber van muziek uit de ja ren '60. Zelfs van de achtergrond sound die destijds in de warenhui zen was te horen en van de hits die het Eurovisie Songfestival soms opleverde. De muziekstijl van deze Zweedse band doet denken aan de zogehe ten 'mod' van The Kinks, The Who in hun vroege jaren en The Small Faces (later The Faces). In hun muziek zitten duidelijk links met The Jam en veel britpopbands uit de jaren 90. The Moving Sounds afficheren zichzelf als: 'De gefrusteerde bastaardkleinzonen van The Kinks, op speed en voor zien van een verontrustend escale rend Hammond-orgel'. Zaterdag 16 mei, Café De Geere, Lange Viele 51, Middelburg, 22.30 uur. New Cool Collective, met bandleider Benjamin Herman (vooraan 2e van rechts), Jules Deelder (eerste rij 3e van rechts) en Cer Sax (uiterst rechts). foto Frank Hanswijk door Mischa Beckers New Cool Collective herbergt diverse co ryfeeën uit de Neder landse jazzscene. Aan staande zaterdag speelt het gezel schap samen met Jules Deelder en Ger Sax in de Schouwburg in Middelburg. Het optreden, een coproductie van de schouwburg en Muziekpodium Zeeland, is te vens de tweede prequel voor het aankomende, derde Interna tional jazzfestival Middelburg. New Cool Collective - naar eigen zeggen 'een groep rondreizende muzikanten die ook nog eens goe de vrienden zijn' - werd in 2994 opgericht. Hun aanstekelijke en op zwepende mix van erg dansbare jazz, funk en soul, gekruid met een vleugje latin, bracht ze van Ca nada tot in Oekraïne en van Tsje chië tot Engeland. Ze stonden op alle grote festivals zoals North Sea Jazz, Noorderslag en het London Jazz Festival en spelen zowel in het clubcircuit als de theaters en schouwburgen. New Cool Collective startte in maart dit jaar met een reprise tour nee met Jules Deelder. „We had den een aanloop in 2007 en begon nen toen met wat optredens op onder andere de Uitmarkt", zegt bandleider en saxofonist Benja min Herman. „De samenwerking pakte erg goed uit." Jules Deelders liefde voor jazz - met name de bigbands die rond de jaren vijftig hoogtij vierden - is groot en zijn boeken zijn er dan ook mee doorspekt. Op het gebied van jazz is hij een wandelende en cyclopedie. De schrijver is een ver zamelaar van jazzalbums en niet zelden wordt hij gevraagd 'plaatjes te draaien' als een heuse jazz DJ. Tijdens de tournee met New Cool Collective draagt Deelder voor uit eigen werk, jazzgerelateerde anek dotes, verhalen en gedichten - één van zijn bekendste, dat beschrijft wat jazz (voor hem allemaal doet), begint met 'Jazz is' en eindigt met 'Jazz blijft'. Op het repertoire staan verder, al dan niet bewerkte, stuk ken van New Cool Collective maar ook nummers uit de compilaties van Deelder. Een optreden bevat veelal vaste componenten maar verrassingen liggen altijd op de loer. „Een en ander is inmiddels wat meer omlijnd maar we heb ben geen vast script dat we hante ren. We zijn en blijven tenslotte al lemaal improvisatoren. Wij reage ren muzikaal gezien op wat Jules voordraagt en vice versa. En, Jules speelt ook mee in bepaalde stuk ken. Hij draagt niet alleen voor, hij zingt ook, drumt en speelt saxo foon." Naast Deelder neemt de band nog een gast mee, saxofonist Ger Sax. „Inderdaad, vlak hem niet uit op saxofoon. Sowieso hadden we Ger op het oog voor de tournee. Hij is natuurlijk onlosmakelijk met Jules verbonden." Inmiddels is ook een DVD uit van de show, opgenomen in het Oude Luxor Theater in Rot terdam. New Cool Collective met Jules Deelder en Cer Sax: zaterdag 16 mei, Schouwburg Middelburg, 20.00 uur. Bezetting New Cool Collective: Benjamin Herman (saxofoon), Anton Goudsmit (gitaar), Joost Kroon (drums), Leslie Lopez (bas), Willem Friede (piano, keyboards), Frank van Dok en Jos de Haas (percussie), David Rockefeller (trompet).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97