Als het een maatje meer mag zijn mm Op www.grotematenmo- de.com staat een overzicht van winkels in Zeeland - en in de rest van Nederland - die gespeciali seerd zijn in het maatje meer. Of het nu om schoenen, badmode of bruidsjurken gaat, het is er alle maal. Een greep uit de winkels: UI- Wat is dit voor een instrument? www.pzc.nl/uit Sint Jacobsstraat Vlissingen PZC Donderdag 14 mei 2009 1 7 Kolveniershof Goes De blauwe Batminton Rice paardentrailer van Kraam913 (Uitgids 7 mei) dateert van 1984. A. van de Vreugde uit Middelburg werd uit de goede inzendingen gekozen als winnaar van een Mono-centuur. Het zilveren tasje uit de Verzamelwinkel in Zierikzee (Uit gids 23 april) weegt 332 gram. Liesbeth Schot uit Vlissingen zat met 340 gram het dichtst bij het goede antwoord en wint de waardebon van vijftig euro. Leo de Munnik van Shoe+. foto's Mechteld Jansen ik er bij de rits een stuk tussen uit." la Popken in Goes, Lavooy in Mid delburg, Diva XL in Zierikzee, Een Maatje Meer in Middelharnis, Hans Knuijt Mannenmode in Vlis singen, Yoshi Mode in Wemeldin- ge, Maas Modes Heren in Sas van Gent, Bruidshuis Ellen in Oost burg. Ook is te lezen dat O'Moda Schoenen, een schoenenwin kelketen met vestigingen in Noord-Brabant en Zeeland, sinds kort grote maten heeft. In de win kels staan enkele stuks, maar wie misgrijpt kan naar de website sur fen (www.omoda.nl). Ook voor laarzen met brede kuiten. De site vermeldt verder nieuwtjes, zoals dat er op 6 en 7 juni een Gro te Maten Sale is op de Darling Markt in Rijswijk (zie www.grote- matensale.com, ook voor grote ma ten in België). De (grote) vrouw achter grotema- tenmode.com is ook de drijvende kracht achter de Bijzondere Maten Beurs, voor grote en lange men sen. Die wordt eens per jaar gehou den. Voor data en locatie, zie www.bijzonderematenbeurs.nl. ft "-*'y '-v. SÜ Tweenson Leer Kloeg Antiek Tabak Toni's Mode I- 1 Laudana Stupa Joeij's Drukwerkwinkel Schoenmakerij Trouwerie Merriemie Wibra Vromans Antiek Pantalon - .-Sps vijftig verschillende modellen staan voor heren, van maat 47 tot - nu nog - 50. Voor vrouwen staan er zo'n tachtig verschillende mo dellen, in de maten 43 tot 45. We proberen wel een beetje de mode te volgen, maar zo'n trend als puntschoenen is voor mensen met grote voeten vaak een pro bleem. Die willen hun grote voe ten niet nog eens benadrukken." De meeste damesschoenen heb ben géén of maar een bescheiden hakje. „Mensen met grote voeten zijn meestal niet dik, het is eerder het lan- Wge en pezige type. Dames met grote k voeten willen 1 vaak geen hak je, waardoor ze nóg langer lijken. Maar je hebt er ook bij, die maar 1.60 meter lang zijn en toch maat 44 hebben." Af en toe komt er eens een man om damesschoe nen te kopen, „ledereen kan hier komen. Er heeft eens ie mand gebeld die vroeg of hij wat privacy kon krij gen. Ik zei: dat niet, maar je kunt gewoon bij mij binnen komen en schoenen pas sen. Je bent voor mij een klant zoals elke andere." Voorin de schoe nenzaak repareert De Munnik ook. Op de toonbank staat pontificaal een kuitenspanner. „Ik maak laarzen wijder of nauwer. Ook daar is veel behoefte aan. Deze winter heb ik zo een stuk of dertig laarzen smaller of wijder ge maakt. Voor 17,50 euro zet ik er elastiek tussen of haal door Ondine van der Vleuten Nederlanders worden steeds groter en hun voe ten dus ook. Helma Weg- dam van Op Soestdijk Kinder schoenen, aan Opril Grote Markt in Goes weet dat het een typisch Nederlands verschijnsel is. „Onlangs sprak ik met iemand van een Belgische firma die schoenen maakt. Die vertelde dat er een dui delijk verschil is tussen Nederland se en Belgische voeten. In België hebben kinderen van een jaar of 5 maat 27, in Nederland zijn de voe ten op die leeftijd al een maat of drie groter." Toch moet je nog met een kaarsje zoeken naar winkels waar in de grote maten enige keus is, of het nu gaat om kleding of schoenen. Bij kinderschoenen is het aanbod de afgelo pen jaren heel geleide lijk uitgebreid. Op Soestdijk Kinder schoenen heeft ze tot in maat 40. Maat 40 voor volwasse nen is niet het zelfde als maat 40 voor kinde ren, legt Helma Wegdam uit. Kinderen heb ben meestal een smallere voet. Dus moet het voetbed smal ler zijn. Net zoals bij laarzen, de schacht, vanwege de smallere kuiten. Qua uiterlijk zijn de verschil len minder groot, behalve dan dat bij ballerina's een bandje over de wreef op prijs gesteld wordt, om dat kinderen sneller uit zo'n schoen slippen. En uiteraard zijn de hakken niet hoog. Op Soestdijk Kinderschoenen (www.opsoestdijk.nl) heeft ook volwassen vrouwelijke klanten die speciaal voor de smalle leest of laarsschacht komen. Voor wie de kinderschoenen is ontgroeid, is er aan de Sint Adriaanstraat 5 in Goes Shoe+. De zaak bestaat al 31 jaar; sinds vijf jaar heeft schoenmaker Leo de Munnik zich toegelegd op de grote maten. „Omdat er zo vaak naar ge vraagd werd, vandaar. Fabrikanten maken damesschoenen standaard in de maten 36 tot 41. Voor man nen lopen de gangbare maten van 40 tot 45, soms 46 en bij hoge uit zondering zit er eens een 47 bij. Daarna wordt het moeilijk." Maar niet bij Shoe+. „Wij hebben zeker Wie weet wat voor instrument schoenmaker Leo de Munnik hier omhoog houdt? Onder de juiste inzendingen wordt een schoenreparatie ter waarde van 25 euro verloot. Antwoorden kan tot en met maandag 18 mei via: Shoe+, St. Adriaanstraat 5 in Goes, tel. 0113 214879, e-mail: info@shoeplus.nl www.shoeplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95